Dizi

Güzelliğini Bir Rol İçin Kurban Etmeye Yetecek Kadar Cesur Olan 11 Aktris

Gerçekten yetenekli aktrisler, gerçekten çekici olmayan kadınlara dönüşmeleri gerekenler de dahil olmak üzere, çok farklı roller üstlenebilir. Dönüşümün gerçek görünmesini sağlamak için çok farklı şeyler yapmak zorundalar: çok kısa bir sürede çok fazla kilo kaybedip kazanmak, şekilsiz kıyafetler giymek ya da güzelliklerini kapsayan makyajlarda çok fazla zaman harcamak.

Tüm bu çaba, hem düzenli izleyiciler hem de film eleştirmenleri tarafından takdir edilmektedir. Size anlatacağımız 4 aktris bile, sinema dünyasının en prestijli ödülü olan Oscar’a bile layık görüldü.

Kate Winslet

Kate Winslet epeyce güzel kadını canlandırdı, ama Reader’da yüzlerce insanın ölümünden mahkum olan okuma yazma bilmeyen bir Alman kadının rolü oldu  Bu film oyuncu Oscar ödülünü getirdi. Onun sayesinde ve makyaj sanatçılarının inanılmaz çalışmasıyla Kate’in karakteri, Kate’in kendisinden çok daha yaşlı ve çirkin görünüyordu.

Natalie Portman

Natalie Portman’ın çok çeşitli bir oyuncu olduğu biliniyor. Vendetta için V’deki rolü  için Portman kafasını tıraş edecek kadar cesurdu ve  Goya’nın Hayaletleri’nde (soldaki fotoğraf), İspanyol Engizisyonunun kurbanı olan bir kadınla oynadı.

Cameron Diaz

Cameron Diaz çekici olmayan bir gülümsemeyle çekici olmayan bir gülümsemeye sahip tipik bir Hollywood kadını. Ancak, 1999 filminde John Malkovich olan Cameron, çekici olmayan bir kız oynadı. Makyajın olmaması ve başındaki koyu renkli bukleler yığını, rolüne uygun görünmesini sağladı ve bu nedenle BAFTA ve Altın Küre gibi prestijli ödüllere aday gösterildi .

Nicole Kidman

Nicole Kidman, Oscar’ı Oscar’ta yazar Virginia Woolf’un The Hours’daki rolüyle kazandı  . Makyaj sayesinde prototipine çok benziyordu. Ve aktris güzel kadınlar oynuyor filmlerin listesi gerçekten uzun: Moulin Rouge! Diğerleri , Cold Mountain , Avustralya , Monako Zerafeti ve diğerleri.

Charlize Theron

Charlize Theron, birçok kez ölümcül güzelliklerin rollerinde göründü, ancak film eleştirmenlerinin gerçek tanınması ve sevilmesi Monster’daki rolüyle geldi  . Bu filmde, oyuncu seri katil oynadı. Bu dönüşümü sağlamak için, 22 lbs’den fazla kazanması gerekiyordu ve bazı yetenekli makyaj sanatçılarının çalışmaları sayesinde isyancı görünüyordu. Canavar’daki rolü için  Theron’a Altın Küre, Oscar ve Screen Actors Guild Ödülü verildi.

Michelle Pfeiffer

Hollywood’un güzelliği Michelle Pfeiffer, Matthew Vaughn’un Stardust’ındaki korkunç yaşlı bir cadıya dönüştü . Ve filmde gençleşince, hala ne kadar güzel ve formda olduğuna kesinlikle şaşırdık. Bu film üzerinde çalışırken yaklaşık 50 yaşındaydı.

Anne Hathaway

Anne Hathaway , Victor Hugo’nun romanına dayanan müzikal Les Misérables’da Fantine rolünü oynadı . Anne’nin karakterinin kendisini ve kızını beslemesi gerekiyordu, bu yüzden saçlarını, dişlerini satması ve fahişe olması gerekiyordu.

Bu rolü oynamak için çok kısa bir süre içinde 22 lbs’den fazla kaybetmek zorunda kaldı ve uzun saçlarını kameraya kestirdi – bu sahne gerçekti. Les Misérables’daki rolüyle  Anne, Altın Küre’ye, Oscar’a ve Screen Actors Guild Ödülüne sahip oldu.

Drew Barrymore

Barrymore oyuncusu hanedanından gelen kız, 5 yaşından beri büyük ekranda. İlk başarısı, Dünya Dışı ET’deki rolünden sonraydı  . Drew temelde ekran üzerinde büyüdü ve onu farklı şekillerde görmeliyiz – son derece güzeldi ve filmde henüz hiçbir zaman Öpülmedi filminde diş telleri olan tombul bir gençken .

Gwyneth Paltrow

Komedi Shal Hal’deki rol için , Farrelly kardeşlerden filmin senaryo yazarları ve yönetmenleri Gwyneth Paltrow’u 25 lb kostümle giydirdi ve aktrisin yüzüne özel lateks makyaj yaptı. Oyuncu, bu kostümü giyerek caddede yürümeye karar verdiğinde, etrafındaki insanların onu tanımadığını ve ona bakmaktan kaçınmaya çalıştığını itiraf etti. Bu deneyim sayesinde, insanların ekstra ağırlıkla yaşamanın ne kadar zor olduğunu fark etti.

Julia Roberts

Julia Roberts artık 90’ların romantik komedilerinde sadece bir oyuncu değil. Erin Brockovich’teki rolüyle hak ettiği Oscar’ı aldıktan sonra kimse yeteneğinden şüphe etmedi  . In  Their Eyes in Sırrı (sol fotoğraf), Roberts kızı vahşice öldürülen bir kadının dedektif rolü ortaya çıktı.

Lena Headey

Bu İngiliz aktris filmgrafisinde oldukça iyi bir rol oynuyor, ancak Game of Thrones dizisindeki Cersei Lannister rolünden sonra gerçekten ünlü oldu . 2012  Dredd’inde Lena acımasız bir kadın gangster oynamıştı. Bu rol için yüzündeki yaraları gösteren bir makyaj yapması gerekiyordu. Ayrıca kötü dişleri ve çatlamış dudakları olmalıydı.

Bu harika kadınlar kadar işlerine adanmış diğer aktrisleri düşünebiliyor musunuz?

Categories: Dizi, Film, Kültür, Makyaj

Tagged as: , ,