Oyun

Görünce Duygulanacağınız Nostalji Oyunlar #1

Yeni bir seriye başlıyorum, eski oyunları her zaman çok sevmişimdir.Sizinle beraber uzun bir nostalji oyun serimize başlıyorum.Her hafta 3 oyunluk bir serimiz olacak.Oyunları oynamayı unutmayalım !

1. Duke Nukem

Duke Nukem, Apogee Software (şimdi 3D Realms) tarafından geliştirilen ve 1 Temmuz, 1991’de dağıtılan bir platform, video oyunudur. Duke Nukem en büyük başarıyı, 1993’te Duke Nukem II ve 1996’da Duke Nukem 3D ile yakalamıştır.

Duke Nukem 1991 yılında oyun severlerle buluşmuş, efsane serinin adını taşıyan ilk oyundur. Ardından çıkan Duke Nukem II, Duke Nukem 3D, Duke Nukem 64, Time To Kill, Zero Hour, Landd of the Babes, Manhattan Project ve Advance gibi oyunlar Duke Nukem ismini zirveye taşıdı.

2. The Secret Of Monkey Island

The Secret Of Monkey Island (Maymun Adasının Sırrı) Maniac Mansion, LOOM gibi eleştirel anlamda kabul edilmiş Ron Gilbert’ın liderliğinde geliştirilen, Lucasfilm Games’in (şu anda LucasArts) 1990 senesinde piyasaya sürdüğü, oyun tarihinde büyük ses getiren bir macera oyunu.

Karayiplerin derinliklerindeki Melee adası güzel vali Elaine Marley tarafından yönetilmektedir. Ancak Melee adasında işler pek yolunda gitmemektedir. Elaine’e deli gibi aşık olan acımasız ve ölü korsan LeChuck adada terör estirmektedir. Bununla beraber Monkey Island’da saklanan LeChuck, Elaine ile zorla evlenmek için de planlar yapmaktadır.

HİKAYESİ

Kahramanımız Guybrush Threepwood ise gerçek bir korsan olmak isteyen bir zavallıdır. Bu isimle ürkütücü bir korsan olması göründüğü gibi ne yazık ki imkansızdır. Guybrush, Melee adasında korsan olmanın yollarını ararken Elaine ile yani hayatının aşkı ile tanışır. Elaine’in aşkı belki de seri boyunca Guybrush’ın en kolay elde ettiği şeydir ama bu Elaine ile kolayca bir araya gelebilecekleri anlamına gelmez. LeChuck, Elaine ve Guybrush arasında bir kovalamacadır gidecektir artık.

3. Doom

Doom, 1993 yılında id Software tarafından tasarlanmış, FPS türünde bir oyun. Piyasaya floppy disk formatında sürülmüş olsa da, internet erişiminin yaygınlaşması nedeniyle yaklaşık 50 milyon bilgisayara yüklenmiştir.

Oyun dünyasını gerçek şiddet öğeleri ve durmak bilmeyen bir aksiyon treni ile baş başa bırakan Doom, hiç kuşkusuz oyun tarihinin en popüler birkaç oyunundan birisidir. Binlerce farklı moda ev sahipliği yapan ve yıllardır gerek parodileri, gerekse diğer popüler kültür alanlarındaki adaptasyonları ile Doom, oyun dünyasının vazgeçilmezlerinden birisi olarak adını altın harflerle yazdırdı.