Gündem

Corona Virüsü Yasakları

Corona Virüsü Yasakları

Dünyayı cehenneme çeviren corona salgınının Türkiye’de de görülmesinin üzerinden 12 gün geçti. Vaka sayısının çoğalmasını önlemek için pek çok tedbir ve yasak uygulamaya kondu. İşte salgın nedeniyle Türkiye’de geçici olarak yasak getirilen faaliyetler…

Corona virüsü yasakları

21 MART

Tarım ve Orman Bakanlığı, park ve mesire alanlarında piknik ve mangalın yapılmasının yasaklandığını açıkladı.

Corona Virüsü Yasakları

21 MART

65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan kişilerin evlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırıldı.

21 MART

Vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir araya geldiği asker eğlenceleri yasaklandı.

21 MART

İçkili-içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet vermeye başladı.

20 MART

Berber, güzellik salonu ve kuaförlerin faaliyetlerini ikinci bir duyuruya kadar durduruldu.

20 MART

Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen At Yarışları ertelendi.

19 MART

Diyanet İşleri Başkanlığı corona virüsün yayılma tehlikesine karşı alınan önlemlerin zafiyete uğramaması için cuma günü ve kandil gecesi camilerin kapatılacağını açıkladı.

19 MART

Futbol, hentbol, voleybol ve basketbol liglerinin tamamı ertelendi.

17 MART

Diyanet İşleri Başkanlığı camilerde vakit namazlarının cemaatle kılınmasına bir süreliğine ara verileceğini duyurdu.

16 MART

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler tatil edildi.

16 MART

Tiyatro, sinema, konser salonu, düğün salonu, içkili lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile kafe, internet kafe,oyun salonları, kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri kapatıldı.

14 MART

Askerlerin çarşı izinleri geçici süreyle askıya alındı.

13 MART

Kamu görevlilerine yurt dışı yasağı getirildi.

Tiyatro, sinema, konser salonu, düğün salonu, içkili lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile kafe, internet kafe,oyun salonları, kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri kapatıldı.Tiyatro, sinema, konser salonu, düğün salonu, içkili lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile kafe, internet kafe,oyun salonları, kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri kapatıldı.

Categories: Gündem

Tagged as: , , ,