Heylogs Özel

Türkiye’de Kamp Yapmak İçin En Uygun 10 Yer

Kamp sezonun açılmasıyla beraber onlarca kamp sever yeni kamp alanları keşfine çıktı. En iyi doğal yaşam alanlarının bulunduğu ülkemizde birbirinden güzel kamp yerleri de bulunuyor. Bu yerler kampçılar tarafından keşfedildiği gibi henüz hiç bilinmeyen kamp adreslerimiz de mevcut. Türkiye’de kamp yapmak için en iyi 10 doğal alan ve bu alanlara ait detaylı bilgiler haberimizin detaylarında siz okurlarımız için hazır.

Her mevsim kamp yapmayı seven ve bu kamp alanlarını çevresi ile paylaşan kişiler sayesinde duyulan doğal alanların sayısı her geçen gün artıyor. Manzarası, ağaçları ve temiz havası ile herkesi kendine hayran bırakan birbirinden güzel kamp alanlarında doğal yaşamın her tecrübesini deneyimlemek mümkün.


Türkiye'de kamp yapmak için en uygun 10 yer

1-KABAK KOYU KAMP ALANI

Muhteşem mavi ve yeşil manzarası ile Kabak Koyu kamp yapmak için en ideal yerlerimizdendir. Bütün yorgunluk ve stres burada sıfırlanır. Mavinin huzuru ve doğanın yeşili ile gelen mutluluk ile kamp süresince iyi vakit geçirebilirsiniz. Buradaki kamp alanlarında ortak duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Kamp yaşamında ağaç evleri tercih edenler için de ağaçlar arasında bu yapılara rastlamak mümkün.


2-GÖKOVA ORMAN KAMP ALANI

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Gökova kampçıların en uğrak yeridir. Doğal yaşamın tadını burada almak mümkün. Gökova Körfezi’nin inci gibi değerli doğası ve manzarası kampçıların burayı tercih etmesinin de sebebidir. Çamların iğne yaprakları ile örtülü olan toprak yola çadır kurmak iyi bir fikir olacaktır. Burada duş ve tuvalet de bulunmaktadır.


3-İĞNEADA KAMP ALANI

İğneada Longozları yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğa harikası bir yerdir. Kırklareli’nde bulunmaktadır. Bu sebeple de İstanbul’dan günübirlik gidilecek tatil yerleri arasında yer almaktadır. Buradaki kamp alanları sessiz sakindir. Ancak insanların çok olduğu kamp yerleri de mevcut. Siz kendi isteğinize göre sakin ya da kalabalık alanlardan yana tercihinizi yapabilirsiniz.


4-ERİKLİ YAYLASI YALOVA KAMP ALANI

İstanbul’a yakın kamp alanları içerisinde bulunan Erikli Yaylası en iyi kamp alanlarından biridir. Doğa ile iç içe olmak isteyenlerin de uğrak yeridir. İstanbul’dan yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir. Şehir Ormanı, Kamp alanı, Çifte Şelale, Dipsiz Göl ve Delmece Yaylası burada yer alan doğal oluşumlardır.


5-BAFA GÖLÜ KAMP ALANI

Büyük Menderes nehrinin güneydoğu kesiminde bulunan Bafa Gölü Ege Bölgesi’nin en büyük gölüdür. Kıyı uzunluğu 50 kilometre olan gölün çevresi kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Denizden yüksekliği ise 2 metredir. Çok büyük bir göldür ve kamp alanı da büyüktür. Gölün üzerinde ise üç adet ada bulunur. Bu adalarda da eskilerden yapılmış tarihi manastırlar bulunmaktadır. Ayrıca Bafa Gölü içerisinde çeşitli kuş çeşitleri yaşamaktadır. Kuş türlerine ilginiz var ise burayı kamp alanı için tercih edebilirsiniz.


6-AKYAKA ORMAN KAMP ALANI

Akyaka orman kampında çadır ve karavanlar için uygun kamp alanları bulunmaktadır. Muğla’da bulunan bu kamp alanında yemyeşil ormanların temiz havası masmavi denizin görsel şöleni ile birleşir. Bol bol dinlenerek güzel vakit geçirmek üzere kamp aktivitenizi geçirmek için burayı tercih edebilirsiniz.


7-KAZDAĞLARI KAMP ALANI

Türkiye’de kamp yapmak için tercih edilecek en iyi kamp alanlarında biri de Kazdağları kamp alanlarıdır. Birbirinden güzel manzarası ile doğanın kucağında bir gün geçirerek nefis bir uyku çekebilirsiniz. En iyi dinlendiren kamp alanlarından biridir ve herkes tarafından tercih edilmektedir.


8-SAROZ KÖRFEZİ KAMP ALANI

Edirne Keşan’da yer alan Saroz Körfezi’nde Saroz orman kamp alanında çok keyifli bir kamp macerası yaşayabilirsiniz. Her kamp alanında olduğu gibi burada da yemyeşil doğa kamp yaptığınız süre boyunca size en misafirperver hali ile kucak açacaktır.


9-SÜLÜKLÜ GÖL KAMP ALANI

Son zamanların en çok tercih edilen kamp alanı olan Sülüklü Göl kamp alanı Bolu Mudurnu’da yer almaktadır. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir kamp alanı olduğu gibi ağaçların size hediyesi olan en temiz havayı da ciğerlerinize rahatlıkla çekebilirsiniz.


10-KASTRO ÇAMLI KÖY KAMP ALANI

Kastro plajı çevresinde bulunan bu kamp alanı da Tekirdağ ilimizde bulunmaktadır. Yine diğer kamp alanlarında olduğu gibi mavi- yeşil uyumunda en güzel manzarayı sizlere sunmaktadır. Kamp alanında sabah uyandığınızda karşılaşacağınız atmosfer ise hayal edemeyeceğiniz kadar güzeldir.

Kaynak: Haber7.com

Categories: Heylogs Özel, Seyahat, Türkiye

Tagged as: , , ,