Eğlence

Evde Baktığı Kuzuları İçin 112 Acil’den Yem İstedi, Görevliler Kuzuları Torun Sanıp Gıda Getirdi

Görevliler Kuzuları Torun Sanıp Gıda Getirdi

fyonkarahisar’da evinden çıkamayan 72 yaşındaki Emine Kılıçarslan, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp, evinde beslediği kuzuları için yem istedi.

Afyonkarahisar’da 2 kuzusuyla birlikte yaşayan Emine Kılıçarslankoronavirüs tedbirleri kapsamında yaşından dolayı sokağa çıkması yasak olduğu için evden çıkamadı. Kuzularının yemi biten Kılıçarslan da 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp yardım istedi. Ancak gönüllüler ‘kuzuları’, ‘torun’ zannedince eve yem yerine gıda götürdü. Karşılarında kuzuları gören gönüllüler, hemen yem alıp, Kılıçarslan’a teslim etti

Görevliler Kuzuları Torun Sanıp Gıda Getirdi

“Kuzularıma yem istiyorum”

112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan Emine Kılıçaslan görevlilere, “Kuzularıma yem istiyorum” dedi. Emine Kılıçaslan’ın talebi Vefa Destek Grubu’na aktarıldı. Ancak kuzuları, yaşlı kadının torunları zanneden gönüllüler, Emine Kılıçarslan’ın evine koliyle gıda götürdü. Gıda ürünlerini görünce şaşkınlık yaşayan Emine Kılıçarslan, kuzuları için yem istediğini söyledi. Kabul etmek istemese de gıda kolileri de Kılıçarslan’a teslim edildi. Gönüllüler, 1 saat sonra da eve kuzular için yem götürdü.

Kılıçarslan, “Kuzularıma yem istiyorum’ deyince onlar da torunlarım olduğunu düşünüp, bana gıda kolisi getirmişler. Başta koliyi almak istemedim. Kuzularımın yemi olmadığını söyledim. Onlar da koliyi bırakıp, gitti. Sonra da yem alıp getirdiler. Allah razı olsun” dedi.

“72 yaşındayım, evden çıkmıyorum”

Gıda malzemelerini kendisinden daha çok ihtiyacı olanlar olduğunu düşünerek almak istemediğini kaydeden Kılıçarslan, “Haram olur diye düşündüm. Allah razı olsun verip, gittiler. ‘Korona var’ diyorlar. 72 yaşındayım, evden çıkmıyorum, ‘ölürüm’ diye korkuyorum. Ekmeğim falan var, aldırdım. Şu an bir ihtiyacım yok. 15 gündür kuzularımla yaşıyorum. Kuzular duracak artık, büyüteceğim. Geceleri üşüyorlar, yaz geldiği zaman bahçeye indireceğim” diye konuştu.Sponsorlu Bağlantı

‘Kuzuları görünce şok oldum’

Emine Kılıçarslan’ın evine gıda paketini götüren ekiptekilerden AFAD gönüllüsü Kıymet Yıldız da kendilerine gelen bilgi doğrultusunda Emine Kılıçarslan’ın evine gıda paketi götürdüklerini söyledi. Yıldız, şunları söyledi:

Evde Baktığı Kuzuları İçin 112 Acil’den Yem İstedi, Görevliler Kuzuları Torun Sanıp Gıda Getirdi

“Koliyi aldık, geldik, teyze kapıyı açtı. Teyzemiz koliyi görünce şaşırdı. ‘Gıda yardımı istemedim. Kuzularım aç’ dedi. Koli elimde kaldı. Sonra kuzular deyince sandım ki torunları var herhalde. Yukarı çıktık ben torun bekliyorum, kuzuları görünce şoka girdim. Teyze ‘Ben kuzular için 3 kilo yem istedim, beni anlayamamışlar koli gelmiş, daha çok ihtiyacı olan insanlar var ben bunu istemiyorum, günah olur’ dedi. İkna ederek bıraktık. Biz evden çıkarken bile arkamızdan ‘Günah olur başkasına götürün’ diye bağırıyordu. Anadolu insanın güzelliği bu. Daha sonra AFAD gönüllüsü arkadaşımız eve kuzu yemi getirip bıraktı.”

Categories: Eğlence, Gündem, Türkiye

Tagged as: , ,