Biyografi

Survivor Ersin Korkut Kimdir?

Survivor‘da Ünlüler takımı kadrosunda olan Ersin Korkut renkli kişiliği espri anlayışı ile Survivor izleyicilerini heyecanlandırdı.Bir yandan da Ersin Korkut’un ne işi var da diyenler bulunuyor. İlk bölümlerin yayınlanması ile beraber Ersin Korkut’a karşı oluşan ön yargılar yok olmuşa benziyor.Oyunlarda ki üstün performansı ile önyargıları kırdığını düşünüyorum. Peki Ersin Korkut, kimdir? Ersin Korkut nerede dünyaya geldi?

ERSİN KORKUT KİMDİR?

Ersin Korkut, Hakkâri 8 Kasım 1977 yılında doğmuştur. Teyzesinin oğlu olan sinemacı Yılmaz Erdoğan‘ın desteğiyle beraber oyunculuğa adımını atmıştır.

İstanbul’a gelmeden önce Hakkâri’de taksi şoförlüğü yapmış ardından İstanbul’da bir pizzacıda bulaşıkçı olarak çalışmıştır. En başından beri kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Ersin Korkut İstanbul’da hiçbir tanıdığını aramamıştır ama bir gün, kuzeninin Merter’de bir pizzacıda çalıştığını duyan Yılmaz Erdoğan, Ersin Korkut’u kolundan tuttuğu gibi Beşiktaş Kültür Merkezi’nde yanına, çalışması için çağırmıştır.

2000 yılında BKM’nin çeşitli birimlerinde görev almaya başladımıştır. Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununun arka kadrosunda çalışırken, oyunda ki bir rolün ona çok uyduğunu görmüş. Oyunda oynamak isteyen Ersin Korkut hemen koşarak kuzeninin yanına gitmiş, Yılmaz Erdoğan; Bu işler o kadar kolay değil dese de ben kendime güveniyorum abi diyerek rolü kaptıştır. Daha sonra Cem Yılmaz ile birlikte Doritos reklamlarında rol almış; canlandırdığı rollerdeki ilginç şivesi ve rol aldığı reklamdaki “Doktor bu ne?” repliği ile tanınmıştır. BKM bünyesinde hazırlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı televizyon programındaki komik tiplemeleri ile beğeni toplamıştır.Hala replikleri sosyal medyalarda gezmektedir.

Survivor’dan Videolar

İnstagram Paylaşımları

Bu gönderiyi Instagram’da gör

#Odunpazarı #Eskişehir

Ersin Korkut (@ersinnkorkut)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Pazar keyfimiz mes le .

Ersin Korkut (@ersinnkorkut)’in paylaştığı bir gönderi ()

Survivor ersin korkut Survivor ersin korkut

Kaynak 1