Dünya

WhatsApp’a çok renkli yeni özellik yolda

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni özelliği ile GIF formatında çıkartmalar destekleyecek. Çıkartmalar platformun bünyesine geçtiğimiz yıl eklenmişti. Başta yetersiz gibi görünen bu özellik gittikçe popüler bir hal aldı ve şirketin tasarımcıları tarafından da yeni çıkartmalar eklendi.

Messenger gibi diğer uygulamalardan aşina olduğumuz çıkartma furyası bu kez animasyonlu olarak karşımıza çıkacak.

WhatsApp yeni özelliği ile rakipleri hedefliyor

Bu özellik Telegram ve Gboard’da zaten mevcuttu, fakat WhatsApp tarafına baktığımızda animasyonlu çıkartmalar için destek bulunmuyordu. Yani sadece resim formatında çıkartmalar oluşturulup gönderilebiliyordu. Beta sürümüne gelen özellik yakında tüm kullanıcılar için mevcut olacak.

whatsapp yeni özelliği sticker

WhatsApp yeni özelliği için geri adım attı, v2.20.194.7 numaralı sürüme eklenen özellik kısa bir süre sonra kaldırıldı. Çıkartmalarda oluşan bir hata, animasyonların sohbeti kaydırsanız bile oynatılmasına sebep oluyordu. Bu da bir süre sonra uygulamayı yavaşlatıyor, hatta kapatıyordu. Şuan tekrar ele alınan özellik yakın zamanda tekrar gelecek.

Eğer özelliği deneyimlemek isterseniz v2.20.194.7 numaralı sürümü cihazınıza kurup deneyebilirsiniz. Yine de oluşabilecek sorunları göze almalısınız, zira bir sohbette biriken çıkartmalar uygulamanın kapanmasına neden oluyor.

shiftdelete