Eğlence

Sanatın Pixel Art Hali

Sanatın Pixel Art Hali

Heylogs Ekibi olarak haythuyt.com ‘un Twitter paylaşımları ile Pixel Art’ın ne kadar güzel olduğunu ve bizden yansımaları pixelleştirdikleri için bunu sizinle paylaşmak istedik.

Sanatın Pixel Art Hali

Pixel Art Nedir??

Pixel Art çizimler yapmak için dijital sanatçıların her biri kendini özgür hissettikleri yöntemleri kullanır. Çoğu herhangi bir çizim programını en ince fırçalarla kullanarak pikselleri kare kare boyayarak çalışmalarını meydana getirir. Tam olarak pixel art kavramının karşılığı da budur. Pixel art olarak meydana getirilen çalışmalar bazen çok sanatsal ve iddialı çalışmalar olurken bazen sadece pixel art’ın o mozaik benzeri görüntüsünü elde etmek için de tercih edilebilir. 

Sıfırdan pixel art çalışmaları meydana getirilebileceği gibi dönüştürücü yazılımların yardımına başvurarak pixel art tarzı görüntüler ortaya çıkarılabilir. Örneğin Adobe Photoshop gibi gelişmiş grafik editörlerini kullanarak, kendi kameranızla çektiğiniz bir fotoğrafı basit hilelerle saniyeler içinde pixel art tarzında görüntülere dönüştürebilirsiniz. Yani favori görselinizi pikselize hale getirmek için günlerinizi ve aylarınızı vermek istemiyorsanız takip edebileceğiniz basit bir rehber ve kaliteli bir grafik editörü yardımıyla kolayca pixel art çalışmanızı meydana getirebilirsiniz.

Sıfırdan ve yalnızca kendi hayal gücünüzle pixel art kareler meydana getirmeniz ise dijital sanat olarak kabul görecektir. Oldukça eğlenceli bir hobi olan Pixel art sanatında kendinizi ustalaştırarak ciddi gelirler de elde edebilirsiniz. Retro tarzıyla dikkat çekip insanlarda nostaljik duyguların ortaya çıkmasına neden olan Pixel art çalışmalar artık birçok alanda kabul görüyor.

1. Kemal Sunal-Tosun Paşa

2. Süt Kardeşler

3. Şener Şen-Eşkiya

4. Freddie Mercury

5. Haluk Levent

6. 300 Spartalı

7. Cem Karaca

8. Mazhar Alonson, Cem Yılmaz-Her Şey Güzel Olacak

9. Şener Şen-Şekerpare

10. La Casa De Papel

11. Narcos-Pablo Escobar

12. İlber Ortaylı

13. Hababam Sınıfı Tatilde

14. Behzat Ç.

15. Neredesin Firuze?

16. Leon

17. Cem Yılmaz-Arog

18.Burhan Altıntop-Avrupa Yakası

19. Ali Rıza Efendi- Yaprak Dökümü

20. Şener Şen-Neşeli Günler

21. Feyyaz Yiğit-Ölümlü Dünya

22. Cem Yılmaz-Yahşi Batı

23.Zeki Alasya-Köyden İndim Şehire

24. Çiçek Abbas

25. Son Akşam Yemeği

kaynak

Categories: Eğlence, Tasarım

Tagged as: , , ,