Gündem

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sorular ve Cevap Anahtarı Açıklandı

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Sorular ve Cevap Anahtarı Açıklandı. YKS’ye giren öğrencilerin beklediği açıklama dün akşam saatlerinde ÖSYM tarafından yapıldı. ÖYSM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı, geçtiğimiz hafta sonunda yapıldı. Yaklaşık 2.5 milyon öğrenci, üç oturumda yapılan YKS sınavında ter döktü ve YKS soruları, cevap anahtarları yayınlandı.

ÖSYM, TYT, AYT ve YDT sınavlarının soru kitapçığını ve cevap anahtarını dün akşam saatlerinde erişime açtı. Milyonlarca adayın katıldığı YKS maratonu bu hafta sonunda tamamlandı. Üniversite adayları, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girdi. İşte soru ve cevapları ve sonuç tarihi…

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milyonlarca öğrencinin ter dökeceği YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. ÖSYM, güncellenen sınav takviminde YKS sınav sonuçlarının 28 Temmuz’da ilan edileceğini açıkladı.

YKS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları

Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarları

Temel Yeterlilik Testi (TYT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

Yabancı Dil Testi (YDT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (İNGİLİZCE)

Yabancı Dil Testi (YDT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (FRANSIZCA)

Yabancı Dil Testi (YDT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (ALMANCA)

Yabancı Dil Testi  (YDT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (RUSÇA)

Yabancı Dil Testi (YDT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (ARAPÇA)

YKS Baraj Puanı Kaç?

Bu yılla sınırlı kalmak şartıyla baraj puanı TYT’de 150, AYT ve YDT’de ise 170 olarak belirlendi. Üniversite adayları, TYT sınavından en az 150 puan alarak iki yıllık üniversite tercihinde bulunabilecek. Öğrencilerin, AYT ve YDT sınavları sonucunda tercih yapabilmek için ise en az 170 puan almaları gerekecek.

YKS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

YKS sınavına giren öğrenciler, 28 Temmuz’da açıklanacak sınav sonuçları sonrasında 29 Temmuz itibariyle tercih işlemlerine başlayacak. ÖSYM, tercih işlerinin ne kadar süre açık olacağı hakkında bilgilendirme yapmadı.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sorular ve Cevap Anahtarı Açıklandı Yazı Sonu..

Kaynak

Categories: Gündem, Türkiye

Tagged as: , , , , , ,