Dünya

Kıbrıs’ta Bir Kişi Karantina Nedeniyle Köpeğini Drone ile Gezdirdi

Kıbrıs’ta Bir Kişi Karantina Nedeniyle Köpeğini Drone ile Gezdirdi

Corona virüsü nedeniyle karantina kurallarını bozmak istemeyen bir vatandaş köpeğini drone cihazı ile gezdirdi.

Kıbrıs’ta Bir Kişi Karantina Nedeniyle Drone ile Köpeğini Gezdirdi

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle pek çok ülkede insanlar evlerine kapanmış durumda. Uzmanlar insanlara virüsün yayılmaması adına evlerinden çıkmamalarını öneriyor. Ülkemizde ve Kıbrıs’ta da salgın son günlerde hızla yayılmaya başladı ve ülkeler bu durum için yeni önlemler alıyor. Kıbrıs’ta bir kişi ise karantina kurallarını delmemek adına köpeğini gezdirmek için son teknolojiden yararlandı. Vakis Demetriou adlı bir kişi köpeğini sokaklarda drone ile gezdirdi.

Köpeğin drone ile gezdirildiği görüntüler kısa sürede sosyal medyada viral hale geldi ve büyük beğeni topladı. Videoda bir köpeğin üzerindeki drone kontrolü ile gezdirildiği görülüyor. Dikkat çeken tarafı ise köpeğin drone kontrolü ile geziyor olması. Yani Demetriou drone cihazını uzaktan kontrol ediyor ve köpeği istediği gibi gezdirebiliyor. Videonun sonunda ise ‘Evde kalmak güvenli fakat köpeğinizin mutluluğunu unutmayın’ yazısına yer verilmiş.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde Limasol şehrinde yaşayan kişi özellikle evcil hayvan sahiplerinden alkış topladı. Paylaşım kısa sürede 1 milyon izlenme rakamına ulaştı. Köpeğin drone ile gezdirildiği eğlenceli anlara videodan tanık olabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Bir Kişi Karantina Nedeniyle Köpeğini Drone ile Gezdirdi

Kaynak paratic.com