Gündem

Bugün Türkiye’de COVID-19’a Yakalanan 4.651 Kişi İyileşti!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada ülkemizde bugün 2.131 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. 95 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün daha fazla insana yayılarak devam eden koronavirüs salgını (COVID-19) ülkemizde de her geçen gün yeni canlar almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, az önce yaptığı açıklamada, bugün gerçekleştirilen 20.143 testten 2.131’inin pozitif çıktığını bildirdi. Ayrıca 95 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyuran Koca, toplamda 33.791 hastanın da iyileşerek taburcu edildiğini bildirdi. Bu bilgiler ışığında ülkemizde bugüne kadar 918.885 test yapıldı. 112.261 kişiye ulaşan koronavirüs 2.900 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Koca, vaka sayılarına ilişkin, “Bir gün içinde iyileşen en yüksek hasta sayısına ulaştık. Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için ihtiyaç duyulan test sayısında azalma bugün de devam etti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş sürüyor. Bu başarıyı riske atmayalım​” şeklinde açıklama yaptı.