Biyografi

MasterChef Güzide Mertcan Kimdir, Kaç Yaşında? MasterChef Güzide Mertcan Nereli?

MasterChef yarışmasında son dörde kalan isimler arasında yer alan Güzide Mertcan MasterChef yarışmasında finale kalan sürpriz isimler arasında yer alıyor. Özellikle tatlı konusunda maharetleri ile bilinen Güzide Mertcan’ın el lezzeti oldukça beğeniliyor. Şefler tarafından en fazla eleştirilen noktası ise sunum olarak öne çıkan Güzide Mertcan son yarışmalarda sunum konusunda da kendisini geliştirmiş olacak ki son dörde adını yazdırmayı başardı. Peki Güzide Mertcan kimdir, kaç yaşında?

güzide mertcan kimdir ile ilgili görsel sonucu

MASTERCHEF GÜZİDE KİMDİR?

Güzide Mertcan 2 Nisan 1988 İzmir doğumludur. Celal Bayar Üniversitesi mezunu. Evlenip İstanbul’a taşındıktan bir süre sonra ablasıyla ortak bir tekstil firması kurdu. Abiye ve günlük giyim kıyafetleri hazırlıyor. Çocuklarından dolayı aktif olarak çalışma hayatında fazla bulunmadı. Çocukların biraz büyümesiyle uzman estetisyenlik aldı. Şuan yeni güzellik merkezi tadilat sürecinde. Bunların yanı sıra yemek yapma tutkusu katlanarak arttı. Her mutfağı araştırıp farklı tarifler denemeyi çok seviyor. Bir dönem sosyal medya üzerinden tarif videoları çekmiş, çok beğenilmesine rağmen 3. çocukla beraber onu yapmaya vakti kalmamış.

Güzide Mertcan, MasterChef’e katılmasını şu sözlerle açıklıyor; “Artık 30 lu yaşlarıma geldim çocuklarımı büyüttüm kendimi mutlu etme zamanım geldi diye düşünüyorum. Bu yüzden master chefe katıldım”

Güzide, Masterchef’e nasıl katıldı?