Oyun

Oynamaktan Sıkılmayacağınız Bağımlılık Yapan İO Oyunları

Nokia 3310 ile büyüyen neslin çok iyi bildiği yılan oyunu, Agar io ve Slither io gibi oyunlarla geri döndü. Gündelik olarak keyifle oynayabileceğimiz en iyi Agar io oyunlarını sizler için liste haline getirdik. Bu liste sayesinde gününüzün büyük bölümünü bilgisayar başında geçireceksiniz.

1.Diep.io

Bütün io oyunları içerisinde en zevk, en fazla modu olan ve oynaması en zor olan oyunlardan birisi kuşkusuz Diep io’dur. Bir tür tank simulatörü olarak da düşünebileceğimiz Diep io’da da tıpkı Vanar io’da olduğu gibi rakiplerimizi tek seferde öldüremiyoruz. 

Haritadaki geometrik desenleri hızlıca hem yiyerek hem de ateş ederek yok etmemiz ve seviye atlamamız gerekiyor. Tahmin edeceğiniz üzere oyunda ne kadar fazla seviye alırsak o kadar güçlü oluyoruz ve hem desenleri yerken hem de rakiplerimizle çatışırken hasar oranımız fazla oluyor. 

Yine W-A-S-D ve Space tuşları ile oynadığımız oyunda mouseumuzu da kontrol etmek zorundayız. Çünkü tankımızın namlusuna yön sadece fare ile veriliyor. Ayrıca hareket kontrolleri de oldukça zor.

2.Lordz.io

Battle Royale io bile olur da Orta Çağ’da geçen bir io oyunu olmaz mı? Lorz io tam da bu sorunun cevabını veriyor bize. Diğer io oyunlarından tamamen bağımsız tasarıma sahip oyunumuz Unity oyun motoru ile geliştirilmiş. Kaleler, binalar yapıp askerler üretebildiğimiz oyunumuzda amacımız kontrol ettiğimiz lordumuza özel yemler yedirmek ve ülkemizi düşmanlara karşı savunmak. 

Lordz io teması: Tamamen Orta Çağ’a odaklanan oyunda askerler bile şovalye giyinimli olarak ortaya çıkıyor. Oyunda bolca şatolarla, kalelerle hatta kiliselerle dahi karşılaşabiliyoruz. Ayrıca Lordz io hem Android hem de iOS desteği verdiği için mobil uygulamasını indirerek de oynayabilirsiniz. 

3.Hexar.io

Hexar io da klasikleşmiş ye, büyü ve yok et denkleminden farklı inşa edilmiş bir oyun. Bu oyunumuzda da kendimize ait ufak bölgemiz var ve mouse ile hexar’ımızı kontrol ederek bölgemizi büyütüyoruz. Tabii ki rakip bölgeleri de fethederek.

Hexar io teması: Oyunun ana teması diğer bölge fethetme oyunları ile aynı gösteriyor. Tek ekstra özelliği ise haritada beliren özel yemlerden yediğimizde 15 saniyeliğine 2x hız kazanabiliyoruz.

4.Hole.io

Hole io, diğer io oyunları arasında en farklılık gösteren oyunlardan birisi. Farklı diyorum çünkü oyunda yem olarak insan yiyoruz. Bir şehirde geçen oyunumuzda bir tür kara deliği kontrol ediyoruz ve önümüze çıkan insanları yiyerek büyümeye çalışıyoruz. 

Hole io teması: Oyun motoru ile tasarlanan 3D hareketli şehirde geçen oyunumuzda genel io temasına sadık kalınmış. Tek fark bu sefer yem olarak nesneleri değil, insanları yiyoruz.  Maalesef oyunda mod ve mobil desteği bulunmuyor. PVP sunucuları ise yok.

5.Surviv.io

Günümüzde hemen hemen her oyuna gelen Battle Royale modu  io oyunlarına gelmez mi? Tabii ki gelir. Surviv io adeta io oyunlarında devrim niteliğinde bir iş yaparak oyunculara Battle Royale io deneyimi yaşatıyor.

Mükemmel bir tasarıma ve özelliklere sahip olan Surviv io’da şaka gelecek belki ama silahlar, mermiler, sağlık kitleri ve hatta el bombasıyla sis bombası dahi var. Oyundaki görevimiz hızlıca loot yaparak diğer oyuncularla çatışmak ve daralan alanın içerisinde durmak. PUBG’nin io versiyonunu düşünebilirsiniz. 

Surviv io teması: Oyunun teması tamamen özel tasarlandığı için diğer io oyunlarından çok farklı. Haritasında özel obje ve nesneler barındıran Surviv io, sık sık daralan alandan dolayı da oyuncuları hep çatışmak zorunda bırakıyor. Toplam da 5 bölgede resmi sunucusu bulunan Türkçe dil destekli Surviv io’nun İkili oyna, Solo Oyna, Takımça Oyna ve 50v50 Oyna gibi de modları mevcut. 

Categories: Oyun, Teknoloji

Tagged as: , , , , , , ,