Makyaj

Yüzünüzdeki Her Kırışıklık Sağlığınız Hakkında Bir Mesaj Gönderiyor

Yüzünüzdeki Kırışıklık Sağlığınız Hakkında Mesaj Gönderiyor

Kırışıklıkları sevmediğimiz kadar, bunlar yaşlanmanın doğal bir parçasıdır. Bunlar yavaş ama kaçınılmaz olarak yaşlandığımızın bir işaretidir. Ancak, yaşlanmanın yanı sıra, her kırışıklığın kendine özgü bir anlamı vardır ve vücudumuz ve sağlığımız hakkında çok etkileyici detaylar ortaya çıkarır.

Yüzünüzdeki Kırışıklık Sağlığınız Hakkında Mesaj Gönderiyor

1. Yatay Alın Çizgileri

Alnında görünen yatay çizgilere “Endişe Çizgileri” denir ve haklı olarak. Bu çizgileri alnınızda bulundurmak, esas olarak günlük olarak büyük miktarda stresle karşılaştığınız ve üzerinde durduğunuz bir göstergedir ve özellikle vurgulanırlarsa, daha sık yavaşlamanız ve gevşemeniz gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, bu çizgiler daha fazla miktarda şeker tüketebileceğinize ve yeterli miktarda su kullanamayacağınızın bir işareti olabilir . Bu nedenle, bu hatlara sahipseniz, diyetinizin kalitesini ele almak ve rahatlatıcı bulduğunuz bir hobi almak isteyebilirsiniz.

2. Sol Kaş Çizgileri

Yüzünüzdeki sol kaş çizgilerinin  dalağınızla doğrudan bir ilişkisi vardır . Sol kaşınızın yakınındaki çizgilerin kısa bir süre içinde giderek daha belirgin hale geldiğini fark ederseniz, dalağınızın yanlış çalıştığının ve muhtemelen zarar görebileceğinin bir işareti olabilir. Bu durumda, bir tıp uzmanına danışmaktan çekinmeyin.

Ayrıca, dalak bazı tatlı yiyeceklerle uyarılır ve güçlendirilir, ancak dalağa zararlı olabileceği için aldığınız şeker miktarı konusunda dikkatli olun. Kurutulmuş meyveleri tüketmek bu organı güçlendirmenin harika bir yoludur.

3. Sağ Kaş Çizgileri

Sağ kaşınızın yakınındaki çizgiler vücudunuzdaki toksisite seviyesinin bir göstergesidir. Karaciğer, özellikle sağ kaşınızın yakınında görünen çizgilerle cilde güçlü bir şekilde bağlanır. Bu nedenle, bu dikey çizgiler normalden daha belirgin görünürse, karaciğer dengesizliğinin bir işareti olabilir  .

Bunu düzeltmek için yeşil sebzeler ve yapraklı yeşillikler içeren organik bir diyete geçin ve sağlıklı miktarda berrak protein tüketin. Aynı zamanda kahve, baharatlı yiyecekler ve tuz alımınızı azaltmayı deneyin.

Yüzünüzdeki Kırışıklık Sağlığınız Hakkında Mesaj Gönderiyor

4. Burun Köprüsü Hattı

Burnunuzun köprüsü boyunca bir çizgiye sahip olmak  , alerjiden muzdarip olduğunuz anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda aşırı endişe ve stresi de gösterebilir. Ayrıca, burun köprüsü çizgileri de aşk hayatınıza, özellikle libido’nuza bağlanır.

Burun köprüsü çizgilerinin daha fazla vurgulanması, normalden daha düşük bir cinsel seks sürüşü yaşayabileceğinizi gösterebilir. Aşk hayatınızı canlandırmak burun köprüsü çizgilerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

5. Kaz Ayakları

Karga ayakları, yayılan çizgilere atıfta bulunur. , gözlerinizin yanlarından . Öne çıkan karga ayaklarınız varsa, tüm yüzünüzle gülümsediğiniz anlamına gelebilir, bu nedenle yüzünüzü bu çizgileri oluşturacak şekilde hareket ettirirsiniz. Ancak, aynı zamanda görme yeteneğinizle ilgili bir sorununuz olduğu ve daha iyi görmek için sık sık şaşı olduğunuz anlamına da gelebilir.

Ayrıca, karganın ayakları karaciğer, böbrekler ve mide gibi organlarla bağlantılıdır. Gözlerinizin kenarlarındaki bu çizgilerin önemli ölçüde daha belirgin hale geldiğini fark ederseniz, diyetinize daha iyi bakmanız gerektiği anlamına gelebilir.

6. Göz Altı Halkaları veya Torbaları

Gözlerinin altındaki daireler veya çantalar, çoğu kişi olarak adlandırdığı gibi, yeterli uyku almadığımızda ortaya çıkan doğal bir fenomendir. Bunlara çanta denir çünkü gözleri sarkık yaparlar ve sanki gözlerimizin altında gerçek çantalarımız varmış gibi görünürler. Ancak, göz altı halkaları da diğer sağlık koşullarının bir göstergesidir.

Yeterince uyku alsanız bile düzenli olarak gözlerinizin altında torbalara sahip olmak, daha zayıf böbrekleri ve zayıf kan dolaşımını gösterebilir. Bu durumda, dolaşımınızı iyileştirmek için yoga veya hafif koşu gibi egzersizleri deneyin.

7. Yanaklarda Renk Değişikliği

Yanaklardaki hassas bölgeler akciğer problemleri gibi bazı sağlık sorunlarını gösterir. Kesin fark ederseniz Yanaklarda renk değişiklikleri , akciğer problemleri yaşıyor olabilirsiniz ve nefes almakta zorluk çekiyorsanız, derhal tıbbi yardım almalısınız.

Yanaklardaki hassasiyet de sindirim problemlerine bağlıdır. Bu durumda, diyetinizi geliştirmenizi öneririz. Hem sindirimi hem de akciğer sağlığını iyileştiren bir başka sağlıklı egzersiz, koşu önerilir, bu da şiddetle tavsiye edilir.

8. Kırmızı Uçlu Burun

Kışın kırmızı uçlu bir burnu olması yaygın olsa da, burnunuzun diğer normal koşullarda kırmızımsı hale geldiğini fark ederseniz, dolaşımınız veya kalbinizle ilgili olabilir. Burun kalbe bağlıdır ve kan basıncınızla ilgili bazı sorunları gösterebilir .

Bu durumla ev ilaçları ile uğraşmanızı önermiyoruz, bu nedenle kan basıncınızda bir dengesizlik fark etmeye devam ederseniz yapılacak en iyi şey doktorunuzu ziyaret etmektir. Ciddi bir şey yoksa, kırmızı bir burun kahve ve baharatlı yiyecekleri kesmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Ayrıca, avokado gibi yağ asitleri açısından zengin gıdalar sağlığınızı arttırmanın ve kan basıncınızı düzenlemenin harika bir yoludur.

9. Ağız Hatları

Ağzın kenarında görünen çizgiler kolona bağlanır. Bu çizgilerin kısa bir süre içinde daha belirgin hale geldiğini fark ederseniz, vücudunuz kolonunuzun olması gerektiği kadar sağlıklı olmadığını size işaret edebilir .

Neyse ki, kolon vücudun canlanması ve uç şekline getirilmesi kolay bir parçasıdır. Bol miktarda sıvı içmek, D vitamini yönünden zengin besinler yemek ve düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı bir kolon sağlamanın en iyi yollarından bazılarıdır.

10. Gülme Hatları

Sürekli gülen bir insansanız ve bunu yaptığınızda, tüm yüzünüzle yaparsanız, şansınız biraz zaten görünen gülme çizgileriniz olabilir . Gülmenin neden olduğu tekrarlayan hareketler bir desen oluşturur ve zamanla derin gülme hatlarına dönüşmesi muhtemeldir. Gülerek oluşturulan bu çizgilerle ilgili yapılacak çok fazla bir şey yok, çünkü bunlar sadece sizin gerçek göstergenizdir.

Bu çizgileri kim olduğunuzu temsil eden bir şey olarak kabul etmek sağlıklı olsa da, gülme çizgilerinin yayılmaya başladığını ve kısa bir süre içinde daha derinleştiğini fark ederseniz, pankreasınızın zayıfladığının bir işareti olabilir. Yaban mersini, üzüm ve sarımsak gibi diyetinize sağlıklı yiyecekler eklemek sağlıklı bir pankreasın korunmasına yardımcı olabilir.

11. Üst Dudağınızdaki Çizgiler

Üst dudağınızda derin dikey çizgiler geliştirmek, sigara içenler arasında düzenli bir durumdur. Yaşlandıkça dudaklar daha az kabarık ve daha sönük hale gelse de, dikey dudak çizgilerinin birincil nedeni  sigara içmek ve aşırı güneşe maruz kalmaktır . Bir pipetle içmek gibi tekrarlayan hareketler de bu çizgilerin ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

Bununla birlikte, dudak kırışıklıkları dalakla ilişkilidir ve zayıf bir dalağı gösterebilir. Diyetinizi havuç ve şalgam da dahil olmak üzere çeşitli sebzelerle iyileştirmek, dalağınızın sağlığı için yardımcı olabilir.

12. Dudaklarda Görünen Lekeler

Dudaklarınızda beyaz yumrular gibi görünen lekeler dolaşımı zayıflatabilir. Sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturmasalar da, bu noktalar kolon ile ilgili sorunlara da işaret edebilir. Dolaşımınızı iyileştirmek için koşu veya yoga gibi hafif ancak sık sık fiziksel aktivitelere dalmayı düşünmelisiniz.

Kolon sağlığınızı korumak için diyetinize lif bakımından zengin yiyecekler eklemeyi deneyin. Ağrı veya kanama gibi daha ciddi semptomlar yaşıyorsanız , bir tıp uzmanına görünmekten çekinmeyin.

13. Boyun Çizgileri

Boyun çizgileri doğal bir fenomendir ve yaşlandıkça daha belirgin hale gelirler. Aşırı kilolu olmanın bir sonucu olabilirler ve tiroid bezi ile ilgili sağlık sorunlarına da işaret edebilirler. Boyun çizgileri tiroid bezine bağlıdır ve bir şeyin yanlış olduğunu gösterebilir .

Tiroid bezi sağlığı, çinko hapları alarak ve diyetinizdeki gluten alımını azaltarak iyileştirilebilir. Bununla birlikte, tiroid bezinin durumu zamanla kötüleşiyor gibi görünüyorsa, tıbbi yardım almak en iyisidir.

14. Alt Dudağınızın Altındaki Çizgiler

Dudağın hemen altında ve çenenin hemen üzerinde oluşturulan çizgiler negatif enerjiyi biriktirdiğiniz anlamına gelir. Negatif enerjiye tutunmak genel olarak sağlığınız için kötüdür ve bu alt dudağın altında yansıtılabilir.

Alt dudağınızın altındaki bu çizginin daha belirgin hale geldiğini fark ederseniz, rahatlamak ve barındırdığınız olumsuz duyguları bırakmak için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun.

15. Tanınmış Tapınak Damarları

Alnın kenarlarına uzanan belirgin tapınak damarları yüksek tansiyonun bir göstergesidir  . Bu, çok fazla stres attığınız anlamına gelebilir. Neyse ki, yoga yaparak veya yürüyüşe çıkarak kan basıncınızı kolayca düşürebilirsiniz.

Ayrıca, muz yemek, tuz tüketimini azaltmayı içerdiğinden kan basıncını düşürmenin doğal bir yoludur. Ayrıca, daha düzenli egzersiz yapmayı daha kararlı bir kan basıncı sağlamanın bir yolu olarak düşünmelisiniz. Bununla birlikte, bu damarlar devam ederse, bir tıp uzmanına danışmalısınız.

KAYNAK

Categories: Makyaj, Sağlık

Tagged as: ,