Genel

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Doğal Maskeler

Bütün kızların ortak sorunu olan cilt bakımı konusuna hepimiz hakimiz. Bildiğimiz gibi Kozmetik ürünlerdeki aşırı fiyat artışı hepimizin belini büküyor. Evde kendimiz kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerle hem cildimize bir iyilik yapabiliriz hemde tasarruf.

1. Türk Kahvesi Maskesi

Türk kahvesi hepimizin en sevdiği içeceklerden birisi. Türk kahvesinin içeriğindeki antioksidan sayesinde daha canlı ve yenilenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz. Kahvenizin telvesini yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin çok ince taneli olduğu için aynı zamanda mükemmel bir peeling etkisi alacaksınız durularken yüzünüze masaj yaparak çıkartın hem ölü derilerden kurtulacaksınız hemde bebek gibi temiz bir cilde kavuşmuş olacaksınız. P.S: Göz altı morlukları içinde kullanabilirsiniz düzenli kullanımda morluk görünümünde azalmayı fark edebilirsiniz

2.Yumurta İle Siyah Nokta Maskesi

Peki size evde olan malzemelerle siyah noktalardan kurtulabileceğinizi söylesem? Bu yöntem en iyi siyah nokta bandından bile daha etkili. İhtiyacınız olan tek şey bir tuvalet kağıdı ve yumurta beyazı. Yumurtanın ayırdığınız beyazını siyah noktalarınızı üzerine sürün üstüne katlarını ayırdığınız tuvalet kağıdından bir kat yapıştırın sonra yine yumurta yine tuvalet kağıdı 4-5 kat yeterli olacaktır. İyice kurumasını bekleyin ve aşağıdan yukarıya doğru çekerek kaldırın daha sonra bütün siyah noktalarınıza elveda diyin.

3. Aleo Vera Maskesi

Bazı zamanlarda özellikle yüzümüzde bir hassasiyet oluşabiliyor. Kızarıklık, sivilce, kuruma ve sonrasında dökülme. Böyle  zamanlarda yatıştırıcı bir şeyleri hepimiz arıyoruz. Ve işte hemen yanı başımızda duran aleo vera. Aleo vera ile yüzümüzü rahatlatabiliriz özellikle yaz aylarında aradığımız o hafif ve ferahlatıcı etkisi ile yanı başımızda. Yüzünüze bir miktar aleo vera sürün ve 10-15 dakika bekletin ve sonra durulayın. Yatışmış ve ışıldamış bir cilde kavuşacaksınız.

4.Pirinç Maskesi

Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve bazılarımızın sorunu çiller… Peki bu lekelerden kurtulmanın yolunun hepimizin evinde olan pirinç olduğunu biliyor musunuz? Pirinç suyunu yüzünüze düzenli uyguladığınız zaman ciddi şekilde leke görünümünün rengi açtığını söyleyebiliriz. 2 yemek kaşığı kadar pirinci suda bekletin ve daha sonra suyu süzüp bir pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayın haftada 2- 3 defa uygulayın 1 ayın sonunda farkı göreceksiniz.

5.Ballı Limonlu Maske

Kuru ve yıpranmış bir cildi kimse istemez. Balın hem iyileştirici hemde nemlendirici etkisinin faydası burada karşımıza çıkıyor. 2-3 yemek kaşığı kadar bal ile bir yemek kaşığı limonu karıştırın ve yüzünüze uygulayın göz altlarından kaçının. 10 dakika sonra durulayın. Limon cilt lekelerine iyi gelir ve daha aydınlık bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur, bal ise cildinizi nemlendirir.