Can Dostlarımız

Okul Önlüğü Kulübesinin Girişine Asıldı

Okul Önlüğü Kulübesinin Girişine Asıldı

Okulda öğrencilerle çekilmiş önlüklü görüntüleriyle sosyal medyada ilgi odağı olan Fındık’ın hayatını kaybetmesi öğrencileri üzdü.

Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen’in mezarlıkta bularak, okula getirdiği av köpeği melezi yavru köpek, okulun maskotu olmuştu. Okul Aile Birliği Başkanı Bedriye Göçer’in diktiği okul formasıyla öğrenciler arasında dolaşan ve ‘Fındık’ ismi verilen köpek, 3 hafta önce rahatsızlanarak Turhal‘dan Ankara’ya sevk edildi. ‘Gençlik hastalığı’ teşhisi konulan ve özel klinikte tedavi olan Fındık, önceki gece yaşamını yitirdi. Fındık’ın ölüm haberi okulunda üzüntüyle karşılandı. Fındık’ın sınıfta giydiği okul önlüğü bugün bahçesinde bulunan kulübesinin girişine asıldı.

Okul Önlüğü Kulübesinin Girişine Asıldı

Öğrenciler çok üzüldü

Turhal içesine bağlı Kayacık köyündeki Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulundaki Fındık’ın, Ankara’daki tedavisi sırasında hayatını kaybettiğini öğrenen öğretmen, öğrenciler ve veliler büyük üzüntü yaşadı.

‘Onu çok seviyorduk’

Sabah okula gelen öğrenciler Fındık’ın öldüğünü haberlerden duyduklarını belirterek, “Onu çok seviyorduk. Öğretmenimizi aradık. Fındık’ın öldüğünü söyledi. Öğretmenimiz de bize ‘Sabah biz bu konuyu hep beraber konuşacağız’ dedi. Onu biz çok seviyorduk. Onunla birlikte oyun oynuyorduk, top oynuyorduk. Yemek veriyorduk. Onunla ders yapıyorduk. ‘Gel pisi pisi’ kitabını okuyorduk. O bizim okulumuzun maskotu olmuştu” dediler.Sponsorlu Bağlantı

Görevli tarafından Fındık’ın giydiği önlük, kulübesine asıldı.

Çelenk gönderdiler

Sosyal medyada fenomen olan, Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu’nun maskotu Fındık’ın ölümünün ardından büyük üzüntü yaşandı. İlçede bulunan Mimar Sinan İlkokulu, Fındık’ın okuluna üzerinde ‘Fındık Seni Unutmayacağız” yazılı siyah çelenk gönderdi. Gönderilen çelenk, Fındık’ın okul bahçesinde bulunan kulübesinin önüne bırakıldı.

‘Köpeğimiz vardı öldü’

Öğrenciler çok üzgün olduklarını dile getirirken velilerden Yalçın Andiç, oğlunun Fındık’ın ölüm haberinden sonra çok ağladığını söyledi.

Andiç, “Oğlum, ‘Köpeğimiz vardı öldü.’ diye ağlıyor. ‘Ben okula gitmiyorum.’ dedi. Sabahtan beri oğlumla uğraşıyoruz. Çok seviyordu. Burada oynuyorlardı, aynı arkadaş gibiydi.” diye konuştu.

‘Okula tekrar bir hayvan edineceğiz’

Fındık’ın ölümünden dolayı çok üzüldüklerini ifade eden Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Bedriye Göçer, “Çok üzüldük. Dün akşam haberlerden öğrendim. Duyunca hiç inanamadım. Hemen Mustafa öğretmenimizi aradım. O da onayladı. Çok üzüldüm bugün sabah okulda bir toplantı yaptık. Fındık’a gelen mamaları velilerimizle beraber küçük paketler yaparak sokak hayvanlarına dağıtma kararı aldık. Bu karar bizim de çok hoşumuza gitti” dedi.

Öğrencilerin haberden dolayı üzüldüklerini ama kendilerinin onlara gereken morali vereceklerini ifade eden Göçer şunları söyledi:

”Bunu kısa sürede toplayacağımıza inanıyoruz. Öğretmenlerimiz ve velilerimizle bunu çocuklara atlattıracağız. Biz Fındık’tan önce de hayvan besliyorduk. Fındık’ın yanında bir köpeğimiz daha vardı. O da daha önce ne olduysa ortadan kayboldu. Bundan sonra da besleyeceğiz, çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamaktan vazgeçmeyeceğiz. Tekrar okulumuz için bir hayvan edinmeyi düşünüyoruz” dedi.

Categories: Can Dostlarımız, Genel

Tagged as: ,