Film

İnsana İlham Veren 5 Film #1

İnsana İlham Veren 5 Film

Sizi derinden etkileyecek ve tekrar tekrar izleyeceğiniz bu filmleri sizler için derledik.

1. The Shawshank Redemption

IMDb : 9.3

Çok zekice yazılmış bir senaryosu var. Replikleri, verdiği mesajları ve oyuncuların da katmış olduğu bir içtenlik var. Sonunda ne olacak acaba diye meraklandırıyor olması o hapishane atmosferi tek kelimeyle zamanının en iyi filmleri arasında olma özelliği katıyor.

İnsana İlham Veren 5 Film

2. Forrest Gump

IMDb : 8.8

İçi o kadar dolu bir film ki. Upuzun ve keyif verici bir roman okuyormuş gibi hissettiriyor insana. Her duyguyu yaşattı ayrıca;sevinç,hüzün,endişe… Konusuna pek değinmek istemiyorum izleyip görmenizi isterim. Ancak yüzeysel olarak konusunu açıklamak gerekirse;Forrest Gump isimli ve zeka seviyesinin düşük olduğu düşünülen ama her işi başarıyla sonuçlandıran bir adamın hayatını kendi ağzından dinliyoruz.

3. Pay It Forward

IMDb : 7.2

Trevor McKinney’nin birisine gerçekten iyiliği dokunacak bir iyilik bulmanız ve ardından herhangi bir karşılık beklemeden 3 kişiye yardım etmesiyle bir iyilik çemberi oluşturma hayalini konu almaktadır.

4. 127 Hours

IMDb : 7.6

127 Saat Filmi, başrolünde James Franco’nun olduğu ve tam anlamıyla hayatta kalma mücadelesinin konu alındığı harika bir filmdir.

5. The Road

IMDb : 7.2

Cormac McCarthy’nin 2006’da Pulitzer Ödülü kazanan aynı isimdeki romanından uyarlanmış post-apokaliptik bir dram filmidir. Bir baba ve oğlun nasıl başladığı belli olmayan ve insanlığı yok eden bir afetten kurtulmak için sürekli güneye doğru hareket edip yiyecek bulma ve sıcak iklimlerde yaşayarak hayatta kalma mücadelesini konu alıyor film.