Gündem

Koronavirüs Sürecinde Yazılan Cezaların Yarısı Sadece Bir Şehire Ait!

Corona virüs salgını ile mücadele tüm hızıyla devam ederken, sosyal mesafe başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı‘nın genelgelerinde yer alan kurallara uymayanlara cezalar kesiliyor. En çok ceza yazılan il neresi? diye sorulduğunda akıllara İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirler geliyor olsa da, durum oldukça farklı. Koronavirüs Sürecinde Yazılan Cezaların Yarısı Sadece Bir Şehire Ait!

Koronavirüs Sürecinde Yazılan Cezaların Yarısı Sadece Bir Şehire Ait!

Coronavirüs Sürecindeki Cezalarının Yarısını oluşturuyor!

Gaziantep Valiliği’nin sosyal medya hesaplarında yapılan açıklamalarda bugüne kadar virüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayan 998 iş yeri ve 92714 kişiye ceza yazıldığı belirtildi. Bir vatandaşın sorusuna cevap veren Gaziantep Valisi, ülkede yazılan cezaların yarısına denk geldiğini belirtti.

Yapılan açıklama şu şekilde: “Covid-19 tedbirleri kapsamında bugüne kadar Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz tarafından 998 işyeri ve 92.714 kişiye toplamda 144.3 Milyon TL tutarında idari para cezası uygulanmıştır.

Sputnik’in haberine göre bir vatandaşa cevap veren Vali Gül, “Türkiye’de toplam yazılan cezanın yarısını Gaziantep’te yazdık! Sizlere büyük iş düşüyor; bu paraları öderken çok büyük sıkıntı çekeceksiniz, lütfen çevremizdeki insanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

16 Mayıs 2020 itibariyle bugüne kadar ülkemizde 1589625 test yapıldı ve 148067 vaka ortaya çıktı. 4096 kişi hayatını kaybederken, 108137 kişi iyileşti.

Koronavirüs Sürecinde Yazılan Cezaların Yarısı Sadece Bir Şehire Ait! yazı sonu…