Dizi

Sefirin Kızı Dizisinin Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

16 Aralık Pazartesi günü ilk bölümü ile Star Tv ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak Sefirin Kızı dizisinde Ege’de yaşanan destansı bir aşk hikayesi anlatılacak. Sefirin Kızı dizisinin çekimleri 25 ekim cuma günü Muğla’da başladı. Sefer’in Kızı dizisinin yönetmeni ise Emre Kabakuşak olacak. Emre Kabakuşak son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisinde yönetmen olarak yer almıştır.

Sefirin Kızı dizisinin Muğla yöresinde çekilecek ve Sancar ile Nare isimli iki gencin sağlam bir aşk hikayesi anlatılacak. Sefirin Kızı dizisinde başrolleri ise Engin Akyürek ve Neslihan Atagül paylaşacak.

Fragman

Sefirin Kızı Oyuncuları

Engin Akyürek (Sancar)

1981 Ankara doğumlu olan Engin Akyürek 38 yaşındadır.  Ankara Üniversitesinde lisans eğitimi alan Engin Akyürek aklında hiç oyunculuk yokken katıldığı Türkiye’nin Yıldızları yarışması ile ünlenmiştir. Daha sonra Yabancı Damat ve Kara yılan dizileri ile ismini duyuran ve ekranlarda yer alan  Engin Akyürek’in asıl popüler olduğu dizi ise bir çok Avrupa ülkesinde yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisi ile olmuştur. Son olarak ise 2017 yapımı Kara Para Aşk  dizisinde yer alan Engin Akyürek son dönemlerin dizi tutturamayan başrol oyuncularından biridir. Sefirin Kızı dizisinde Sancar karakterine Engin Akyürek hayat verecek.

Dizide

Sancar Zeytinlikler de çalışan bir işçinin saf ve temiz oğludur. Muğla’nın dışına çıkmayan Sancar çocukluktan Nare’ye aşıktır. At binmeyi çok seven yalnızca zeybek oynarken çöken oldukça dik başlı ve korkusuz bir adam olan Sancar Nare’nin ortadan kaybolması ile çok büyük bir yara alır. Nare’nin ihanetini bir türlü unutamayan Sancar çok çalışır ve artık zengin bir adamdır. Sancar Nare’yi unutmak için Menekşe ile evlenmeye karar verir. Tam düğün olacakken Nare yanında dört yaşında bir çocuk ile çıkar gelir.

Neslihan Atagül (Nare)

1992 de İstanbul da hayata gözlerini açan Neslihan Atagül 27 yaşında kariyerinin zirvesindedir. Yeditepe Üniversitesinde Konservatuvar okuyan Nesliha Atagül ilk olarak Yaprak Dökümü dizisinde çocuk oyuncu olarak yer almış ve oyunculuk yeteneklerini profesyonel üstadların yanına geliştirmiştir. Neslihan Atagül’ün olduğu ve izleyici tarafından fark edildiği dizisi ise Fatih Harbiye dizisi olmuştur. Yaprak Dökümünde ki kızdan Fatih Harbiye’nin Neriman’ı olan Neslihan Atagül daha sonra Kara Sevda dizisinde hayat verdiği Nihan karakteri ile dünyanın tanıyıp oyunculuğunu kabul ettiği bir kadın başrol olmuştur.  Kendisi gibi oyuncu Kadir Doğulu ile evlidir.

Dizide

Nare güzeller güzeli bir büyükelçi kızdır. Norveç’te, Japonya’da, Hindistan’da yaşamış sekiz dil bilen Nare hayatında sadece Sancar’a aşık olmuş ama Sancar’ın onu yüz üstü bırakması hatta kovması hayatının travması oldu. Sancar’dan sonra Sancar’dan olan evladına tutundu, onun için yaşadı. İnatçı bir kadın olan Nare hiç bir zaman yılmamış ve çok çalışmıştır. Yıllar sonra oğlu ile geri dönen Nare Sancar’ın karşısına çıkacak ve Sancar’ın kafasını karıştıracaktır. 

Uraz Kaygılaroğlu (Gediz)

Uraz Kaygılaroğlu 1987 İzmir doğumludur ve 32 yaşındadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu olan Uraz Kaygılaroğlu ilk olarak Pis Yedili dizisi ile tanınmıştır. Uraz Kaygılaroğlu’nun ünlü olması ise Klavye Delikanlıları dizisinde başrolde yer alması ile gerçekleşmiştir. Son dönemde En Son Babalar Duyar ve Masum Değiliz dizilerinde yer alan Uraz Kaygılaroğlu uzun bir dönem dizi tutturamamış en son Trt 1 de yayınlanan Ege’nin Hamsisi ile uzun soluklu bir işe imza atmıştır.  Uraz Kaygılaroğlu Ege’nin Hamsisi dizisinde son olarak Deniz Çınar karakteri ile izleyicinin sevgisini kazanmış ve Sefir’in Kızı kadrosunda yer bulmuştur.

Dizide

Gediz Sancar’ın en yakın arkadaşı ve ortağıdır. Muğla’nın eski belediye başkanının oğludur. Nare ile uçakta tanışan Gediz Nare’ye aşık olur ancak onun Sancar’ın sevdiği kız olduğunu bilmez.

Erdal Küçükkömürcü (Güven Çelebi) – (Sefir)

Erdal Küçükkömürcü 1958 Ankara doğumludur. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Davut Özsoy karakterine hayat vermiştir. Asıl Nizama Adanmış Ruhlar dizisinde hayat verdiği Fuat Emir karakteri ile tanınmıştır. Erdal Küçükkömürcü son olarak Kuzgun dizisinde Şeref Dağıstanlı karakteri ile yer almıştır.

Dizide

Sefir Elçi demektir. Güven Çelebi Nare’nin büyükelçi babasıdır. Şimdilerde Montenegro büyükelçisidir. Kumar zaafı olan Sefer çok kibirli bir adamdır. Zaaflarıyla kibri arasında boğulan Güven her şeyin kendi için var olduğunu ve dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünür. Okumuş yazmıştır ama insanlık ile alakası yoktur.

Gonca Cilasun (Halise)

Gonca Cilasun son olarak Çarpışma dizisinde Alperen Duymaz’ın hayat verdiği Kerem’in annesi olarak yer almıştır. Gonca Cilasun 1966 doğumludur ve Ankara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Özellikle Gülizar dizisinde hayat verdiği Muazzez karakteri ile çok sevilmiştir.

Dizide

Halisefe Sancar’ın annesidir. Otoriter bir kadın olan Halise kendi ailesi dışındakileri düşman görür. Anadolu kadını olan Halise eskiden bir işçi iken şimdi bir hanımağa. Evlatlarının iyiliğini isteyen bir anne. Menekşe’yi kendisine yakın görüyor ve çok seviyor. Sefir Kızı Nare’den ise nefret ediyor.

Categories: Dizi

Tagged as: , , , ,