Gündem

Google Neden Çöktü? Google’a Ne Oldu Ve İnternete Neden Girilmiyor? Açıklama Geldi mi?

Google’da yaşanan erişim sorunu nedeniyle milyonlarca kişi sorunun kaynağını merak ediyor. 10:50 sularından itibaren Youtube, Gmail, Google Analytics, Google Play Store’a erişim sağlanamıyor. Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında konuyla ilgili binlerce kişi paylaşımda bulunurken, ”Google neden çöktü”sorusunun cevabı araştırılıyor. Peki, Google’daki sorununu nedeni nedir? İnternete neden girilmiyor? Google’a ne oldu, neden çöktü? İşte ayrıntılar

GOOGLE NEDEN ÇÖKTÜ? GOOGLE NE OLDU?

Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Romanya ve Yunanistan’da da dev arama motoruna erişim sağlanamıyor. BTK’dan da konu ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

İşte detaylar;

Aşağıdaki görselden de anlaşılabileceği gibi Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk ve Türkiye üzerinde Google kaynaklarında internet sorunu yaşanıyor! İspanya, Çekya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, İrlanda, İngiltere, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelerde de Google erişim sorunu yaşanıyor.

BTK’DAN AÇIKLAMA

BTK tarafından yapılan açıklamada kesintinin Türkiye veya BTK kaynaklı olmadığı, çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Türkiye’deki internet kullanıcıları internete neden girilmiyor? konusunda araştırmalarını hızlandırdı. Hem Google’ın Türkiye temsilcilerinden hem de dünya genelinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Saat 10:45’ten itibaren ülkemizde Google ve Google yan hizmetlerine erişim sorunu yaşanıyor. Google, Google Analytics, YouTube gibi siteler ve uygulamalarda erişim sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar bu sorunlarını sosyal medya üzerinden de paylaşıyor.

Gmail, YouTube, Google Arama, Google Analytics, Google Search Console servislerinde erişim sorunu yaşanıyor!

Categories: Gündem, Teknoloji

Tagged as: , , ,