Bilim

İnsanlığın Sonu Olabilir! NASA Takip Ediyor!

İnsanlığın Sonu Olabilir! NASA Takip Ediyor!

Koronavirüsü salgını yayılmaya devam ederken, ülkeler salgını kontrol altına almak için ekstra önlemler almaya başladı. Kovid-19 salgınında toplam 3 bin 203 kişi yaşamını yitirdi. Virüs 93 binden fazla kişiye bulaştı. Aşı geliştirme çalışmaları devam ediyor. Ancak NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) koronavirüsünden çok daha büyük bir tehlikeye dikkat çekti. Uzmanlar insanlığın sonunun gelebileceğini söyledi. İşte konu hakkındaki detaylar…

İnsanlığın Sonu Olabilir! NASA Takip Ediyor!

Yeni tip corona virüsü şimdiye kadar 93 binden fazla kişiyi enfekte etti. 3 bin 203 kişi yaşamını yitirdi. Son gelişmelere göre vakaların yarısından fazlasında semptomları gidermeye yönelik tedaviler başarılı oldu. Şu ana dek Kovid-19 tespit edilen 50 bin 984 kişi taburcu edildi. Hastaların yüzde 3,4’ü hayatını kaybetti, yüzde 54,7’si iyileşti. Ancak çok daha tehlikeli bir durum gündeme geldi.

İnsanlığın sonu olabilir! NASA takip ediyor!

Daily Express’in yeni haberine göre NASA, insanlığı yok edebilecek tehlikeli bir asteroidi gözlemliyor.

İnsanlığın sonu olabilir! NASA takip ediyor!

Asteroid, NASA’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan araştırma merkezindeki otomatik izleme sistemleri tarafından takip ediliyor.

İnsanlığın sonu olabilir! NASA takip ediyor!

52768 (1998 OR2) adı verilen asteroidin yaklaşık 4.1 km büyüklüğünde olduğu tahmin ediliyor. Uzmanlar bu kadar büyük bir nesnenin, Dünya‘ya çarpması sonucunda insanlığın sonunun gelebileceğini söyledi.

İnsanlığın sonu olabilir! NASA takip ediyor!

NASA, dev gök cisminin saniyede yaklaşık olarak 8.7 km hızla ilerlediğini belirtiyor. Asteroid bu hızla ilerlemeye devam ederse 29 Nisan’da Dünya’ya çarpabilir.

İnsanlığın sonu olabilir! NASA takip ediyor!

Bununla birlikte uzmanlar, asteroidin Dünya’ya yakın geçeceğini söylüyor.

İnsanlığın sonu olabilir! NASA takip ediyor!

PS’ye (Planetary Society) göre 1 km’den daha büyük bir gök cismi, küresel bir yıkıma neden olabilir.

Koronavirüsü salgını yayılmaya devam ederken, ülkeler salgını kontrol altına almak için ekstra önlemler almaya başladı. Kovid-19 salgınında toplam 3 bin 203 kişi yaşamını yitirdi. Virüs 93 binden fazla kişiye bulaştı. Aşı geliştirme çalışmaları devam ediyor. Ancak NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) koronavirüsünden çok daha büyük bir tehlikeye dikkat çekti. Uzmanlar insanlığın sonunun gelebileceğini söyledi. İşte konu hakkındaki detaylar…Koronavirüsü salgını yayılmaya devam ederken, ülkeler salgını kontrol altına almak için ekstra önlemler almaya başladı. Kovid-19 salgınında toplam 3 bin 203 kişi yaşamını yitirdi. Virüs 93 binden fazla kişiye bulaştı. Aşı geliştirme çalışmaları devam ediyor. Ancak NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) koronavirüsünden çok daha büyük bir tehlikeye dikkat çekti. Uzmanlar insanlığın sonunun gelebileceğini söyledi. İşte konu hakkındaki detaylar…Koronavirüsü salgını yayılmaya devam ederken, ülkeler salgını kontrol altına almak için ekstra önlemler almaya başladı. Kovid-19 salgınında toplam 3 bin 203 kişi yaşamını yitirdi. Virüs 93 binden fazla kişiye bulaştı. Aşı geliştirme çalışmaları devam ediyor. Ancak NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) koronavirüsünden çok daha büyük bir tehlikeye dikkat çekti. Uzmanlar insanlığın sonunun gelebileceğini söyledi. İşte konu hakkındaki detaylar…

Categories: Bilim

Tagged as: , , ,