Biyografi

Survivor Ceyhun Uzun Kimdir? Ceyhun Uzun’un Hayat Hikayesi

Survivor Gönüllüler takımı yarışmacılarından olan Ceyhun Uzun yarışmanın ilk bölümünde anlattığı hayat hikayesi ile Survivor‘a damga vurdu.Ceyhun Uzun kızını nasıl kaybettiğini anlatırken hepimiz duygulandık. Ne yazık ki kanserle hepimiz iç içeyiz ve bundan dolayı da yakınlık kurduk.Peki Ceyhun Uzun kim? Nereli, kaç yaşında gibi sorularınızın cevaplarını verelim.

Hayat hikayesi

“Ceyhun Uzun Dört yaşındayken annesiyle babasının ayrıldığını belirtti.. Beni ve kardeşimi babam aldı, İngiltere’ye yerleşmeye gittik.Küçüklükten beri polisliği çok istiyordum. 19 yaşında polisliğe müracaat ettim ve kazandım. 1988’te Kuzey Kıbrıs’ta şu an ki eşimle tanıştım, 1990’da evlendik, 1995’te kızımız tanyeli doğdu. Çok süper bir çocuktu, mutluyduk, çok iyi anlaşıyorduk, çok bir şey istemezdik hayattan. 2013’te kızımızın 18. Yaş gününü kutladık. Yaş gününden 6 gün sonra göğsünde başlayan bir sızıdan dolayı, hastaneye götürdük. Tanyeli güçlü bir çocuktu. Kaburga kemiğinde bir şey bulmuşlardı, ve malasef kemik kanseri çıktı. Tedaviler 2.5 yıl boyunca sürdü, kızım sonuna kadar pozitif düşünen bir insandı.Umudunu yitirmedi. Kendisi gibi olan çocuklara yardım ediyordu. 2.5 yıl sonra çok şüür kanser temizlendi, sanki yeniden gelmiştik dünyaya. Eşim işine döndü, kızım okuluna döndü ama benim içimde bir korku vardı içimde.Kanser tekrardan çıkabilir diye. Maalesef 6 ay sonra başlayan baş ağrısı sonrası. Götürdük hastaneye, testler yapıldı. Sonuçlarını 3-4 gün bekledik. Dedi ki netice ne olursa olsun baba ama bana söylemeyin, içeri girdiğimde doktorun yüzünden hemen anladım. Dedi ki kızınızın 3 haftası kaldı . 21 yaşında girdiğinde nişan yapmak istiyordu erkek arkadaşıyla, nişanı öne çektik. Çok mutluydu, hayatının en mutlu günü olduğunu söyleyip sarıldı bana.Tanyeli Çok severdi nişanlısını. Maalesef 2016’nın başında Tanyeli’mizi kaybettik, dünyamız başımıza yıkıldı ama inşallah o bir melek oldu. Ben işe gitmeye başladım 1 ay sonra, eşim kendinde değildi tabikide. Hiçbir şey incitemez beni artık olanalardan sonra, hiçbir şey zor değil.”

Ceyhun Uzun kimdir?

Ceyhun Uzun’un İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var.

1: 2017 En hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby doo arabanın içinde koşarak,

2: 2018 En hızlı maraton 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak, 

3: 2019 En hızlı maraton 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.

İngiltere’de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri var

Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye maratonu koştu.

2018 yılında polisler arasına seçildi ve Prens William ve Prens Harry’nin Kensington sarayına davet edildi.

2 kere bisiklet turuna çıktı. İlkini Londra’dan Paris’e 24 saatte tamamladı. İkincisini ise Londra’dan Brugge’a 22 saatte tamamladı.

En son koşusunu Kuzey Kıbrıs’ta 2019 yılında gerçekleştirdi.

2017 yılında eşiyle birlikte Londra’da Tanyel’s Smile (Tanyel’in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdular. Tek kızı olan Tanyel’i 2016 yılında kanser yüzünden kaybetmişti. KKTC’de 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.Şimdilik 20 kanserli çoçuğa bakıyorlar

survivor ceyhun uzun survivor ceyhun uzun

Kaynak 1