Dünya

İran’da ‘Koronavirüse İyi Geliyor’ Diye Sahte Alkol Tükettiler

İran’da ‘Korona virüse iyi geliyor’ diye sahte alkol tükettiler

İran’da alkolün koronavirüse iyi geldiği yönündeki iddialar üzerine sahte etil alkol tüketen 27 kişi hayatını kaybetti, 218 kişi tedavi altına alındı.

Daha önce koronavirüsten korunmak için insanların türbe demirlerini yaladığı İran’da bu sefer de sahte alkol felaketi yaşanıyor. İran merkezli İSNA haber ajansı, Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentinde, sahte etil alkol tüketerek zehirlenen 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 218 kişinin hastanede tedavi altına alındığını bildirdi. Bu kişilerden bazılarının durumunun ağır olduğu ifade edildi. Tahran’ın batısında bulunan Kerec kentinde de 7 kişinin sahte alkol nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Sahte alkolden her iki şehirde de bazı kişilerin görme yetisini kaybettiği aktarıldı.

Eski milletvekili ve komutan öldü

İran’da eski milletvekili ve Birlik Partisi Genel Sekreteri Muhammed Rıza Rahçemeni corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Dört dönem milletvekilliği yapan Rahçemeni, daha önce İran Refah Örgütü Başkanlığını da yapmıştı.

Bugün ayrıca İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun eski komutanlarından Ferzad Tenzori corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Tenzori, daha önce Devrim Muhafızları’nda siyasi işlerden sorumluydu.

İran Ulusal Kriz Yönetim Kurumu Başkanı İsmail Neccar’da da koronavirüs tespit edildi.

Durumunun iyi olduğu açıklanan Neccar’ın, hastaneden taburcu edilerek evinde karantina altına alındığı bildirildi.

Hindistan’da da çok sayıda kişi koronavirüse yakalanmamak için ineğin dışkısını suya karıştırarak duş alıyor.

Koronavirüs Hindistan’da da endişeleri arttırdı. Hindistan’da inançları gereği ineği kutsal olarak gören vatandaşlar, ineğin idrarını ve dışkısını suya karıştırarak duş aldı. Farklı yerlerde farklı kişiler tarafından çekilen görüntülerde, kendilerinin ineğin kutsal olduğuna inandıklarını belirten vatandaşlar, ineğin idrarı ve dışkısıyla duş alanların asla koronavirüse yakalanmayacaklarını iddia etti.

Sosyal medyada yayılan görüntülerde ineğin dışkısıyla duş alanlar, “İnek annemiz çok yaşa” sloganı atarken, “Çin’de çıkan koronavirüse karşı tek ilaç, kutsal ineğin idrarı ve dışkısında duş almak. Eğer her kim ineğin dışkısında duş alırsa korona asla ona gelmez. Çünkü o kişi artık kutsal oluyor” ifadelerini kullandı.

‘Koronadan kaçınmak için inek dışkısı ve idrarının her yere yayılması gerekiyor’

Öte yandan Hindistan’ın Assam eyaleti Milletvekili Suman Haripriya ise geçtiğimiz günlerde yaptığı bir toplantıda, “Koronadan kaçınmak için inek dışkısı ve idrarının her yere yayılması gerekiyor. İneğin idrarı ve dışkısı yayılan herhangi bir yer kutsal hale gelir. Dışkısını vücuduna süren her kimse kanser gibi hastalıklara da yakalanmaz. Bence bu inek idrarı ve inek dışkısı ile koronavirüs dehşetinden kaçınmak mümkün” şeklinde konuştu.

İran’da ‘Korona virüse iyi geliyor’ diye sahte alkol tükettiler

Kaynak https://biacaip.com/

Categories: Dünya, Gündem, Sağlık

Tagged as: , , , ,