Makyaj

Makyaj Silerken Yapılması Gereken 5 Adım

Bilim, kadınların makyaj yaptıklarında daha güzel göründüklerini iddia ediyor . Ve kozmetik uygulamaların belirli bir teknik ve çok zaman gerektirdiğini hepimiz biliyoruz. Ancak onu yıkamanın da basit bir konu olmadığını unutuyoruz. Makyajı silmek, ciddiye alınması gereken özel bir ritüeldir.

Cildinizin Daha Uzun Görünmesini İstiyorsanız, Makyajın Kaldırılması İçin 5 Adım

Adım 1: Silmeden önce

Makyajın çıkarılması bu işlem için hazırlık ile başlar. Bu nedenle, önce gerekli yüz temizleyicileri satın almanız gerekir. Yağlı cildiniz varsa, yağsız ürünler seçmelisiniz , nemlendirici etkisi olan ürünler kuru ciltler için uygundur. Ayrı bir göz temizleyici satın almak daha iyidir. Saçlarınızı temizlemeye engel olmayacak şekilde geri çektiğinizden emin olun . Cildinizi özel bir ıslak mendille önceden temizlemek daha iyidir.

Adım 2: Makyajı silmeye gözlerden başlayın

Su geçirmez kozmetikler kullanıyorsanız veya sizin için iyi olan başka bir temizleyici kullanıyorsanız yağ bazlı temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Pamuklu pedi ürünle iyice nemlendirin ve göze bastırın. 10-20 saniye bekleyin ve ardından pedi sürtünmeden nazikçe gözün üzerinden geçirin . Göz çevresindeki cilt çok hassastır.

Pedi ileri geri hareket ettirmeyin.  İç taraftan dış tarafa bir yönde hareket ettirmeyin . Ardından pedi temiz tarafa çevirin ve kirpiklerin üzerine kaydırın.

3.Adım: Makyajı silmeye dudaklarınızdan devam edin

ÖNCE SONRA

Ardından, makyajı dudaklardan çıkarmaya değer, böylece ruju yüzünüzün her tarafına yaymazsınız. Özel ürünler kullanabilirsiniz sıradan vazelin kullanmak işinize yarayacaktır. Dudaklarınıza uygulayın , 5 dakika kadar bekleyin ve pamuklu bir bezle silin. Çok sert ovmayın, böylece dudaklarınıza zarar vermezsiniz.

Adım 4: Makyajı silmeye yüzünüze geçin

Misal suyla başlayabilirsiniz . Pamuklu pedi ürünle nemlendirin ve yüzünüzü silin. Çenenin altındaki ve kulakların arkasındaki alanı unutma. Saç çizginizi temizlediğinizden emin olun , çünkü kozmetikler de içeri girer. Daha sonra, yüz ve boyun üzerinde dairesel hareketlerle uygulayarak makyaj çıkarıcı kullanabilirsiniz.

Yüzünüzü su ile durulayın ve bir havluyla kurulayın. Bakterilerin yayılmasını önlemek için bir kağıt havlu kullanabilirsiniz. Cildinizi ovmayın , sadece suyla ıslatın.

5. Adım: Sildikten sonra

Makyajınızı çıkardıktan sonra cildinize dikkat etmek çok önemlidir. Bu prosedürün son aşamasıdır. Esneklik vermek ve kan akışını artırmak için yüzünüze hafifçe masaj yapabilirsiniz . Ve cildinizin kurumaması için kesinlikle bir nemlendirici uygulamanız gerekir.

Sizler İçin Nemlendirici Önerileri

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Doğal Maskeler

Güzelliğinize güzellik katın…

KAYNAK

Pages: 1 2

Categories: Makyaj, Sağlık

Tagged as: , , ,