Biyografi

Masterchef Türkiye Şampiyonu Cemre Uyanık Oldu!

29 Aralık Pazar günü akşamı Masterchef Türkiye Şampiyonu 4 ayın sonunda herkesi eleyerek Cemre Uyanık Oldu. Nefes kesen final haftasının ardından Masterchef şampiyonu Cemre Uyanık oldu. Yüz binleri Ekran başına toplayan Masterchef Türkiye’de final haftasına 4 kişi girmişti. Güzide, Cemre, Alican ve Ekin’in kıyasıya mücadelesinde, önce Ekin, sonra Güzide yarışmaya veda etti. Final akşamı Cemre ile Alican muhteşem bir performans ortaya koydu. Her iki yarışmacı da çok iyi işler çıkarsa da kazanan isim Cemre Uyanık oldu.

Masterchef Türkiye Cemre Uyanık

İddialı isimlerden bir diğeri olan Alican kendini kanıtlamak için elinden geleni yaptı.

MasterChef Türkiye’nin final aşamasında boy gösteren Cemre Uyanık’ın öğrencilik yıllarına ait pek çok başarısı olduğu ortaya çıktı. Okuduğu üniversite adına pek çok yarışmaya katılan Cemre Uyanık, Uluslararası yemek fuarlarında yemek yaptı.

MasterChef Cemre Uyanık aynı zamanda arkadaşlarıyla birlikte keçi peynirli muhallebi üreterek tatlı ve tuzluyu bir araya getirerek Türk damak tadına yeni bir tatlı kazandırdı.

Masterchef Türkiye Cemre Uyanık

Cemre’nin Şampiyon Tabağı

Alican’ın 2.lik Tabağı

MasterChef Şampiyonu Cemre Uyanık Kimdir?

MasterChef Cemre Uyanık, 1992 yılında dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfalı olan Cemre Uyanık, üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Konaklama Yönetimi bölümünde aldı.

27 yaşında olan Cemre Uyanık, MasterChef Türkiye’ye İstanbul’dan katılıyor. Özel bir üniversitenin aşçılık bölümünden mezun olan Cemre Uyanık, küçüklüğünden bu yana Uzak Doğu mutfağına ilgi duyuyor.

Denemeden hiçbir şeyin bilinemeyeceğini ifade eden Cemre Uyanık, MasterChef‘e katılma nedeninin kendini deneyimlemek olduğunu söyledi.

MasterChef Türkiye’nin beşinci bölümünde Cemre Uyanık, yaptığı tatlıyla jüriyi ikna etti ve 14 yarışmacıdan biri olmaya hak kazandı. Ve Şampiyon Oldu..

Cemre Üniversite’de Rahat Durmamış

Cemre Uyanık’ın bu alandaki yeteneği ise öğrencilik yıllarında kendisini gösterdi. Okuduğu bölümde sınıf arkadaşlarıyla birlikte kafa kafaya veren Cemre, acı biberli muz ve alışılagelmişin dışına çıkarak tatlı ve tuzluyu bir araya getirip keçi peynirli muhallebi yaptı.

Cemre’nin sınıf arkadaşı Selen Pekoğuz, Cemre’nin de içinde bulunduğu arkadaş grubu için şu ifadeleri kullandı; “Arkadaşlarımızla birbirimizi bulmamız aslında en büyük şansımızdı. Çünkü her üniversitede aşçı bulamıyorsunuz ya da olsa da bazıları katılmak istemiyor. Biz birbirimizi bulduk, hiç de ayrılmadık. Hep aynı kadroyla yarışmalara katılıyoruz ve devam ediyoruz. Umarım devam da ederiz.”