Dünya

Japonlar Neden Sadece Akşam Yıkanır ?

Yeni araştırmalara göre, yatmadan önce sıcak bir banyo veya duş almak uykunuzu iyileştirebilir . Görünüşe göre Japonlar bunu dünyanın geri kalanından önce yıllardır biliyorlar! Ayrıca geceleri banyo yapmak için başka birçok neden buldular. Bu yazımızda Japonlar Neden Sadece Akşam Yıkanır ? diye merak ettik ve sizin için araştırdık.

Japonların uzun bir banyo töreni var.

Banyo yaparken, Japonlar birkaç adımdan oluşan özel bir ritüeli takip eder. İlk olarak, tüm tozu ve teri yıkamak için duşa girerler ve ancak bundan sonra banyoda uzun bir lüks emmek yaparlar. Hatta vücuda rahatlatan, cildi temizleyen ve zihni tonlandıran yeşil çay ve diğer farklı bitkileri ekleyebilirler. Japonlar ayrıca suyun sıcaklığını dikkatlice seçiyor, çok sıcak olan su nem kaybına ve gözeneklerin açılmasına neden olabileceğinden, rahat – 40 ° C’yi geçmemesi – önemlidir.

Eski aile alışkanlıklarını takip ediyorlar.

Japonya’da ve tüm dünyada sabah duşunun lüksü kısa bir süre öncesine kadar mevcut değildi . 19. yüzyılda Japon evlerinde sıcak su, ısıtma veya kapalı sıhhi tesisat yoktu. Bu yüzden çoğu insan sıcak bir banyo yapmak için önce sıcak suyu kaynatmak zorunda kaldı. Bu çok zaman alan bir işlemdir! Böylece akşamları genel banyo yapma alışkanlığı devam etti.

Genellikle hamamları veya kaplıcaları ziyaret ederler.

Hamam kaplıcaları Japonya’da popülerdir . Farklı yaşlardaki insanlar sadece yıkanmak için değil, aynı zamanda rahatlamak ve keyifli bir şey yapmak için zaman harcamak için gelirler. Bunun bir tür eğlence olduğunu söylemek mümkün. Geceleri genellikle daha az insan vardır, bu da düşüncelerinizle yalnız kalmayı mümkün kılar. Tam rahatlama!

Japonlar Neden Sadece Akşam Yıkanır ? Çünkü sabahları yeterince zamanları yok.

Japonlar gerçek işkolikler. Japonya’da 4,5 milyon Hakkında tam zamanlı çalışanlar var onlar 6 ve 14 saatlik ek her hafta arasında ortalama olarak çalışmak ikinci bir iş. Ayrıca, Japonya’da dakik olmak çok önemlidir  . Birkaç dakika geç gelirseniz, olumsuz olarak algılanabilir. Bu nedenle, sabahları Japonların tek bir boş dakikası bile yok.

Japon Köpük Evleri | Depreme Dayanıklı ve 300 Yıl Kullanılıyor

İklimden etkilenirler.

Japonya’da yaz sıcak ve çok nemli. Çoğu vatandaş arabalarını kullanmaz , bunun yerine toplu taşıma araçlarını kullanır ve havanın kendi üzerlerindeki etkisini sonuna kadar hissederler. Günün sonunda uzun bir duş olmadan kendilerini iyi hissetmezlerdi.

Kışın, Japon evleri çok soğuktur , çünkü çoğunda merkezi hava ve ısı yoktur. Sadece yıkanmak için değil, aynı zamanda kendilerini ısıtmak için yatmadan önce tuvalete giderler.

kaynak:

https://brightside.me/wonder-places/why-most-japanese-bathe-in-the-evening-797545/