Can Dostlarımız

Yüzleri İnsana Çok Benzeyen Maine Coons Kedileri

Yüzleri İnsana Çok Benzeyen Maine Coons Kedileri

Bugün, Eski Mısır zamanlarında olduğu gibi, kedi kültü çok mevcut. Sosyal medya haber yayınlarımız, her gün çılgınca “beğeniler” elde eden milyonlarca video ve tüylü kedigillerle doludur. Sonuç olarak, sofistike kedi severleri şaşırtmak gittikçe zorlaşıyor. Ancak Catsvill County’nin sahibi  Tatiana Rastorgueva bunu mükemmel bir şekilde başardı. Aslında insan yüzü olan özel bir Maine Coons türü üretiyor.

Yüzleri İnsana Çok Benzeyen Maine Coons Kedileri

Üretici Tatiana ile yapılan röportajda ” kedileri nasıl yetiştirmeye başladın? Neden Maine Coons?” soruları soruluyor…

– Hayvanları çok seviyorum ve kediler her zaman hayatımın bir parçası oldular. Güzel bir gün, onlarýn benim aramam olduđunu fark ettim. 2002 yılında profesyonel olarak kedi yetiştirmeye başladım; 2004’ten beri sadece Maine Coons ile çalışıyorum. Kalbimi tamamen fethettiler. Bu cins benzersizdir.

– Neden bazı kedilerin yüzleri bu kadar insan gibi görünüyor?

– Her yetiştiricinin kendi cinsi algılaması vardır. Ve gelecekteki üreme için, kendileri için önemli olan özelliklere sahip kedileri seçerler. Cins ile çalışırken sevdiğim Maine Coons türünü özetlediğimi söyleyebilirim. Bu yüzden şimdi kedilerimin tanınabilir bir “yüzü” var. Bu, yetiştiricinin uzun ve kapsamlı çalışmasının bir sonucudur.

– Bu cins kedilerin karakter özellikleri nelerdir?

– Maine Coons ipek kürklü şefkatli devlerdir. Hiç kimseye benzemeyen biriyle bağlantı kurabilirler ve her zaman yardıma hazırdırlar. Onlara “kedi dünyasının labradörleri” diyorum. Hepimizin sevgiye ve nezakete ihtiyacı var – bu dünyaya bunun için geldik. Ve bizim için koşulsuz sevgilerini gösteren hayvanlar. Bizi çok yakýn olduđumuz için seviyorlar. Maine Coons bu aşkı mükemmel bir şekilde gösterebiliyor.

– Maine Coon almak isteyen bir kişi ırk hakkında ne bilmeli?

– Tıpkı diğer herhangi bir cins veya hayvanda olduğu gibi, bir kişi bunun kendi manevi doğası ve uzun yıllar uğraşmak zorunda kalacakları gereksinimleri olan canlı bir yaratık olduğunu akılda tutmalıdır. Maine Coons, tıpkı diğer kediler gibi, sağlıklı bir diyete, uygun bakıma ve düzenli veteriner muayenelerine sahip olmalıdır.

Kaynak

Categories: Can Dostlarımız, Genel

Tagged as: , , ,