Heylogs Özel

İnci Baba, Evcil Hayvanı Leopar Olan Ünlü Mafya Babası

İnci Baba Evcil Hayvanı Leopar Olan Ünlü Mafya Babası

Türkiye tarihinin ünlü mafya babalarından, İnci Baba lakaplı Mehmet Nabi İnciler’in hayatına dair kısa kısa bazı bilgiler.

Koruma Yakup Güven’in tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren, Demirel’e derinden sevgi duyan yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden biriydi İnci Baba Lakaplı Mehmet Nabi inciler. 

Demirel‘e ve siyasal çizgisine bu kadar yakın olan birinin cenazesine Demirel’in ve dönemin dp vekilleri sırrı sakık, fehmi ışıklar, hatip dicle dışındaki TBMM üyelerinin hiç birinin katılmaması da çok ilginç.

İnci Baba, Evcil Hayvanı Leopar Olan Ünlü Mafya Babası


Mehmet Ali Ağca, İtalya’daki sorgusunda “İnci Baba’dan bile tehditle para aldım.” deyince baba küplere binmiş, cevabı yapıştırmıştır hemen: “o sahtekar benden zirnik bile almadı. alamaz da, delikanlı ise gelsin hesabını soralım.”

Bürosunda bulunan kafatasının hikayesi sorulduğunda verdiği cevap ile diğer babalardan farkını ortaya koymuştur.


– “bu çocuk, benim elime gelmişti. adam ettik, içimize aldık… ama töreye ihanet etmiş, öldürmüşler. zaman zaman kendisi ile konuşurum.”

İnci Babanın yeğeni Faruk Kasapoğlu ile yakın koruması Yakup Güven’in atışmasına katılması ise kaza kurşununa kurban gitmesine neden olmuştur.

f.k: oğlum…
y.k: bana oğlum diyemezsin. oğlum demen için anamla yatmış olman gerek.
f.k: farz et ki yattım.

Yakup Güven sinirlenip silahın kabzasıyla Faruk Kasapoğlu’na vurur. İnci Baba araya girer fakat silah ateş alır. Atar damarına gelen kurşun sonu olur.

Fotoğraf makinenizde pozlar, ziyaret ettiğiniz yerler veya hayatınızdaki önemli olayların fotoğraflarıyla birlikte mükemmel fotoğraflar olabilir. Ancak felaketleri yakalamadan önce yalnızca milisaniye çeken “ömür boyu bir kez” fotoğraflara hiçbir şey mum tutmaz. Bir gelinin elbisesine bir içki dökülmeden veya bir resmini tıkladığınızda yemeğinizi götüren bir kuştan önce anlardan bahsediyoruz – örnekler sonsuz!