Kültür

Rüyada Yılan Görmek

1- Rüyada Yılan Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen yılanlar düşmanları ifade eder. Ayrıca rüyada yılan görmek hain, ahlaksız komşuya işaret eder. Yılan bazen kötü akrabaya da işarettir.

2- Rüyada sürünen yılan görmek: 

Yılanların sürünerek yanınıza gelmesi düşmanlarınızın birleşerek, bir araya gelip size karşı tehlike oluşturacaklarına işarettir.

3- Rüyada Mavi Yılan Görmek:

Mavi renkteki bir yılanın görülmesi erkek düşmana işaret eder. Bazen de mavi, pembe, mor, gri, turuncu renklerde yılanlar sinsice ve alttan alta işler karıştıran kimseleri bildirir.


4- Rüyada Yılan Öldürmek

Düşmanınızı yeneceğinize ve bir beladan kurtulacağınızı belirtir. Rüyada yılan öldürmek düşmanı yenerek ona zafer elde etmek demektir.

Ölmüş yılanı görmenin yorumu, rüyayı görenin kavgasız ve sıkıntısız bir şekilde düşmanlarından kurtulacağını belirtir. Yılanı öldürüp etinden yemek ise düşmanın malından yemeye işaret sayılır.

Sokaklarda yılan öldürmek, savaş ve kavgayı belirtir. Düşmanları alt etmekle tabir edilir. Rüyasında yılan öldürdüğünü gören kişinin yaşamı, zafer ve başarılarla dolu geçer.

Rüyasında eliyle yılanı parçalayıp öldürmek, düşmanını yenip onun malından faydalanmaya alamettir. Rüyada yılan öldürmek düşmanınızın öldüğüne işarettir.

Ayrıca rüyada yılan öldürmek düşmanların kendisine erişmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Yılan görmek

5- Rüyada Yılanla Kavga Etmek: 

Yılanla boğuşup kavga etmek düşmanınızla kavga etmeye, zarar görmeye yorumlanır. Rüyada kavga edilen yılanın sokması, bir musibete düşmeye yorulur. Kavga edilen yılanı parçalamak ise , düşmanı bulunan kişiden istifade etmeye yorumlanır.

6- Dev Yılan Görmek: 

Büyük mücadeleyi belirtir. Olası tehlikelere karşı kararlı olmanızı ifade eder. Dev yılanı, devasa, iri yarı güçlü düşmana, küçük yılansa zayıf düşmana yorumlanır. Rüya sahibinin korkmadığı dev yılanlar, o kimsenin kuvvet ve devletidir.


7- Rüyada yılan ısırması

Düşmandan gelecek zarara yorumlanmıştır. Rüyada yılan ısırması, kişinin düşmanı aracılığıyla gelecek eza ve meşakkattir.

Isırılan kimsenin haram mal kazandığına işarettir. Aynı zamanda rüyada yılanın ısırması, düşmanının kendisini üzeceğine, sıkıntı çekeceğine yorumlanır.

Yılan zehrinin aynı zamanda panzehir için kullanılması ve şifa verici özelliği nedeniyle yılanın sokması hastanın şifa bulmasına tabir edilir.

Rüyada Yılan Isırması

8- Rüyada Yılan Yemek

Yaptığınız işten fayda sağlayacağınıza, menfaat, sevinç, izzete tabir olunur. Yılanın etini çiğ yemek, düşmanının üzerine galip gelmeye, düşmanın malından nasiplenmeye yorum edilir. Düşmanına karşı zafer elde eder, sevince erişir.

Rüyada yılanın etini yemeniz, rakip ve hasımlarınıza karşı galip geleceğinize yorulur. Şayet pişmiş yılan etinden yediğinizi gördüyseniz, hakkınız olan ve elinizden zorla alınan şeyleri tekrar geri alacağınıza alamettir.

İslami rüya tabirleri yemek şeklinde yılan rüyasının anlamı şu şekildedir: Kişinin yılanın etini çiğ olarak yediğini görmesi, düşmanına karşı galip geleceğine ve düşmanın malından nasipleneceğine alamettir.


9- Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

Kırmızı renkteki yılanlar endişeye yorumlanır. Büyük kırmızı yılan korkuyu ifade eder. Bazen de akrabadan bir rakip, bazı kere de kötü, yaramaz ve ahmak komşuya delalet eder.

Zehirli iri kırmızı yılan mal sahibi düşmandır. Çünkü zehrin tabiri maldır. Yılanın alaca olanı komşu düşmandan birine işaret sayılır.

Categories: Kültür

Tagged as: , ,