Biyografi

O Ses Türkiye 2020 Şampiyonu ve Ödülü Belli Oldu!

O Ses Türkiye 2020 Şampiyonu ve Ödülü

Her yıl farklı yarışmacıların birbiriyle yarıştığı ve jüri isimlerinin birbiryle mücadele ettiği O Ses Türkiye yarışması dün akşam 2020 sezonuyla sona erdi. TV8 kanalının sahibi ve O Ses Türkiye‘nin sunucusu Acun Ilıcalı tarafından O Ses Türkiye 2020 şampiyonu açıklandı. Söylenen şarkılar ve sms oylamaları sonucunda O Ses Türkiye şampiyonunun kim olduğu belirlendi.  Peki O Ses Türkiye’de kim kazandı? O Ses Türkiye 2020 şampiyonu kim oldu? İşte O Ses Türkiye’nin bu yıl kazanan jürisi ve yarışmacılar arasından birinci olan o isim…

O Ses Türkiye 2020 Şampiyonu ve Ödülü

O SES TÜRKİYE 2020 ŞAMPİYONU KİM OLDU?

O Ses Türkiye 2020’nin final günü 15 Şubat Cumartesi günü yaşandı. Söylenen şarkılar ve sms oylaması sonucunda O Ses Türkiye birincisi belli oldu. O Ses Türkiye’nin 2020 şampiyonu Seda Sayan’ın yarışmacısı Alkan Dalgakıran oldu.

O Ses Türkiye 2020 şampiyonu ve ödülü belli oldu Hangi jürinin takımı kazandı

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONLUK ÖDÜLÜ NE?

O Ses Türkiye 2020 şampiyonuna verilecek ödül de açıklandı. Birinci olan Alkan Dalgakıran O Ses Türkiye ödülü olarak Fiat Egea Hatchback Sport marka otomobilin sahibi oldu.

ALKAN DALGAKIRAN KİMDİR?

O Ses Türkiye’de en çok dikkat çeken isimlerden olan Alkan Dalgakıran, sesiyle büyük beğeni topluyor. İşte, Alkan Dalgakıran hakkında merak edilenler… Aslen Yalovalı olan Alkan Dalgakıran, Bursa’da eğitim hayatına devam ediyor. 25 yaşındaki Dalgakıran ‘Trafik’ adında bir müzik grubuna üye. Seda Sayan’ın takımında yer alan genç yarışmacı, sosyal medyada büyük beğeni topluyor.

O Ses Türkiye 2020 birincisi Alkan Dalgakıran, aslen Yalovalı ancak eğitimi nedeniyle Bursa’da yaıyor. 25 yaşında olan genç yarışmacı, Trafik adında bir müzik grubuna üye. Grubu ile birlikte turlar düzenleyip cover şarkılar söyleyen ve sonrasında kendi şarkılarını da yazan Alkan Dalgakıran, grubu tanıtmak için O Ses Türkiye’ye katılmaya karar verdiğini söylemişti. O Ses Türkiye sahnesine ilk kez “Yalnızım Ben” şarkısı ile çıkan Alkan Dalgakıran 4 jüriyi de döndürmeyi başarmış ancak seçimini Seda Sayan’dan yana kullanmıştı. 2020 sezonunun birincisi Alkan Dalgakıran, şampiyonluğunu Athena’nın “Arsız Gönül” şarkısıyla kutladı. Alga Dalkıran, duygularını ise şu sözlerle dile getirdi. “Şu an kelimelerle anlatamıyorum ama tek başıma olmadım, sizlere çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, çok zor tutuyorum kendimi. Buradan yanımda olan aileme, arkadaşlarıma, dostlarıma, abilerime, Bursa’ya, Yolava’ya çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”