Teknoloji

Türkiye’deki Whatsapp Kullanıcılarının Sayısı Şaşırttı

whatsapp kullanıcılarının sayısı

Birçoğumuzun vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ın Türkiye kullanıcılarının sayısı paylaşıldı. Paylaşılan veriler şaşırtıcı şekilde yüksek. Her iki kişiden birinin Whatsapp kullandığı artık su götürmez bir gerçek. Whatsapp kullanıcılarının sayısı.

whatsapp kullanıcılarının sayısı

Gemius isimli İnternet ölçüm ve araştırmalarını yapan şirket, Eylül 2019 verilerine göre Türkiye’de en yüksek mobil kullanıcı sayısına sahip uygulamaların listesini çıkardı. Listede Whatsapp kullanıcılarının sayısı şaşırtıcıydı.

Whatsapp Kullanıcılarının Sayısı

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok kullanıcı sayısına sahip olan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Türkiye’de 43 milyon 464 bin mobil kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Yapılan araştırmaya göre whatsapp kullanıcılarının sayısı 43 milyon 464 bin tekil gerçek kullanıcı ile en çok kullanıcıya sahip uygulama oldu.


Benzer Yazılar

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta karşınıza herhangi bir reklam çıkmıyor ve uygulamaya kayıt olurken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Kısacası, bedava bir uygulama kendisi. Peki whatsapp nasıl para kazanıyor?

Fark etmiyorsunuz ama whatsapp‘ta yazdığınız her şey size reklam olarak geri dönüyor. Google gibi düşünün; yaptığınız aramadan sonra girdiğiniz sitelerde aradığınız şeyle ilgili reklamlar görürsünüz. Gözünüze sokarak hem de. Whatsapp‘ta yazdığınız içerikler filtrelenerek sizlere Facebook reklamları olarak geri dönüyor.


Deloitte‘in yaptığı 2019 Global Mobil Kullanıcı Araştırmasına göre Türkiye sosyal medya kullanımında dünya birincisi.

Akıllı telefon kullanımının hızla arttığı, her 10 kullanıcıdan 9’unda akıllı telefon bulunduğu Türkiye’de sosyal medya günlük hayatın içinde önemli bir yer tutuyor.

Deloitte tarafından yapılan 2019 Global Mobil Uygulama Kullanıcı Araştırması’na göre ise mobil uygulama kullanımında Türkiye’de sosyal medyayı en çok kullanan ülke.

Araştırmada 28 ülkeden 44 bin 150 kişi ile görüşüldü.


Bir uygulama analiz şirketi olan Apptopia, 2019 yılının 10 farklı kategoride en çok indirilme sayısına sahip olan uygulamalarını açıkladı. Gelin 2019 en popüler uygulama listesine yakından bakalım.

Yeni yılın gelmesine sayılı günlerin kaldığı bu dönemde, geride bıraktığımız yıla ait farklı veriler de birer birer geliyor. Bu kez bir uygulama analiz şirketi olan Apptopia’dan gelen liste, 2019 yılında en çok indirilen uygulamaların 10 farklı kategoride oluşturulmuş sıralamalarını içeriyor.


Categories: Teknoloji

Tagged as: , , ,