Dizi

Tutunamayanlar Dizisi Kadrosu ve Oyuncuları Karakterleri

Tutunamayanlar dizisi çekimleri 9 aralık pazartesi günü İstanbul’da başladı. 

Türkiye’nin kanalı Trt 1 yeni dizileri ile de ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Yeni yönetimi ile bir çok ciddi dizi projesini izleyici ile buluşturan Trt 1 şimdi de ekonomik dar boğaz ile daralan izleyicisini komedi dizisi ile rahatlatmak için kolları sıvadı. Türkiye’de son dönemde tutmayan kategori olan komedi türünde izleyicisi karşısına çıkarılacak olan Tutunamayanlar dizisi ocak ayından itibaren Trt 1 ekranlarında olacak.

Tutunamayanlar Dizisi Yapımcısı Yönetmeni Senaristi

İstanbul Medya Akademisi ve Neden Film’in ortaklığında çekilecek olan Tutunamayanlar  dizisinin yapımcıları ise Ogün Şanlıer ve Ahmet Tarık Güven olacak. Son olarak Dengi Dengine filmini yöneten Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu’nun yöneteceği Tutunamayanlar dizisinin senaryosunu ise diziyi aynı zamanda yönetecek Osman Nail Doğan ile senarist Mustafa Karataş üstlenecek. Tutunamayanlar dizisinin başrollerini ise Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Şinasi Yurtsever ve Zafer Algöz paylaşacak.

Tutunamayanlar Dizisi Konusu

Tutunamayanlar dizisinde hayata dört elle sarılan gençlerin bir türlü rast gitmeyen işleri anlatılacak. Dizi de hayatı boyunca hiç çalışmayan ve çalışmayı da düşünmeyen Tarık’ın yine ümitsizce gittiği bir iş görüşmesinde, çok zenginken babasının iflas etmesi sonrası her şeyini kaybeden İrem’in tanışması sonrası yaşananlar anlatılacak. Tarık İrem’e aşık olur ve kendi mahallesine davet eder.

İrem Tarık’ın mahallesinde kitap kafe de çalışmaya başlar. İrem’in tek hayali tekrar zengin olmaktır. Tarık’ta İrem’i kendisine aşık etmenin zengin olmaktan geçtiğini fark eder. etkilemenin yolunun iş kurmaktan geçtiğini gören Tarık ise mahallenin İlham Perisi İlhan’dan yardım ister; ama İlhan’ın kısa yoldan zengin olmak için verdiği her fikir eğlenceli olsa da sonu hüsran olacaktır.

Tutunamayanlar Oyuncuları

Doğu Demirkol (Tarık)

Doğu Demirkol’un tam adı Aydın Doğu Demirkol’dur. 6 Eylül 1985 de İstanbul da dünyaya gelmiştir. Son olarak İbrahim Büyükak’ın filmi Bayi Toplantısında yer alan Doğu Demirkol Türkiye’nin komedide yeni yüzü olmaya aday isimlerinden biridir. Daha önce ödüllü Ahlat Ağacı filminde Sinan Karasu olarak yer almış ve oyunculuk yetenekleri ile büyük beğeni toplamıştır.

Tarık 30’lu yaşlarda bi baltaya sap olamamış bir gençtir. Hiç aşık olmayan bunun için de kendine hiç bir hedef koymayan Tarık bir iş görüşmesinde Eylem’e aşık olur ve Eylem’i etkilemek için zengin olmaya karar verir. Bu zamana kadar hiç çalışmamış bir adam olan Tarık bakalım zengin olmak için girdiği işlerde başarılı olabilecek mi?

Ece Çeşmioğlu (Eylem)

Ece Çeşmioğlu son olarak Söz dizisinde hayat verdiği Melisa karakteri ile dünyanın bir çok ülkesinde tanınan bir isim olmayı başarmıştır. 26 Kasım 1990 da İstanbul’da doğan güzel oyuncu Ece Çeşmioğlu daha çocuk yaşta Çocuklar Duymasın dizisinde yer almış ve kariyerini çocukluktan itibaren oyunculuk üzerine kurgulamıştır.  Ece Çeşmioğlu’nun asıl çıkışı ise Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile olmuştur. Daha sonra Yaz’ın Öyküsü dizisinde Yaz karakteri ile ilk başrol deneyimini yaşamış ama dizisi tutmamıştır. Son dönemde Kalbim Yangın Yeri ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde yer alan Ece Çeşmioğlu 2018 de Yuvamdaki Düşman dizisinde yine Ceren karakteri ile başrolde yer alsa da dizisi tutmamıştır. Bakalım Ece Çeşmioğlu’nun 2020 de ekranlara gelecek ve başrolünde yer alacağı Tutunamayanlar dizisi tutacak mı bekleyip göreceğiz.  Ece Çeşmioğlu 2020 de vizyona girecek Türkler Geliyor Filmi kadrosunda da yer almıştır. Ünlü oyuncu Taner Ölmez ile bir ilişkisi vardır.

İrem güzel ve akıllı bir kızdır. Babası iflas edince o zengin hayattan geriye sadece sefalet kalır. Babasının kötü şöhreti yüzünden bir türlü iş bulamayan İrem yine bir iş görüşmesinde Tarık ile tanışır bu tanışma da Tarık’tan gıcık kapıp ona tokat atsa da Tarık onun hayatını değiştirecek ona kitap kafede iş bulacak ve kendi mahallesine taşıyacaktır. 

Yeliz Kuvancı (Ayşe)

Son olarak Keşke Hiç Büyümeseydik Ayşe karakteri ile yer alan Yeliz Kuvancı daha önce de Hangimiz Sevmedik dizisinde Itır karakteri ile yer almıştır. Kocamaın Aile dizisi ile tanınan ve sevilen Yeliz Kuvancı 30 yaşında ve Ankara doğumludur. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Ayşe Tarık’ın ablasıdır. Psikoloji eğitimi almış Ayşe bir türlü iş bulamamış; yüksek lisans yapayım demiş onu da başaramamıştır. Sonunda mahallede yaşayan zengin Belgin’in çocuğuna bakıcılık yapmak zorunda kalmıştır.

Dilhan Naz Özgülüş (Eylem)

Dilhan Naz Özgülüş 1990 doğumludur ve 29 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Aşk-ı Memnu dizisi ile oyunculuğa başlayan Dilhan Naz Özgülüş daha sonra Deli Gönül ve Şehrin Melekleri gibi dizilerde yer almıştır.

Eylem yetimhanede büyümüş yetimhaneden çıktıktan sonra da kimseye minnet duymadan hayatını kitap kafeden aldığı para ile geçindirmiştir. Eylem ile İrem istemeseler de ev arkadaşı ve yoldaş olurlar; ancak Eylem asla haksızlığa gelemez. Eylem ile İrem hem iş arkadaşı hemde ev arkadaşı olurlar. Eylem Tarık ve İrem’in birbirine olan ilgisini ilk fark eden kişi olmuş ve ikisini de bu konuda sırdaş olmuştur.

Şinasi Yurtsever (Hicabi Hoca)

Şinasi Yurtsever 2019’da Efsane Aile ve İlk Buluşma programlarını Sinan Çalışkanoğlu ile sunmuş ve bir kez daha izleyicinin gönülünü kazanmayı başarmıştır. 1973  de Erzincan da doğan Şinasi Yurtsever şuanda 46 yaşındadır. İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunu olan Şinasi Yurtsever  daha önce Yılan Hikayesi, Kınalı Kar ve Avrupa Yakası gibi çok önemli dizilerde yer almıştır. Son dönemde dizilerde yer almayan Şinasi Yurtsever Ahmet Kural ile bir çok önemli sinema filminde yer almıştır. Özellikle Düğün Dernek ve Çalgı Çengi gibi filmlerde çok beğenilmiş ve taktir toplamıştır. Bir çok eleştirmen tarafından Türkiye’nin en komik adamları arasında gösterilen Şinasi Yurtsever 2019 da yine Trt 1’in Dengi Dengi dizisinde de yer almıştır.

50 yaşında bir profesör olan Hicabi mahallede 3 katlı bir apartmana üniversite açmış ve üniversitenin hem sahibi hemde rektörü olmuştur. Özel Cihangir Üniversitesi’ni para kazanmak için kurmuş olan Hicabi üniversitesinden pek de kar edemeyecektir.

Zafer Algöz (İlhan)

2019 da Muhteşen İkili dizisinde Yüksel Adıgüzel karakteri ile yer alan Zafer Algöz şimdi de Tutunamayanlar dizisi kadrosunda kendine yer bulmuştur. Aslında Zafer Algöz uzun yıllar özellikle Cem Yılmaz ile sinema filmlerinde yer almış ve yer aldığı  Ali Baba ve 7 Cüceler  ve Arif v 216 gibi filmler beyaz perdede izlenme rekorları kırmıştır. Yıllarını tiyatroya vermiş Zafer Algöz özellikle 2007 de Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde hayat verdiği Yalçın Yıldız karakteri ile büyük çıkış yakalamıştı. 30 Ağustos 1961 de Kars da hayata gözlerini açan Zafer Algöz 58 yaşındadır. Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünde eğitim alan Zafer Algöz Bursa Devlet Tiyatrosunda oyunculuğa başladı.  Zafer Algöz son olarak yine Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler serisinde yer almış ama filmler hüsrana uğramıştır gişede.

Nami diğer İlham perisi. İlhan bağnaz ve vizyonsuz bir adamdır. İlhan zengin olmak için Tarık’a akıl verir ama İlhan’ın verdiği fikirler hep Tarık ve ekibini başarısızlığa götürür. Tipik bir Orta Anadolu adamıdır. Sürekli çekirdek çiten İlhan’ın geçmişe gitme yeteneğini cardır ve Tarık’ın başarılı olması uğrunda bu yeteneğini kullanacaktır.

Barış Yıldız (Şair Lütfü)

Barış Yıldız son olarak Her Yerde Sen dizisi kadrosunda yer almıştır. 1982 doğumlu olan Barış Yıldız Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Düğün Dernek ve Çalgı Çengi serisinde oynamış ve çok sevilmiştir. Özellikle Kardeş Payı dizisinde Reis karakteri ile büyük çıkış yakalamıştır. Düğün Dernek serisinde Muallim Saffet olarak tanınır.

Şair Lütfü büyük bir şair olmak ister ve bunun için bugüne kadar yazdığı tüm şiirleri bir kitaba bastırır ama bu kitap hiç satmaz. Annesinin memleketten yolladığı para ve erzaklar ile geçinen Lütfü, Tarık’la iş kurma da yardımcı olur ama başarısızlık onun peşini bırakmaz.  Şair lütfü Tarık ile yaşadıklarından kendi şiirleri için de ilham alır.

Bülent Çolak

Bülent Çolak 1977 İstanbul doğumlu sinema ve dizi oyuncusudur. Geniş Aile dizisindeki oynadığı Ulvi karakteri ile tanınan ve komedi yeteneğini ispat eden Bülent Çolak Kartal Sanat Tiyatrosunda oyuncu olarak hem eğitim aldı hemde oyunlarda yer aldı. Bülent Çolak son olarak Hayati  ve Diğerleri dizisi kadrosunda yer almış ama dizisi tutmamıştır.

Hande Katipoğlu (Belgin)

1982 doğumlu olan Hande Kâtipoğlu 37 yaşının içindedir. Hande Kâtipoğlu Yahşi Cazibe dizisinde hayat verdiği Simge karakteri ile ünlenmiştir. Süleyman Demirel Üniversitesinde sosyoloji eğitimi alan Hande Katipoğlu daha sonra Pis Yedili dizisinde de Nevriye karakteri ile beğenilmiştir. Alemin Kıralı dizisinde de yer alma başarısı gösteren Hande Katipoğlu Çakallarla Dans serisinden sonra 2018 de Benden Bu Kadar Filminde yer almıştır.

Eski bir ünlü olan Belgin mahallede büyük bir villa da kardeşi Yağız ve oğlu Barkın’la yaşar. Belgin’in oğlu Barkın’a Tarık’ın ablası Ayşe bakıcılık yapar. Belgin’in tek tutkusu yeniden ünlü olmaktır bunun içinde yeniden herkesin gündemine gelebilmesi lazımdır. Belgin gündeme gelebilmek için Tarık’a destek olur ve bir gün gerçekten gündem olur ama rezilliği ile.

Bora Akkaş (Yağız)

Bora Akkaş son yıllarda diziye sinemaya doymuyor. 2019 da üç farklı dizi de yer alma başarısı gösterdi. Önce Trt 1’in Dengi Dengi dizisinde sonra Fox TV’nin Kurşun dizisinde şimdi de yine Trt 1’in Tutunamayanlar dizisi kadrosunda kendisine yer buldu. Kötü olan ise yer aldığı dizilerin he erken final yapması. 1990’lı olan Bora Akkaş İstanbul doğumludur. Bora Akkaş oyuncu ve şarkıcı olan Bora Akkaş oyunculuk eğitimini şehir tiyatrolarında almıştır. Hakunamatata grubunda 6 yıl gitarist olarak çalışan Bora Akkaş Rap’den sonra oyunculuğa merak salmış ve ilk olarak Avrupa Yakası dizinde çaycı çırağı olarak yer almıştır. Bora Akkaş asıl çıkışını Geniş Aile dizisinde hayat verdiği Zekai karakteriyle yaşamıştır. Bora Akkaş son olarak Hürkuş: Göklerdeki Kahraman sinema filminde Kurşun dizisinde Rıfat Ayaz olarak yer almıştır.

Çocukluğu bu mahallede geçmiş olan Yağız zengin olduğu için bir türlü mahallede kabul edilmemiştir. Belgin’in kardeşi olan Tarık çareyi zengin olduğunu gizlemekte bulmuştur. Tarık’a çocukluktan beri hayran olan ve onun yanında olmak isteyen Yağız Tarık ile aynı kızı yani İrem’i sevince artık azılı düşman olurlar.

Uğur Serhan (Hikmet)

1973 yılında Malatya da doğan Uğur Serhan bir çok dizi ve filmde yer almasına rağmen Aramızda Kalsın dizisi ile tanınmıştır. Son olarak Trt 1’in Dengi engine dizisinde yer almıştır.

Mahalledeki kitap kafenin sahibidir Hikmet. Temiz kalpli ve para kazanma hırsı olmayan bir adamdır. Babacan bir adam olan Hikmet Nurdagül’le evlidir ve çok mutludur tek eksikleri yıllardır bulamadıkları bir çocuktur.

Dilek Çelebi Tunç (Nurdagül)

Dilek Çelebi Tunç son olarak Darısı Başımıza dizisinde yer almıştır. 1980 Ankara doğumludur ve 39 yaşındadır. Dilek Çelebi Tunç Mahşeri Cümbüş tiyatro grubunu kurucularındandır. Son olarak Darısı Başımıza dizisinde yer almıştır.

Hikmet’in eşi olan çocuğu olmayınca çareyi doktorlarda değiş şifacı analarda aramış ancak bulamamıştır. Hiç bir şifacının kendisine yardım edememesi onu yıldırmamış  Cemile’nin tüm uyarılarına rağmen hala şifacı şifacı dolaşmaktadır. Mahallede olan biten her şeyi ilk ayaklı gazete Nurdagül duyar.

Dilhan Naz Özgülüş (Eylem)

Dilhan Naz Özgülüş 1990 doğumludur ve 29 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Aşk-ı Memnu dizisi ile oyunculuğa başlayan Dilhan Naz Özgülüş daha sonra Deli Gönül ve Şehrin Melekleri gibi dizilerde yer almıştır.

Eylem yetimhanede büyümüş yetimhaneden çıktıktan sonra da kimseye minnet duymadan hayatını kitap kafeden aldığı para ile geçindirmiştir. Eylem ile İrem istemeseler de ev arkadaşı ve yoldaş olurlar; ancak Eylem asla haksızlığa gelemez. Eylem ile İrem hem iş arkadaşı hemde ev arkadaşı olurlar. Eylem Tarık ve İrem’in birbirine olan ilgisini ilk fark eden kişi olmuş ve ikisini de bu konuda sırdaş olmuştur.

Sahra Kübra Gümüş

Sahra Kübra Gümüş başarılı bir tiyatro oyuncusu ve eğitmenidir. Gaziantep’te görev yapmaktadır.

Özlem Tokaslan

Özlem Tokaslan deyince eskiden No:309 dizisinde hayat verdiği  Yıldız karakteri gelmekteydi daha sonra Ufak Tefek Cinayetler’ dizisinde avukat olarak karşımıza çıkan Özlem Tokaslan son olarak Erkenci Kuş dizisinde Mevkıbe karakteri ile çok sevilmiştir. 13 Kasım 1973 doğumludur ve 46 yaşındadır. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Aslen İzmirlidir.

Asuman Dabak

Asuman Dabak son olarak Ege’nin Hamsisi dizisinde Fikret karakterine hayat vermiş ve çok sevilmiştir. 1970 yılında Manisa’da dünyaya gelen Asuman Dabak 48 yaşındadır. Leyla ile Mecnun, Pis Yedili, Ezra, Acı Aşk, Süper Babaaane ve Günebakan gibi dizilerde yer alan Asuman Dabak 2006’da kurduğu Asuman Dabak Tiyatrosunda görev yapmaktadır.

Categories: Dizi

Tagged as: , , , ,