Araba

Yılın En İtibarlı Otomobil Markası Ödülü Kazananı Açıklandı!

Marketing Türkiye tarafından düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında Binek Otomobil kategorisinde ‘Yılın En İtibarlı Markası’ belirlendi ve yılın en itibarlı otomobil markası ödülü sahibini buldu. Ödülün sahibi ve diğer detaylar haberimizde.

Yılın En İtibarlı Otomobil Markası Ödülü

Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” sahiplerini buldu. 2019 yılını Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri olarak tamamlayan Fiat, Marketing Türkiye The ONE Awards Ödülleri binek otomobil kategorisinde itibarını en çok artıran marka seçildi.

İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü araştırması kapsamında; 40 farklı sektörden yıl içinde itibarını en çok artıran markalar ve iş ortakları, 12 ilde toplam 1200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda belirlendi. Fiat, halk jürisi tarafından “Yılın En İtibarlı Markası” ödülüne layık görüldü ve Yılın En İtibarlı Otomobil Markası Ödülü Fiat’ın oldu.

Yılın En İtibarlı Otomobil Markası Ödülü

Fiat Pazarlama Direktörü Özgür Süslü konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları aktardı:

“Başarımızı ‘Yılın En İtibarlı Markası’ ödülüyle taçlandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili Egea Ailesi ve Fiat ürün gamında yer alan tüm yenilikçi modellerimizle çıtamızı her geçen yıl daha ileriye taşıyoruz. Başta 4’üncü kez ‘Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili’ olan Egea Ailesi olmak üzere, Fiat ürün gamında yer alan tüm modellerimizle herkes iyi bir otomobile sahip olsun diye çalışıyoruz.

Amacımız konfor, tasarım ve teknolojiyi herkes için ulaşılır kılmak. Ayrıca Fiat Engelsiz Hareket sosyal sorumluluk projemizle mobiliteyi ve motor sporlarındaki varlığımızla da sürüş keyfini ulaşılabilir kılma vizyonumuzu destekliyoruz. 2020 yılında da bu yolda yürümeye devam edeceğiz.”

Fiat’ın Türkiye’de üretilen ve dünyaya ihraç edilen otomobili olan Egea, bu yıl dördüncü kez Türkiye’nin en çok satılan otomobili olmuştu.

Türkiye 2019 en çok satan arabalar otomotiv distribütörleri Derneği (ODD) tarafından açıklandı. Geride bıraktığımız yıl toplam 479.060 adet otomobil ve hafif ticari araç satıldı. En çok satış gerçekleştiren şirketler listesinin ilk sırasında ise 76.251 ile İtalyan devi Fiat bulunuyor.

Otomotiv distribütörlerini çatısı altında toplayan ve sektörde 47 uluslararası markayı temsil eden Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), 2019 yılına ait otomobil ve hafif ticari araç satış verilerini açıkladı. Rapora göre, Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç satışı, geçtiğimiz yıla göre yüzde 22,85 azalarak 479.060 adet oldu. 

kaynak

Categories: Araba

Tagged as: , , , , ,