Biyografi

MasterChef Alican Sabunsoy Kimdir, Kaç Yaşında?

MasterChef ‘in sevilen yarışmacısı Masterchef Alican birçok izleyici tarafından fazlasıyla destekleniyor. Çoğu kişi kim olduğunu, neler yaptığını merak ediyor ve Alican Sabunsoy’a ilişkin bilgileri merak ederek arama motorlarında Alican Sabunsoy kimdir, nereli ve kaç yaşında? şeklinde sorularla araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, Alican Sabunsoy kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte tüm detaylar…

MasterChef Alican Sabunsoy

MasterChef Alican Sabunsoy Kimdir?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 Adana doğumlu.

İlköğrenimini adanada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti.

Mutfağa, Mersin Üniversitesi’nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor.

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana’da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul’a taşındı.

Alican Sabunsoy şu anda 28 yaşında.

Alican Sabunsoy ‘un Şefleri ilk Etkilediği An:

Somer Şef Alican’a Kinayeli Gönderme Yapıyor…

Masterchef 2020 Yılındaki Başlama Tarihi TIKLAYINIZ

Danilo Şef, Ekin ve Alican’la Dertleşti :

MasterChef 77. Bölüm Fragmanı:

MasterChef Güzide Mertcan Kimdir, Kaç Yaşında? MasterChef Güzide Mertcan Nereli?

MasterChef Türkiye Ekin Kimdir?