Teknoloji

Twitter ‘Fleet’ Özelliği Yolda, 24 Saat Gözüküp Kaybolacak Fleet Nedir?

Twitter 'Fleet'

Twitter ‘Fleet’ adlı, yeni bir özelliği devreye almaya hazırlanıyor. 

Sosyal ağ, kullanıcıların paylaştıkları tweet’lerin 24 saat sonra silinmesini sağlayacak yeni özelliğin testlerine başladı.

Kullanıcıların, Twitter ‘Fleet’ adını verdiği bu özellik ile attıkları tweet’ler 24 saat sonra kendiliğinden silinecek. 

Fleet “kısa süren, hızlı” anlamına geliyor. 

Yeni Twitter aracı, öncelikle Brezilya’da test edilmeye başlandı.

280 karakterlik ‘fleet’ler, normal tweet’lerden farklı olarak retweet edilemeyecek ve beğenilemeyecek. 

“Twitter Hikayeler” olarak da adlandırılabilecek olan sosyal ağın devreye almaya hazırlandığı bu yeni özelliğe, doğrudan mesaj ve emojilerle yanıt verilebiliyor.

Sosyal ağın resmi blogunda yeni özellik ile ilgili bilgi veren Twitter’ın ürün yöneticisi Mo Al Adham, “Fleet”i kısa süreli anlık fikirlerin paylaşılması için geliştirdiklerini belirtti.

Başlatılan testin sonuçları ve kullanıcıların geri bildirimlerine göre fleet özelliğinin diğer ülkelerde kullanılıp kullanılmayacağını karar verilecek. 

Brezilya 12.15 milyonluk kullanıcısıyla dünyada Twitter’ın en çok kullanıldığı 5. ülke. 

independentturkish

Yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisinden yararlanmak için kullanılan güneş panelleri , aldığı güneş ışınlarını nasıl kullanılabilir bir elektrik enerjisine çeviriyor? Detaylarıyla sizin için açıkladık.
Dünyada uzun yıllardır kömür, petrol, doğalgaz gibi fosil yakıtlar enerji kaynağı olarak kullanılıyor. Fakat fosil yakıtlar doğayı kirlettiği gibi yavaş yavaş tükenmeye yüz tuttular. Alternatif ve yenilenebilir enerji türlerine yoğunlaşan bilim insanları; rüzgar, güneş, jeotermal enerji gibi enerji türlerinin kullanım durumlarını araştırdılar ve başta güneş paneli olmak üzere pek çok yeni enerji üretim sistemi oluşturdular.

Categories: Teknoloji

Tagged as: , , , ,