Spor

NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular

NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular

NBA’de kariyerleri boyunca en çok sayı atan oyuncular sıralaması değişiyor ama biz de sık sık güncellemeye çalışıyoruz. NBA tarihinin en çok sayı atan oyuncuları listesini bugün 26 Ocak 2020 itibarıyla güncelledik; sezon içinde sıralamada değişiklik olursa tekrar düzenleyeceğiz. Sizin için bazı oyuncuları da listenin altına ekledik.

NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular

NBA Tarihinin En Çok Sayı Atan Oyuncuları

Listenin 1 numarasında Kareem Abdul-Jabbar var; Kareem 1560 maçta 38.387 sayı atarak kırılması çok zor bir NBA rekoruna sahip. Onu 1476 maçta 36.928 sayı ile postacı lakaplı Karl Malone takip ediyor. 3. sırada ise bugün Kobe Bryant’ı geçen LeBron James yer alıyor.

Basketbol hayatına devam eden NBA oyuncularını MAVİ renge boyadık.

NBA’de Tüm Zamanların En Çok Sayı Atan Oyuncuları

NBA kariyeri boyunca en çok sayı atan oyuncuların ilk 50 kişilik listesini görebilirsiniz.

50 kişilik bu listede bulunan Dirk Nowitzki, kariyerini sonlandırdı ve şu an itibarıyla NBA’de tüm zamanların en çok sayı atan 6. oyuncusu olarak emekli oldu.

LeBron James, listenin en üst sıralarını zorlayacak gibi görünüyor. 30.000 sayı barajına ulaşan en genç oyuncu konumunda olan LeBron James’in birkaç sene daha oynayacağını düşünürsek kariyerinin sonunda listenin üst sıralarında yer alacağını söyleyebiliriz.

NBA tarihinin en skorer oyuncuları listesinde ilk 50’de aktif oyunculardan Carmelo Anthony, Vince Carter, Kevin Durant, James Harden ve Russell Westbrook yer alıyor.

Bu oyunculardan Kevin Durant 27 sayı ortalaması ile listenin üst sıralarına çıkacak gibi görünüyor.

Sayı Ortalaması Yüksek Diğer Oyuncular

İlk 500’de ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı oyuncuları da ekledik listeye. Bir de bu listelerde yer almayan ama nba rekorlarını kırarak listeye girmesi çok muhtemel genç oyuncular var; onları da aşağıda görebilirsiniz. Burada Stephen Curry, Damian Lillard, Anthony Davis, Kyrie Irving, Karl-Anthony Town, Devin Booker, Joel Embiid, Donovan Mitchell, Trae Young ve Luka Doncic gibi 22 sayı ortalamasını geçmiş oyuncular diğerlerinin biraz daha önünde görünüyor.

Tüm oyuncuları yazmamız mümkün değildi o yüzden NBA All-Star olan veya daha popüler olan oyuncuları almaya çalıştık. Yine de eklenmesini istediğiniz oyuncular varsa yoruma yazın, bir dahaki güncellemede o oyunculardan birkaçını da ekleyelim.

Bakalım sezon sezonunda hangi oyuncular yükselişte olacak.

KAYNAK

Categories: Spor

Tagged as: , , ,