Gündem

CS:GO Yeni Bir Rekora İmza Attı

CS:GO

Geçtiğimiz haftalarda yeni güncelleme alan CS:GO ’da birçok haritada yapılan köklü değişiklikler oyun camiası tarafından konuşulmuştu. 2012 yılında piyasaya sürülen ve halen aktif olarak oynanan CS:GO rekor kırdı.

CS:GO Rekor İle Gündemde

CS:GO

2012 yılından beri pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak oynanan ve yıllardır profesyonel turnuvalara ev sahipliği yapan oyun bu yıl kendi rekorunu geride bıraktı. Rakiplerine göre her zaman bir adım önde olan Counter Strike serisi yine kendinden söz ettirmeyi başardı.

Bugün Şubat 2020’de oyunun üçüncü kez rekor kırdığı açıklandı. Son rekoru aynı anda oynayan 916.996 oyuncu ile kıran oyunun verileri Steam Charts üzerinden elde edildi. Şubat’ın ikinci haftası aktif 901.681 oyuncu ile yine kendi rekorunu geride bırakmıştı.

CS:GO

Ayrıca Şubat ayının ilk haftasına 876.575 oyuncu ile başlayan CS: GO, bir haftada yaklaşık 25.000 artış ile büyük bir olaya imza attı. Bu veriler ile popülerliğini kaybetmediğini tekrar kanıtlayan oyun Ağustos 2019 tarihinden beri anlık 400.000 oyuncu altına düşmediklerini açıkladı.

Oyuncu sayısının yeni güncellemeler sayesinde de arttığı düşünülüyor. Birçok oyuncu yeni değişiklikleri keşfetmek ve haritalara tekrar adapte olabilmek için oyuna giriş yapsa da ortalama azımsanamayacak kadar artış gösterdi.

Shiftdelete