Dizi

Mucize Doktor Kadrosu ve Karakterleri

Mucize doktor kadrosu ve karakterleri

Hangi Diziden Uyarlanacak?

Mucize Doktor dizisi Amerika Birleşik Devletlerinde 2 sezon ve 36 bölüm olarak yayınlanan The Good Doctor dizisinden uyarlanacak. Mucize Doktor dizisi tıbbi bir drama dizisi olacak ve uyarlamayı Mf Yapım yapacak.

Mucize Doktor Yapımcısı Yönetmeni Senaristi

Daha önce Anne ve ve Bir Litre Gözyaşı gibi dizileri başarı ile uyarlayan MF Yapım senaryo uyarlaması için ise başarılı senarist Pınar Bulut tarafından gerçekleştirilecek. Mucize Doktor dizisinin yönetmeni ise Yusuf Pirhasan olacak. Genç yönetmen Yusuf Pirhasan daha önce Kalp Atışı ve Seviyor Sevmiyor dizilerini de yönetmişti.

Mucize Doktor Dizisi Konusu

Mucize Doktor dizisinde Otizm ve Savant Sendromu hastası olan özel bir cerrahın hikayesi ekranlara taşınacak. Bu genç cerrahın özel bir hastalığı vardır Savant Sendromu. Savant Sendromu genel zeka düzeyi ortalama durumda olmasına karşın bir ya da birden fazla alanda aşırı düzeyde bilgi sahibi olan kişilere konulan bir tanıdır. Çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan bu genç doktorun ilginç bir hikayesi vardır. Ali Vefa daha çocukken babası onu evlatlıktan reddeder ve iyi de bir dayak atar. Ali Vefa doktor Adil ile tanışır ve Adil hoca Ali Vefa’yı evlatlık edinir. Yıllar sonra Ali Vefa kendisini evlatlık olan doktor Adil’in başhekim olduğu hastahaneye asistan doktor olarak girer.

Mucize Doktor Oyuncuları

Taner Ölmez (Ali Vefa)

9 Ağustos 1986 da İstanbul’da hayata gözlerini açan Taner Ölmez şuanda 33 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro mezunudur. Gençlik döneminde bir çok projede yer alan Taner Ölmez Kayıp Şehir dizisi ile tanınmış ve sevilmiştir. 1,75 cm boyunda ve 65 kilo olan Taner Ölmez Medcezir dizisinde hayat verdiği Mert karakteri ile milyonlar tarafından takip edilen bir oyuncu olmuştur. 2016 da ise dönemin en nemli tarihi dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem de Genç Osman olarak yer almıştır.

Ali Otizm ve Savant Sendromu hastası olan asistan bir cerrahtır. Ali Bilecik’de doğmuş, büyümüş ve sorunlu bir çocuk geçirdiği için babası tarafından evlatlıktan reddedilmiştir. Sokağa atılan Ali Bilecik’te doktor olan Adil hoca tarafından evlat edinilmiş ve abisine söz verdiği gibi okuduğu tüm okulları birincilikle bitirmiştir ve Tıp Fakültesinden üstün başarı ile mezun olmuştu. Fotoğrafik hafızası çok güçlü olan Ali gördüğü her şeyi hatırlayabilir.

Reha Özcan (Adil)

Reha Özcan 5 Temmuz 1965 Bingöl doğumludur ve 54 yaşındadır. ,Tam adı Ragıpğ Reha Özcan olan oyuncumuzun baba tarafı Sinop Boyabat’tadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Reha Özcan İstanbul Devlet Tiyatrosu’n çalışmış ve 2016 da buradan emekli olmuştur. Bizim Hikaye’ dizisinde ‘Fikri’ karakteri ile meslek hayatını zirvesini görmüştür.

Adil hastahanenin yönetim kurulunda yer alır ve hastahanenin baş hekimidir. Ünlü bir  beyin cerrahı olan Adil aynı zamanda insan sarrafıdır. Bir çok hastanın hayatını kurtaran Adil bir çoğundan para bile almamıştır. Doktor Ali Vefa’yı da çok seven Adil onu oğlu gibi sevmekte ve korumaktadır. Adil babacan olmasına babacan ama bazen de fazla korumacı olabilen bir doktor.

Özge Özder (Kıvılcım)

Özge Özder 1978 Ankara doğumludur ve 41 yaşının içindedir. Kendisi gibi oyuncu Tansel Öngel ile 3 yıllık bir evlilk süreci yaşamış ancak 2010 da ayrılmıştır. Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. 4 sene tiyatro oyunlarında yer almış daha sonra Haziran Gecesi dizisi ile tanınmaya başlamıştır.  Özge Özder son olarak Kocaman Ailem dizisinde  Güzide karakterine hayat vermiştir. FOX TV’de yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisi Özge Özder’in kariyerinde ki önemli dizilerden biridir. Son olarak Ulan İstanbul Kehribar ve Umuda Kelepçe Vurulmaz dizilerinde yer almıştır.

Özge Özder Mucize Doktor dizisinde Kıvılcım karakteri olarak izleyicisi karşısında olacak. Kıvılcım Beliz’in üvey annesidir ve hastahanenin başhekim yardımcısıdır. Hastahanenin sahibi olan Beliz’in güzelliğini ve makamını kendi çıkarları için kullanır. Beliz’den kurtulmak ve hastahanenin tek sahibi olabilmek en büyük amacıdır. 

Onur Tuna (Ferman)

1985 Çanakkale doğumlu olan Onur Tuna 34  yaşının içindedir. 1.95 metre boyunda, 87 kilodur ve Yengeç burcudur. Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu olan Onur Tuna ses sanatçısı değil oyuncu olmayı çok istemiş ve  yakışıklılığı ile yapımcıların dikkaktini çekmeyi başarmıştır. Daha oyunculukta deneyim kazanmadan Filinta dizisinde başrol oynamaya hak tanınan Onur Tuna daha sonra Cesur Yürek dizisi ile başarı yakalamıştır. Onur Tuna’nın en başarılı olduğu proje ise hala devam eden ve çok sevilen Yasak Elma dizisi olmuştur. Onur Tuna Yasak Elma’da hayat verdiği Alihan karakteri ile dünyaya ismini duyurmuştur.

Ferman başarılı bir cerrahtır. Daha 30 yaşında olmasına rağmen zengin ve güzel bir sevgilisi ve iyi bir meslek kariyeri vardır. Adil hocadan doktorluğu öğrenen Ferman sert bir adam gibi görünse de aslında yumuşacık bir kalbe sahiptir. Asistanların iyiliği için onlara sert davranmaktadır; çünkü bu işin şakası yoktur ve bu işte duygusallığa yer yoktur. Tıbbiyeli dediğin düzenli ve tertipli olmalıdır. Asistanlar ondan çok korkar. Ferman karizmatik bir doktordur bu nedenle de hastası çoktur. Her asistanı kolay kolay beğenmez kendi asistanını özel seçer ve yetiştirir. Ali Vefa Ferman’ın asistanı olunca önce onu asistanı olarak kabul etmek istemez.

Sinem Ünsal (Nazlı)

1993 yılında İzmir’de dünyaya gelen Sinem Ünsal Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümünde üniversite eğitimi almıştır. Özel kurslarda oyunculuk dersleri alan Sinem Ünsal özellikle Çoban Yıldızı’ ve Siyah Beyaz Aşk dizileri ile önemli bir oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Sinem Ünsal son olarak Tv8’in Kızım dizisinde Sevgi öğretmen olarak yer almış ve büyük beğeni toplamıştır hem oyunculuğu hemde güzelliği ile.

Nazlı hastahanenin en gelecek vaad eden asistanlarından biridir. Çok güzel bir kız olan Nazlı Ferman hocaya aşıktır. Nazlı empati yeteneği güçlü bir kızdır; bu nedenle de  Doktor Ali Vefa’nın durumunu ilk fark edenlerden biri olacaktır. Nazlı Ferman hocaya platonik olarak aşıktır; zira Ferman ve Beliz arasında ki aşkın farkındadır; ama kendini tutamaz. Ailesinde bir travma yaşayan Nazlı bu nedenle çok hızlı bağlılık geliştirebiliyor ve zarar göreceğini düşündüğü için bu yaşına kadar da erkeklerden hep kaçmış

Hazal Türesan (Beliz)

1985 yılında İstanbul’da doğan Hazal Türesan şuanda 34 yaşındadır. 1.70 m boyunda ve 51 kg ağırlığında olan  Hazal Türesan Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Hazal Türesan’ın tiyatrodan sinemaya geçmesi Unutma Beni isimli günlük dizi ile olmuştur. Hazal Türesan son  dönemde bir çok önemli dizi de yer bulmuştur. Bu diziler arasında Tatlı İntikam, Kara Para Aşk ve Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde vardır. Hazal Türesan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde hayat verdiği Yasemin karakteri ile ismini dünyaya da duyurma başarısı elde etmiştir. Hazal Türesan İcon Talen ajansın oyuncusudur. Hazal Türesan son olarak 2019 da Atiye ve Yaşamayanlar isimli internet dizisinde Yisa karakteri ile de yer almıştır.

Doktor Beliz hastahanenin sahibidir. Başarılı bir avukat olan Beliz avukatlık eğitimini yurt dışında almıştır. Büyüklük taslamayı; insanları küçük görmeyi, övünmeyi hiç sevmez. Hastahanenin sahibidir ve Ferman hocaya aşıktır. 

Murat Aygen (Tanju)

Medcezir dizisi ile tanınan Murat Aygen’i 1971 yılında Diyarbakır’da hayata gözlerini açmıştır. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Biyoloji eğitimi alan Murat Aygen’in aslında gerçek adı Murat Ağlatçı’dır. Murat Aygen biyolog değil oyuncu olmayı istediğini fark edince daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi’ne girmiş ve devlet konservatuarında tiyatro eğitimi almıştır. İlk olarak Medcezir dizisi ile ünlense de Bodrum Masalı dizisinde Evren karakterine hayat vererek ünlenmiştir. Daha sonra İstanbullu Gelin dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Murat Aygen 2018 de Şahin Tepesi dizisinde Demir olarak izleyicisi karşısına çıkmıştır.

Tanju hastahanenin baş hekim yardımcısıdır. Rahat bir adamdır; Türkiye’nin en iyi genel cerrahlarından biridir ama Tanju’nun tek istediği Adil Hocanın gitmesi ve kendisinin baş hekim olmasıdır. sorumlu baş hekim yardımcısıdır. Otoriter bir adamdır ve Doktor Ali Vefayı hastahaneye o almıştır ve sonuna kadar da ona güvenmektedir. Alı Vefa’yı çok şey öğreneceğinden emin olduğu Ferman’ın asistanı yapmıştır.

Bihter Dinçel (Selvi)

12 Mart 1982 tarihinde Diyarbakır doğumlu olan Bihter Özdemir Dinçel Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü mezunudur. Barış Dinçel ile evlidir Avrupa Yakası dizisi ile tanınmaya başlayan Bihter Dinçel BKM Mutfak programında ünlendi. Daha sonra Geniş Aile dizisinde Nazan karakteri ile özdeşleşen Bihter Dinçel son dönemde Galip Derviş ve Kertenkele dizilerinde de rol aldı. 37 yaşın olan Bihter Dinçel son olarak Tehlikeli Karım dizisinde Hande karakteri ile yer almıştır.

Selvi hastahanenin baş hemşiresidir. 40’lı yaşlarda güzel bir kadındır. Bir çocuğu vardır eşinden de boşanmıştır. Asistanlar Selvi’yi anneleri gibi görür; çünkü cana yakın sevecen ve bilgilidir. Bihter çekingen biridir; Adil hocaya aşıktır ama aşkını yakışık almaz diye hiç dillendirmemiştir.

Fırat Altunmeşe (Demir)

Fırat Altunmeşe ünlü türkücü İzzet Altunmeşe’nin biricik oğludur. 2019 da Yengeç isimli sinema filminde yer almıştır.  1990 İstanbul doğumlu olan Fırat Altunmeşe Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisidir. Üniversiteyi bitirmeden Craft oyunculuk atölyesinde oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Fırat Altunmeşe 2013 yapımı Vicdan dizi ile ekranlarda yer almaya başladı. Daha sonra 2014 de Kaçak Gelinler dizisi kadrosunda yer almıştır. Son dönemde kız arkadaşı tarafından yüzünden cırmıklanması ile medyada yer almıştır.

Demir hastahanenin  yakışıklı ve zengin asistanlarından biri. Tam bir zengin çocuğu olan Demir kızların kalbini babasının parası ile çalsa da bir türlü Nazlı ona yüz vermiyor. Hastahanede Ali’yi hem işte hemde aşkta kendine en büyük rakip gören Demir bakalım Ali Vefa’yı alt edebilecek mi? Nazlı’nın nasıl olur da kendisi dururken Ali’yi seçtiğini bir türlü anlayamayan Demir Ali Vefa’yı alt etmek için türlü oyunlara başvuracak. 

Hayal Köseoğlu(Açelya)

1992 İstanbul doğumlu olan Hayal Köseoğludur. 1.70 cm boyunda ve 50 Kg’dır. dır. Aydın üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Hayal Köseoğlu kısa zamanda yeteneği ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hayal Köseoğlu çeşitli projelerde yer alsa da en çok tanındığı proje Arkadaşlar İyidir dizisi olmuştur. 2018 de ise Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Polis Derya olarak yer almıştır. Hayal Köseoğlu Aras Bulut İynemli ile 7. Koğuştaki Mucize filminde başrolde yer almıştır. Yine Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sesinde Aşk Var filminde de Burak Tozkoparan ile başrolleri paylaşmıştır.

Açelya hastahanenin en güzel hemşirelerinden biridir. Güzelliğinin farkında olan Açelya hastahanenin asistanlarından Demir’e aşıktır. Açelya kendisi de bir  doktor olsaydı Demir’e karşı bir şansı olduğunu düşünüyor ama Demir’i de bir türlü unutamıyor.  Doktor Nazlı’nın ev arkadaşı olan Açelya Nazlı en yakın arkadaşı olmasına rağmen onu çok kıskanıyor zira Demir Nazlı’ya aşık. 

Korhan HERDURAN(Güneş)

1988’de Antalya doğumlu olan Korhan Erduran 31 yaşındadır. Oyunculuk eğitimleri Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarında alan Korhan Erduran Kardeş Payı dizisi ile Türkiye’nin gündemine gelmeyi başarmıştır. Türkiye’nin sevilen komedyenlerinden biri olan Korhan Erduran Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile komedi işinde devam etmektedir. Zaten ilk olarak da yine aynı ekiple İşler Güçler dizisinde yer almıştır. Korhan Herduran 2018 de Güldür Güldür Show’da yer almış ve 2019 da kadrodan ayrılma kararı almıştır.

Güneş hastahanenin en komik hemşiresidir. Kiloları ile başı dertte olan Güneş aslında oyuncu olmak isterken hemşire olarak bulmuş kendini. Önsezileri kuvvetli bir adam olan Güneş sadece hastahanede bölüm sekreteri olarak çalışan Gülin’in kendine karşı duygularını sezememiş. Çok aşkla meşkle işi olmasa da Gülin’e kaptırmış gönlünü. Güneş aynı zamanda hastahanede dönen her şeyin farkındadır; dedikodu  Güneş’ten sorulur burada.  

Merve Bulut (Gülin)

İlk olarak Kara Yazı dizisinde Sedef karakterine hayat vermiştir.  Merve Bulut son olarak Yıldızlar Şahidim dizisinde Mercan karakterine hayat vermiştir. Daha önce de Maral dizisinde Hamiş karakteri ile yer almıştır. 2018 de tiyatro da Ölümcül Çocuk Parkı Yaraları oyununda yer almıştır. İlk olarak oyunculuğa tiyatro ile başlamıştır.

Gülin hastahane sekreteridir; geç de olsa Güneş’in aşkına karşılık verecektir.

Mucize Doktor Yeni Gelen Oyuncular

Yasemin Özilhan (Doktor Ela)

Yasemin Özilhan 34 yaşında 8 yıllık evli güzel oyuncudur. Daha önce efsane Doktorlar dizisinde Doktor Ela karakteri ile çok sevilmiştir. Şimdi de yine aynı isim ile Mucize Doktor dizisine konuk oyuncu olarak dahil olacaktır. Son dönemde modellik yapmaktadır.

Dilek Köse (Ferman’ın Kardeşi Fatoş)

Fatoş karakteri Mucize Doktor dizisinde Doktor Ferman’ın kız kardeşi olarak izleyicisi karşısına çıkarılacak. Bilindiği üzere doktor Ferman’ın Ali ile ilgili hatta engelliler ile ilgili bir sorunu vardı. Bir çok izleyici acaba Ferman’ın da mı engelli bir kardeşi var dedi ve bildi. Fatoş’un beyin felçi olması herkesi üzdü. Daha da üzücü olan ise Ferman’ın yüzünden kardeşinin bu halde olması.

Melis Gürhan (Duygu)

25 yaşında ki Adanalı güzel oyuncu Melis Gürhan Mucize Doktor dizisine Duygu karakteri ile dahil oldu. Daha önce Avlu dizisinde hayat verdiği Özge karakteri ile çok sevilen Melis Gürhan yeteneği ile kendini Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Mucize Doktor’a kabul ettirdi ve Mucize Doktor dizisinde Ali’nin patoloji bölümünde ki en yakın arkadaşı Duygu karakterine hayat verecek. 

mucize doktor kadrosu ve karakterleri mucize doktor kadrosu ve karakterleri mucize doktor kadrosu ve karakterleri mucize doktor kadrosu ve karakterleri mucize doktor kadrosu ve karakterleri

Kaynak 1

Categories: Dizi

Tagged as: , , , , , ,