Dizi

Doğduğun Ev Kaderindir Kadrosu ve Karakterleri

Doğduğun ev kaderindir kadrosu ve karakterleri

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Yapımcısı, Senaristi ve Yönetmeni

Tv8 ekranlarında yayınlanacak olan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin yapımcısı OG Medya’nın sahibi Onur Güvenatam’ım olurken dizinin yönetmenliğini ise Çağrı Bayrak üstlenecek. Türkiye’nin en çok beğenilen senaristlerinden Eylem Canpolat’ın senaryosunu hazırladığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun çok okunan kitabı Camdaki Kız romanından uyarlanacak. Demet Özdemir son dizisi Erkenci Kuş’ta da yönetmen Çağrı Bayraktar ile çalışmıştı.

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Konusu

Doğduğun Ev Kaderindir  dizisinde Mehdi ve Zeynep’in zorlu aşk hikayesi anlatılacak. Çocukken bir çok zorlukla karşılaşan Mehdi ve Zeynep büyümüşlerdir ama verdikleri zorlu hayat mücadelesi devam etmektedir. Çocukluk döneminde aldıkları yaralar Mehdi ve Zeynep’in ortak noktasıdır. Mehdi ve Zeynep bu yaralar ile yaşamayı öğrenmişken bir birlerinin ilacı olacaklar.

Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları

Demet Özdemir (Zeynep)

Son dönemlerin yükselen yıldızı olan Demet Özdemir 26 Şubat 1992 de Kocaeli’nde hayata gözlerini açmıştır ve şuanda 27 yaşının içindedir. dadır. 2013 yılından dans ile başladığı iş hayatının bu günlerde zirvesini yaşamaktadır. 2018 de yer aldığı Erkenci Kuş dizisi ile ismini dünyanın bir çok ülkesinde duyurmayı başarmıştır.

Anne ve babasının yaşadığı ayrılık sonrası İstanbul’a gelen Demet Özdemir’i hayatı değişmiştir. Dansa başlayan oyuncu düzgün fiziği ve kıvrak hareketleri ile şarkıcı Bengü’nün özel dans ekibine kadar yükselmiştir. Arka tarafta olmasına rağmen güzelliği ile ışı parşayan Demet Özdemir bir yapımcıdan oyunculuk teklifi almış ancak eğitimsiz olduğu için kamera önünde zorlanmıştır. Bunun üzerine 2 yıl kamera önü eğitimi alan Demet Özdemir ilk olarak Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde kendine yer bulmuştur. Ay Yapım’ın dikkatini çekmeyi başaran 21 yaşında ki Demet Kurt Seyit ve Şura dizisi ile artık başrol oynama seviyesine gelmiştir. Aradan bir yıl bile geçmeden hemen o yaz Çilek Kokusu dizisinde Yusuf Çim ile baş rolü paylaşmıştır. 2017’ye gelindiğinde ise yer Furkan Palalı ile No:309 dizisinde yer almış ve yer aldığı her dizi de kendini bir adım ileriye götürmeyi başarmıştır.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Zeynep 20’li yaşların sonuna gelmiş ancak aradığı aşkı bulamamış güzel bir kızdır. Zeynep’in evlilik ile ilgili korkuları vardır; zaten hayat mücadelesi vermekten aşk aklına bile gelmemiştir. Çocukken yaşadığı acılar bir an olsun aklından çıkmamaktadır.

İbrahim ÇELİKKOL (Mehdi)

14 Şubat 1982 de hayata gözlerini Kocaeli’de  açan İbrahim Çelikkol 37 yaşının içindedir. Sektöre model olarak girmiş sonrasında Osman Sınav ile tanışarak oyunculuğa karar vermiştir. Osman Sınav ise İbrahim Çelikkol’u bir milli basketbol maçında görmüştür. Milli bir basketbolcu olan İbrahim Çelikkol Osman Sınav’dan özel oyunculuk dersleri almıştır. Osman Sınav İbrahim Çelikkol için Pars Narkoterör isimli polisiye  filmini çekmiş ve emeklerinin karşılığını almıştır. Pars Narkoterör filmi ile Türk Sineması bir yıldız kazanmıştır. Daha sonra Merhamet dizisinde erkek başrol karşımıza çıkan İbrahim Çelikkol 2018 de ise Siyah Beyaz Aşk dizisinde  Birce Akalay ile baş rolde yer almış dizi tutmamasına rağmen Ferhat ve Aslı aşkı Türkiye’nin en çok desteklenen dizi çifti olmuştur. İbrahim ÇELİKKOL son olarak Muhteşem İkili dizisinde Kerem Bursin ile yer almış ama dizi sadece hayal kırıklığı getirmiştir. 1.87 metre boyunda, 80 kilo olan İbrahim Çelikkol Mihre Mutlu evlidir. İbrahim Çelikkol Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ile talihsizliğini yenmek istemektedir.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi 35 yaşında yakışıklı ve güçlü bir gençtir. Yüzü çok az gülen Mehdi kaderin tokatını daha çocukken yemiş ve yaşadıklarını asla unutamamıştır. Kadınlara mesefeli duran Mehdi Zeynep ile gerçek aşkla tanışacak ve yaralarını saracaktır.

Engin Hepileri (Faruk)

Engin Hepileri deyince eskiden Kara Ekmek dizisinde hayat verdiği Taylan karakteri gelmekteydi. Engin Hepileri 2019 da Kimse Bilmez dizisinde Uygar karakteri ile çok sevildi ve artık izleyici onu Taylan olarak biliyor. 3 Mart 1978 de İstanbul da dünyaya gelen Engin Hepileri İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitimi almıştır. Tiyatronun yanınsa seslendirme sanatçısı olarak da görev yapan Engin Hepileri tiyatro yatığı sırada oyunculuk yeteneği ile yapımcılara kendini fark ettirerek dizilerde yer almaya başlamıştır. İlk dizisi Yaprak Dökümü dizisidir. Engin Hepileri’nin Sen Benimsin dizisi ile tanınan Beyza Şekerci ile mutlu bir evliliği vardır.

Faruk zengin bir adamdır. Zeynep ile evlenmek ister ama Zeynep’in öz annesi Sakine bu evliliğe izin vermez. Faruk Zeynep’i gerçekten sevmektedir.

Zuhal Gencer (Sakine)

Tiyatro Eğitim Stüdyosunda tiyatro oyunculuğu eğitimi almış ve bir çok tiyatro topluluğun da yer almıştır. Bakırköy Belediye Tiyatrosunda da görev yapan Zuhal Gencer Çağan Irmak’ın Ulak filmi ile tiyatrodan sinemaya geçmiştir. Son olarak Canevim dizisinde Günnur karakteri ile yer alan Zuhal Gencer Sevdaluk dizisinde hayat vverdiği Hayriye ve Anne dizisinde hayat verdiği Saniye karakterleri ile televizyonda çok sevilmiştir.Kocaeli Şehir Tiyatrosu bünyesinde aktif olarak oyunlarda yer alan Zuhal Gencer evli ve bir çocuk annesidir.

Sakine Zeynep’in öz annesidir. İki kızı bir oğlu bir de alkolik bir kocası vardır. Sakine’nin bir kızı daha 15 yaşında kocaya kaçmış bir oğlu bakımsızlıktan ölmüş bir kızını da temizliğe gittiği Nermin hanımlara okutması için evlatlık vermiştir.

Sinan Demirer (Bayram)

Tam ismi Kazım Sinan Demirer’dir. 1972 yılında Sivas’da dünyaya gelmiştir ve 47 yaşının içindedir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Gamze Demirer ile evlidir. Uzun yıllar tiyatro ile ilgilenmiştir.  Sinan Demirer son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yer almıştır. Özellikle Bozkır isimli internet dizisi ile çok sevilmiştir.

Bayram Zeynep’in babasıdır. Alkolik bir babadır. Kızının biri daha 15 yaşında kocaya kaçtığı için küçük kızı Zeynep’in okumasını istemez.

Senan Kara (Nermin)

Serhat Tutumluer’in eşidir.  Özellikle Kuzgun dizisinde hayat verdiği Kudret karakteri ile tanınmıştır.  9 Ağustos 1978 İzmir doğumludur ve 41 yaşındadır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.

Nermin Ekrem’in eşidir. Zeynep’in de üvey annesidir. Zeynep’i öz kızı gibi sever ve düşünür.

Nail Kırmızıgül (Ekrem)

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu olan Nail Kırmızıgül 1965 de Gaziantep’te dünyaya gelmiştir ve 55 yaşındadır. İlk olarak Yılan Hikayesi dizisinde Komiser Cem karakteri ile ekran deneyimi yaşayan Nail Kırmızıgül daha sonra Arka Sokaklar ve Yılanların Öcü gibi dizilerde de yer almıştır. Nail Kırmızıgül  son olarak Leke dizisinde Ekber karakteri ile yer almıştır.

Ekrem Zeynep’in üvey babasıdır. Zeynep’i çok sever ve onun varoşta kalmaması için elinden geleni yapar. Zengin bir adamdır bazen Zeynep’in iyiliği için ona kötü davranır.

Nurşim Demir (Mehdi’nin Annesi)

Nurşim Demir farklı tiplere çok başarılı giren yıllarını tiyatro sahnelerine vermiş Türkiye’nin sayılı usta oyuncularından biridir. Özellikle No:309 dizisin de İsmet Babaanne karakteri ile yer alan Nurşim Demir 2018 de de Sen Anlat Karadeniz dizisinde Saniye olarak yer almış iki dizisine de katkı sağlamıştır. 29 Mayıs 1952 de İstanbul da doğan denenyimli tiyatrocu  67 yaşının içindedir ve hala aynı anda iki dizi de yer alabilecek kadar da enerjik ve hayat doludur.  Devlet Tiyatro Sanatçısı olan Nurşim Demir Hacattepe Konservatuvar’ın ilk mezunlarındandır. Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin de kaderini belirleyebilecek oyunculardan biridir. Dizi de Zeynep’in kaynanası ve Mehdi’nin annesi olarak yer alacaktır.

Nurşim Demir Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi’nin cefakar annesi olarak izleyicisi karşısına çıkacaktır.

Zeynep Kumral (Müjgan)

Zeynep Kumral son olarak Avlu dizisin de Canan karakteri ile yer almıştır. 1975 doğumlu olan Zeynep Kumral şuanda 45 yaşındadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Daha önce de Çukur dizisi kadrosunda yer almış ve Nedret karakteri ile çok sevilmiştir.

Müjgan Mehdi’nin büyük ablasıdır. Mehdi’yi o büyütmüştür. Annesi kadar hakkı vardır.

Elif Sönmez (Cemile)

1978 İstanbul doğumludur. İlk ciddi oyunculuk deneyimini Dayan Yüreğim ve Karadayı dizileri ile yaşamıştır. Milano Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümü mezunudur. Son olarak Tehlikeli Karım dizisinde Yasemin karakteri ile yer almıştır.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Cemile Mehdi’nin kardeşidir Cemile. Evliliğini devam ettirememiş ve kızı ile birlikte baba evine dönmüştür.

Kayra Zabcı (Yasemin)

Kayra Zabcı 2001 İstanbul doğumludur. 19 yaşında olan Kayra Zabcı Best Model Çocuk birincisi seçilmiştir. 2013 de yapılan Best Child Model of the World yani Dünya Çocuk güzellik yarışmasında da birincilik kazanmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Gülperi dizisinde hayat verdiği Gülperi gençliği karakteri ile tanınmaya başlamıştır. Daha önce Küçük Ağa, Aşktan Kaçılmaz, Muhteşem Yüzyıl ve Vatanım Sensin gibi dizilerde de yer almıştır.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Yasemin Mehdi’nin yeğeni ve Cemile’nin de kızıdır.

Mehmet Korhan Fırat (Celal)

26 Ağustos 1988 Erzincan doğumlu olan Mehmet Korhan Fırat 32 yaşındadır. Asıl yükselişini Şefkat Tepe dizisinde hayat verdiği Şahin karakteri ile yaşamıştır daha sonra Nizama Adanmış Ruhlar da Ali Babür karakteri ile yer almış ve sevilen bir aksiyon oyuncusu olduğunu ispat etmiştir. Yine STV dizisi Sungurlar’da da Şahin karakteri ile yer almıştır.  Mehmet Korhan Fırat son olarak Bizim Hikaye dizisinde Tufan karakteri ile yer almış ve çok sevilmiştir.

Celal Veysi’nin oğludur. Veysi Mehdi’nin babasını öldürmüş ve hapse girmiştir. Aradan geçen yıllardan sonra Veysi şimdilerde hapisten çıkacaktır.

Helin Kandemir (Kibrit)

Helin Kandemir denilince akıllara Bir Litre Gözyaşı dizisinde hayat verdiği Elif karakteri gelmektedir. 2 Haziran 2004 yılında İstanbul da doüan Helin Kandemir 16 yaşındadır.

Kibrit Mehdi’nin tamirhanesinde çalışan bir kızdır. Kibrit ve Yaldız Ali’yi Mehdi çöplükten çıkarmış ve iş vermiştir. Mehdi’yi çok sever Kibrit. 

Emir Talha (Yaldız Ali)

Emir Talha ilk oyunculuk deneyimini Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ile yaşayacaktır. Tahmini 16 yaşında yakışıklı bir lise öğrencisidir.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Yaldız Ali Mehdi’nin çıraklarından biridir. Rapçı olmak ister.

Fatih Koyunoğlu (Nuh Karaca)

Fatih Koyunoğlu denilince herkesin aklına İstanbullu Gelin dizi gelmektedir. Dizi de hayat verdiği Akif karakteri ile milyonların sevgilisi olmayı başarmıştır. 1 Ocak 1979 da İstanbul da doğan Fatih Koyunoğlu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur ve 40 yaşının içindedir. 2004 yılından beri dizi ve filmlerde yer alan yakışıklı oyucu ilk olarak Beni Böyle Sev dizisinde hayat verdiği İlyas karakteri ile ilk defa önemli bir projede önemli bir rolde yer almıştır. Daha sonra da 2016 yapımı Yeter dizisinde Zafer olarak kendisini göstermiştir.

Nuh Mehdi’nin en yakın arkadaşıdır. Nuh deliler gibi Emine’ye aşıktır.

Naz Göktan (Emine)

Naz Göktan 1990 Ankara doğumludur ve 30 yaşındadır. Daha 3 yaşında baleye başlamıştır. Ankara Üniversitesi Antropoloji Bölümünde eğitim aldı. tüdyoCer bünyesinde oyunculuk dersleri aldı ve çalıştı. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünü ikinci üniversite olarak okudu. Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda eğitmenlik yapmaktadır. İlk dizisi Doğduğun Ev Kaderindir dizisi olacaktır.

Emine Zeynep’in mahalleden arkadaşıdır Zeynep’in.  Zeynep saf ve temiz yürekli bir kızdır. Zeynep’in hep iyiliğini ister.

Cengiz Aydoğan (Celal’in Adamı)

Cengiz Aydoğan 1978 Sivas doğumludur Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. . İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünde de oyunculuk eğitimleri almıştır. İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısıdır.  Cengiz Aydoğan son olarak Atv’nin Can Kırıkları dizisinin ilk bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Alp Akar (Remzi)

Alp Akar Bizim Hikaye dizisinde Fikret karakteri ile yer almış ve çok sevilmişti. Alp Akar Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde de Remzi karakteri ile konuk oyuncu olarak 1. bölümde yer almıştır.

Remzi Zeynep’in abisidir. Bakımsızlıktan hastalanmış ve ölmüştür.

Hülya Duyar (Sultan)

1970 de Sivas’da doğan Hülya Duyar 50 yaşındadır. Kuaför ve makyaj sanatçısı olarak meslek hayatına başlayan Hülya Duyar şans eseri bir sahne ile oyunculuğa girmiş sonrasında hayat verdiği karakter çok sevilince oyuncu olmaya karar vermiştir. Hülya Duyar Evlat Kokusu, Karagül dizilerinde yer almıştır. Hülya Duyar son olarak Nefes Nefese dizisinde Kıymet Hala olarak yer almıştır.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Sultan karakteri mahallenin çöp çatanıdır. Elinde ki albüm ile bekarları evlendirmeye çalışır.

İncinur Sevimli

İncinur Sevimli 1985 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. 34 yaşındadır. Bana Artık Hicran De dizisinde Dilber karakteri ile sevilen İncinur Sevimli son olarak Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ayşen karakteri ile yer almıştır.

Sultan Köroğlu Kılıç (Duriye)

Sultan Köroğlu Kılıç son olarak Yuvamdaki Düşman’da dizisinde yer almıştı. Sultan Köroğlu Kılıç daha önce de Sosyetik Gelin Filminde yer almıştır.

Doğduğun Ev Kaderin Yeni Gelen Oyuncular

Ali Oğuz Şenol (Tolga)

Ali Oğuz Şenol Adını Sen Koy dizisi ile ünlenmişti. Son olarak Komşular filminde ve Bir Aile Hikayesi dizisinde de rol alan  gibi dizilerde rol alan Ali Oğuz Şenol Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Faruk’un yakın arkadaşı Tolga’ya hayat verecek. Ali Oğuz Şenol son dönemde kısa bir süre Savaşçı dizisine de konuk olmuştu. Ali Oğuz Şenol 1984 İstanbul doğumludur ve 36 yaşındadır. Yakışıklı oyuncu Kübra Şenol ile evlidir. Ali Oğuz ŞEnol Farklı Desenler ve Kavak Yelleri gibi dizilerde rol alsa da Adını Sen Koy dizisi ile ünlenmiştir.

Kaynak https://diziseti.tv/