Eğlence

Aynı Karede Görmeye Alışık Olmadığımız Ünlüler

Aynı Karede Görmeye Alışık Olmadığımız Ünlüler

Kimi zaman ödül törenlerinde, kimi zaman ise dost sohbetlerinde buluşan ünlülerin daha önce pek görmediğiniz fotoğrafları.

1.Zeki Müren&Müslüm Gürses

Aynı Karede Görmeye Alışık Olmadığımız Ünlüler

Birbirlerine duydukları saygı bakışlarından anlaşılıyor.

2. Kadir İnanır&Demet Akalın

Genç Demet Akalın

3. Ferdi Tayfur&Kemal Sunal

Samimiyet…

4. Cemil İpekçi&Zeki Müren

5.Aşık Veysel&Fikret Kızılok

6. Cüneyt Arkın&Zeki Müren

7. John Lennon&Erkin Koray

Bu Karenin Hikayesi Şu Şekilde:

John Lennon, Cannes Film Festivali dolayısıyla bulunduğu Fransa’da Cannes yakınlarında bir otelde kalıyordu. Rock müziğin avrupa’daki gelişimini ve seyrini incelemek için avrupa seyahatine çıkmış olan Erkin Koray da tesadüfen Cannes’daydı ve John Lennon’ın da orada olduğunu öğrenmişti. Lennon’ın kaldığı otelin önünde kendisiyle görüşmek isteyen, fotoğraf çektirmek isteyen, röportaj yapmaya çalışan büyük bir hayran kitlesi ve yüzlerce gazeteci bulunuyordu ve Erkin Koray da onların içindeydi. Fakat Lennon kimseyle görüşmek istemiyordu. Kalabalığın ısrarları sonucu Lennon’ın basın sözcüsü görüşmek isteyenlerin bir listesini yaptırdı. Bütün gazeteciler adını, hangi gazeteden olduğunu ve ülkesini yazacak, lennon da içlerinden birini seçecekti röportaj için. Herkes kağıtlara adını ve gazetesini yazarken, Erkin’in aklına daha değişik, daha etkili marjinal bir yöntem geldi. Kağıda, türkiye’den gitarist bir müzisyen olduğunu, rock müziğin ve hippi akımının dünya barışındaki yönüyle ilgili konuşmak istediğini belirten bir mesaj yazdı. Bu mesaj, dünya barışı ve özgürlükler adına besteler yapan, konserler veren Lennon’ın o kalabalık içinden bir tek Erkin’i seçmesini sağladı.

8. Neşet Ertaş&Şahin K.

40 yıl düşünsek bu ikilinin bir araya geleceğini tahmin edemezdik. Fakat Neşet Baba’ya hayran olmayan yok. Şahin K.’ da Neşet Babayla fotoğraf çektirmiş.

9. Mahsun Kırmızıgül ve Özcan Deniz’in ilginç kıyafetleri

10. Yaşar Kemal&Şenol Güneş&Yılmaz Morgül

Rönesans Tablosu

11. Kemal Sunal&Aydemir Akbaş

İkisi de komedi oyuncusu olmasına rağmen aynı filmde hiç buluşmadılar. Fakat ‘Atla Gel Şaban’ filminin senaryosu Aydemir Akbaş’a aittir.

12. Turgut Özal&İbrahim Tatlıses

13. İbrahim Tatlıses& Kemal Sunal

Şark Bülbül’ü filminde İbrahim Tatlıses’in ünlü olma serüveni arasında benzerlikler vardır. Şaban Ballıses, ”Ben nota neyin” bilmem gibi ayrıntılarla  Tatlıses tiye alınmıştır. Bu kare ise Kemal Sunal’ın ‘Ayağında Kundura’ şarkısını komik bir şekilde söylemesi sonucu ortaya çıkmış. 

14. Erkin Koray&Orhan Gencebay

15. Orhan Gencebay&Barış Manço

Barış Manço’nun hiç alışık olmadığımız kısa saçlı hali. 

16. Sezen Aksu&Adile Naşit&Ajda Pekkan&Metin Akpınar&Ferdi Özbeğen

17. Sanat Güneşimiz Parlıyor

18. Müthiş Bir Kare

19. Uğur Yücel ve Sezen Aksu

Categories: Eğlence, Tarih

Tagged as: ,