Teknoloji

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satış Rekorları Kırmıya Devam Ediyor

Apple’ın kablosuz kulaklığı airPods satış

Apple’ın giyilebilir teknoloji ürünü AirPods, yüksek satış oranı ile şirketi memnun ediyor.

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satış Rekorları Kırıyor

ABD’li teknoloji devi Apple ilk olarak iPhone ürünleri ile akıllara gelse de pek çok ürün ve servis ile pazarda büyük paylara sahip. Şirket geçtiğimiz yıllarda iPhone modellerinde kulaklık girişini kaldırmış ve kullanıcılara kablosuz kulaklık çözümü AirPods’u sunmuştu. O dönem kablolu kulaklık girişinin kaldırılması kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Üstelik AirPods yüksek fiyat etiketi ile büyük dikkat çekmişti. Geçtiğimiz günlerde şirketin AirPods Pro Lite modeli ile bu deneyimi daha uygun fiyat ile sunacağı ortaya çıkmıştı.

Ancak zaman içerisinde teknoloji devi AirPods’u kullanıcılarına sevdirmeyi başardı. Öyle ki AirPods’a dair son rakamlar Apple’ın en çok satan ürünü olduğunu gösteriyor. Kulaklık satış rakamları itibarıyla iPhone’u bile geçmeyi başardı. Teknoloji devinin AirPods’ta elde ettiği başarı gelecek yıla dair tahminlerini de yükseltmesine neden oldu. Şirketin kablosuz kulaklığından rekor satış beklentisi mevcut.

AirPods’un Büyük Başarısı

Kablosuz kulaklık pazarında Apple’ın rakiplerine göre büyük bir üstünlüğü söz konusu. Samsung ve Huawei gibi akıllı telefon pazarında Apple’ı geçmiş olsalar da kablosuz kulaklık ürünü olarak şirketin epey gerisinde yer alıyorlar. Apple geçtiğimiz yıl AirPods ürününden 6 milyar dolar gelir sağladı. Şirketin bu sene beklentisini çok daha yukarı çıkardığı görülüyor. Teknoloji devi AirPods ürününden bu yıl 15 milyar dolar gelir beklentisine sahip. Bu da 85 milyon AirPods satış hedefinin olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl şirket 60 milyon kablosuz kulaklık satmıştı. Bu adet ile iPhone satış adedinin üzerine çıkılmış oldu. Uzmanlar AirPods modellerinin fiyatının çok yüksek olduğunu bunun satışların daha fazla olmasının önünde engel oluşturduğunu belirtiyor. Beklentiler Apple’ın kulaklık pazarında gelecek yıllarda da açık ara lider olacağı yönünde. Şirket her yıl satış adedini yükselterek kendi rekorlarını kırmış oluyor.

Kullanıcılar ise yeni nesil AirPods modellerinde beklediği yenilikleri göremediğini belirtiyor. Diğer yandan Samsung’un Galaxy Buds modeli sunduğu deneyim ile en güçlü alternatif olarak AirPods’un karşısına çıkıyor. Galaxy Buds’ın daha uygun fiyat ve AirPods’a göre daha uzun pil ömrü sunduğu belirtiliyor. Şu an için pazarda Apple lider olsa da Samsung’un güçlü alternatifler ile rakibine yetişebileceği konuşuluyor.

Apple’ın kablosuz kulaklığı airPods satış

Kaynak paratic.com