Ekonomi

Steam’de Oynadığın Oyunun Parası Nasıl Kurtarılır?

Steam’de Oynadığın Oyunun Parası Nasıl Kurtarılır?

Steam‘de sadece oyun oynayarak kazandığınız envanterlerle yeni skinler, oyunlar satın alabiliyorsunuz.

Steam‘de oyun oynarken bazen ekranınızın sağ altında çeşitli başarım bildirimleri geldiğini görmüşsünüzdür. Bu başarımların bazıları sizlere Steam envanterinize eklenecek şekilde koleksiyon kartları veriyor.

Öncelikle ilk yapmanız gereken Steam Guard’ı hesabınızda aktif etmek. Bunu dilerseniz Steam uygulaması üzerinden gerçekleştirebilir, dilerseniz de buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Steam’de Oynadığın Oyunun Parası Nasıl Kurtarılır?

İlk önce Steam hesabımıza giriyoruz, ve üst kısımdaki TOPLULUK sekmesine ve alt başlığındaki pazar başlığına tıklıyoruz

TOPLULUK PAZARI nda genel olarak satışlarımızı inceleyip takip edebiliyoruz. Ama biz eşya satmak istediğimiz için sağ daki BİR EŞYA SAT kısmına tıklıyoruz.

Bu kısım da oyunlarımızdan kazandığımız tüm başarımları görüyoruz. Ben KİNGDOM RUSH FRONTİERS oyunumdan kazandığım kartı satmak istedim. Satmak istediğiniz kartı seçiyoruz.

Karta tıkladığımızda yan tarafta özellikleri yazıyor. En alt kısmında anlık piyasa değerini ve SAT özelliğini görüyoruz ve tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra bize belli zaman aralıklarla seçtiğimiz kartın satış değerlerini görüyoruz. Ne kadara satabileceğimiz hakkında az çok bilgi edinebiliyoruz.

Benim kartım en fazla 0,50 TL den işlem görmüş. Ama burda steam bizden belli bir ücreti kendisine alıyor. Aşağıda ALACAĞINIZ ve ALICININ ÖDEDİĞİ kısımlarını görüyoruz. ALACAĞINIZ kısmına değer girmeye başlıyoruz ve ALICININ ÖDEDİĞİ kısmı otomatik olarak kartın fiyatının ne kadar olacağını gösteriyor. Ben incelediğimde kartımın en fazla 0,50 TL değerinin olduğunu ve ALACAĞINIZ kısmına 0,44 TL yazıyorum ve otomatik olarak ALICININ ÖDEDİĞİ kısmı 0,50 TL olduğunu görüyorum. Bu kart satıldığında ben 0,44 TL kazanacağım. 0,06 TL ise Steam kendisine alıyor ve bu kartı alan kişi 0,50 TL ödemiş oluyor.

Steam Abonelik Sözleşmesini kabul edip TAMAM a tıklıyoruz. Bu envanterimiz pazar listesine 15 gün kalacak. 15 gün sonunda satılmazsa tekrar pazara satışa çıkarmamız gerekiyor.

Böylelikle eşyamız TOPLULUK PAZARI nda satışa çıkmış oluyor.

İYİ OYUNLAR..