Gündem

Van’da Koronavirüs Şüphesi: 5 Kişi Tedavi Altında

Van’da Koronavirüs Şüphesi

Van‘da İran’dan giriş yapan 3 Türk vatandaşı, yüksek ateş görülmesi sebebiyle şüpheli olarak hastanede tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında koronavirüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi. Hakkari’de ateşi yükselen bir çocuk ile annesi de Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Yetkililer 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu teyit etti.

Van’da Koronavirüs Şüphesi

😷Van'da koronavirüs şüphesi: 5 kişi tedavi altında

İran’da koronavirüs vakası ve can kaybı yaşanmasının ardından Van’da teyakkuz durumuna geçildi.

3 kişi gözlem altına alındı, koronavirüs ile ilgili araştırma başlatıldı

Bugün öğle saatlerinde, Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan İran’dan Türkiye’ye giriş yapan 3 Türk vatandaşında yüksek ateş görülmesi nedeniyle şahıslar tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne getirilerek intaniye bölümünde tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında koronavirüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi.

Hakkari’den gelen anne ve çocuğu da gözlem altında

Öte yandan Hakkari’de bir anne ile çocuğunda yüksek ateş olması nedeniyle bölge hastanesine sevk edildikleri öğrenildi. Annenin sağlık durumunun düzeldiği, ancak yüksek ateşi devam eden çocuğun tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Virüs tespiti için erken

Valilik yetkilileri, tedbir maksatlı bölge hastanesinde yüksek ateşli 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu doğruladı. Ancak herhangi bir virüs tespiti ile alakalı konuşmanın erken olduğunu bildirdi. Bu arada İran ile irtibatlı sınır kapılarının hepsinde yarından itibaren ateş ölçer sistemin devreye alınacağı kaydedildi.

Karantina kararı alınmadı

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışanların da lüzumsuz dedikodulara ve spekülasyonlara sebebiyet vermemek için ikaz edildikleri öğrenildi. Bölgedeki hastanelerde herhangi bir karantina kararı alınmazken, çalışan personelin daha hassas olmaları tavsiye edildi.

İran’da koronavirüsten ölenlerin sayısı 5’e yükseldi

  • İran Sağlık Bakanlığı sözcüsü, ülkede 10 vakanın daha görüldüğünü ve bu kişilerden 1’inin hayatını kaybettiğini açıkladı.
  • Böylelikle, İran’da virüs sebebiyleyaşamını yitirenlerin sayısı 5’e yükselmiş oldu.
  • Sözcü, toplam vaka sayısını ise 28 olarak duyurdu.

Categories: Gündem, Sağlık

Tagged as: , ,