Oyun

Sony PS5 i Bekleyenler Mutsuz

PS5 logosunu açıkladı. Çok hoş bir logo ama PS4 ün logosuna benziyor. Bir rakam farkı ile PS4’ün logosuna çok benziyor.

Sony-Cs-2020-065
Sony PS5

Uzun bir yapım aşamasından sonra Sony hala gösterim yapmadı merakla beklenen yeni PS5  de. Bunun yerine bize logoyu gösterdi. Şok edici değil, ama oldukça tatlı. Sony 4’ü 5’e değiştirdi ve … daha yuvarlak mı ne ? Sony, yeni konsol için tatil 2020 çıkış tarihini doğruladı. Yeni fiziksel donanımı göstermek yerine, diğer bazı heyecan verici özellikleri doğruladı, ancak 3D ses desteği ve daha hızlı yükleme süreleri için SSD sabit sürücü gibi zaten bildiğimiz özellikler.

Cihazın donanım özellikleri ise şu şekilde:

Cihazın donanım özellikleri ise şu şekilde:
  • 3D Ses
  • Adaptif tetikleyici
  • Ultra yüksek hızlı
  • SSD Donanım tabanlı ışın izleme
  • Ultra HD Blu-Ray

Her ne kadar PS5’ın kendisini göremesek de, resmi duyuru için daha fazla beklemek zorunda kalmayabiliriz.

Her ne kadar PS5'ın kendisini göremesek de, resmi duyuru için daha fazla beklemek zorunda kalmayabiliriz.

Sony, PS4’ı ilk kez şubat ayında şirketinin kendi etkinliğinde duyurmuştu. Yani önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla detayı öğrenebiliriz.

Sony’nin oyun konsolu Playstation 5 (PS5) için büyük bekleyiş devam ederken fiyatlar ve tarih konusunda önemli detay gündeme geldi. PS5 ile birlikte oyun kollarının da değişeceği, dokunmatik hissiyat ve titreşimin daha adaptif bir yapıyla ön plana sahip olacağı gündemde yer aldı. Peki, PS5 ne zaman çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak? İşte, PS5 hakkında gündem gelen son bilgiler.

Playstation 5 (PS5) için bir süredir gündemde yer alan çıkış tarihi için yeni bir iddia ortaya atıldı. Sony, PS5’in 2020 yılının sonuna doğru satışa çıkacağını duyurdu. Bununla birlikte Playstation 5’in kolları da değişiklik gösterecek. Kollar, titreşimi daha ön plana çıkaran “haptic feedback” teknolojisine sahip olacak. Ayrıca kol üzerinde bulunan R2 ve L2 tuşları da adaptif bir yapıya sahip olacak. Peki, PS5 ne zaman satışa çıkacak? İşte, Playstation 5 bekleyenler için bazı bilgiler

KOLLAR DEĞİŞİYOR

Firmanın açıklamasında konsolun yeni kontrolcüsü hakkında da yeni bilgiler bulunuyor. Yeni joystickin “haptic feedback” ile çok daha iyi geri bildirimler sunacağı aktarıldı.

Uzun yıllardır kullanılan mevcut sistemi değiştirdiklerini aktaran Sony, bu sayede hissiyatın ciddi şekilde artacağını belirtildi. Yeni kontrolcüde en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği aktarıldı.

Ayrıca kontrolcüde R2 ve L2 tetik tuşlarının adaptif olacağı da aktarıldı. Oyun geliştiricileri bu tetik tuşlarının direncini duruma göre değiştirebilecek.

Categories: Oyun, Teknoloji

Tagged as: ,