Oyun

Ubisoft, Steam Fiyatı Toplam 200 TL Olan 3 Oyunu Ücretsiz Hale Getirdi

Ubisoft, geçtiğimiz dönemlerde ücretsiz olarak sunduğu Rayman Legends, Child of Light ve Assassin’s Creed II için yeni bir kampanya daha başlattı. Bir telafi kampanyası olarak düşünülebilecek bu etkinlik kapsamında bu 3 oyun, yeniden ücretsiz yapıldı.

Video oyun sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi olan Ubisoft, haberlerimize daha çok piyasaya sürdüğü oyunlar ile konu oluyor. Ancak son dönemlerde çeşitli oyunlar için kampanyalar başlatan şirket, bir dönemlerin popüler oyunlarını teker teker ücretsiz sundu. Dünya çapında milyonlarca oyuncuya hizmet eden Ubisoft, başlattığı kampanyalardan gördüğü ilgi nedeniyle memnun olmuş olacak ki şimdi daha geniş kapsamlı bir oyun kampanyası başlattı.

Ubisoft’un başlattığı oyun kampanyası, ne yazık ki yeni bir kampanya değil. Şirket, yakın geçmişte kampanya kapsamına aldığı 3 oyun için toplu bir kampanya başlatmış durumda. Böylelikle Ubisoft’un eski oyun kampanyalarını kaçıran oyunseverler, şimdi başlatılan kampanyaya dahil olarak fırsattan yararlanabilirler.

Ubisoft

Ubisoft, 3 popüler oyununu 5 Mayıs’a kadar ücretsiz olarak verecek

Ubisoft’un başlatmış olduğu kampanya, geçtiğimiz dönemlerde ücretsiz olarak sunulan Assassin’s Creed II, Child of Light ve Rayman Legends oyunlarını içeriyor. Her üçü de birbirinden kaliteli olan bu oyunlar, her oyunseverin kütüphanesinde bulunması gereken yapımlar arasında yer alıyor ve kampanyanın yeniden başlatılması oyunseverler için iyi bir fırsat olacak gibi görünüyor.

Rayman Legends

Rayman Legends

Rayman Legends, sıkılmadan saatlerce oynayabileceğiniz bir platform oyunu. Gerek grafikleri gerekse müzikleriyle sizi bağlayacak bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınıza eminiz. Oyunun daha da etkileyici olan yanı ise düşük sistem gereksinimlerine sahip oluşu ve yüksek bir indirme boyutu gerektirmemesi. Peki Rayman Legends’ta neler yapacaksınız?

Ubisoft’un efsane oyunlarından bir tanesi olmayı başaran Rayman Legends’ta 100’den fazla harita bulunuyor. Oyunda yapmanız gereken şey ise haritayı atlayıp zıplayarak tamamlamaya çalışmak. Her harita, birbirinden farklı ve komik yaratıklara sahip. Kontrol ettiğiniz karakterle bu yaratıkları alt etmenin de hayli eğlenceli olacağını düşünüyoruz.

Child of Light

Child of Light

2014 yılında piyasaya sürülen Child of Light oyunu da tıpkı Rayman Legends gibi bir platform oyunu. Ancak bu oyun, Rayman Legends’ın renkli yapısından biraz uzak. Elbette bu demek olmuyor ki Child of Light eğlenceli bir oyun değil. Özellikle de grafiksel açıdan büyüleyici bir yapıya sahip olan oyun, hikayesi ile de oyunseverleri kendisine hayran bırakmayı başaran bir yapım.

Oyunda Aurora isimli bir karakterin hikayesine eşlik edeceğiz. Aurora; Ay, Güneş ve kendi krallığının yanı sıra ailesini kurtarmak için gizemlerle dolu bir maceranın içerisine atılacak. Bizler de oyun boyunca Aurora’ya yardım edeceğiz ve karakterimizi amacına ulaştırmaya çalışacağız. Eğer önceki kampanyayı kaçırdıysanız, bu seferki Child of Light kampanyasını kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. 

Assassin’s Creed II

Assassin’s Creed II

2009 yılında piyasaya sürülmüş olan Assassin’s Creed II için ne söylesek yetersiz kalır. Neredeyse tüm oyunseverlerin yakından tanıdığı bu oyun, gerek konusu gerek dinamikleri gerekse grafikleri ile herkesi kendisine hayran bırakan yapımlardan bir tanesi. Bu oyun, zaten pek çok oyunseverin kütüphanesinde bulunuyor olsa da eğer henüz bu oyunla tanışmadıysanız, bu kampanyadan faydalanmanız sizleri benzersiz bir hikayeye götürecek.

Assassin’s Creed II oyununda İtalya‘ya gideceğiz. Assassin’s Creed serisindeki belki de en sevilen karakter olan Ezio‘nun hikayesine eşlik edeceğimiz oyunda, etkileyici olaylar dizisinin içerisine girecek ve hikayeyi tamamlamaya çalışacağız. Eğer suikastçılık türünde oyunlar ilginizi çekiyorsa, Assassin’s Creed II’nin tam olarak sizlik olduğunu açıkça ifade edebiliriz.

Ubisoft’un ücretsiz olarak sunmaya başladığı oyunlara erişmek için yapmanız gerekenler

  • Bu kampanyaya katılabilmek için ilk olarak kendinize bir Ubisoft hesabı açın. Eğer zaten halihazırda kullandığınız bir Ubisoft hesabınız var ise bu hesaba da giriş yapabilirsiniz. Ubisoft hesabı oluşturmak için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.
  • Hesabınızı oluşturduktan veya giriş yaptıktan sonra Rayman Legends için burada, Child of Light için burada ve Assassin’s Creed II için de burada bulunan bağlantıyı kullanarak kampanya sayfalarına erişin.
  • Yönlendirildiğiniz sayfalarda “PC” yazan bir butonun olduğunu göreceksiniz. Bu butona her oyun için ayrı ayrı tıklayın.
  • Kısa bir süre bekleyin. Bu bekleyişin ardından karşınıza, “Oyun Uplay kütüphanene başarıyla eklendi.” yazan bir uyarı çıkacak. Her üç oyun için de aynı işlemleri mutlaka tekrarlayın.
  • Ubisoft üzerinden satın aldığınız oyunları indirmek ve oynayabilmek için “Uplay” isimli bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bulunduğunuz sayfada zaten Uplay’i indirebilmeniz için bir bağlantı sunuluyor. Bu bağlantıyı kullanarak Uplay’i indirin ve hesabınıza giriş yapın.
  • Uplay’de bulunan kütüphaneyi kullanarak ücretsiz olarak sunulan oyunlardan dilediğinizi indirin ve oynamaya başlayın.

webtekno

Categories: Oyun

Tagged as: , , , , ,