Can Dostlarımız

Annesi Kurt Saldırısında Telef Olan Danaya 15 Gündür Bir At Annelik Yapıyor

Annesi Kurt Saldırısında Telef Olan Danaya 15 Gündür Bir At Annelik Yapıyor. Hayvanların merhameti her fırsatta ortaya çıkıp biz insanlara ders oluyor. Bunun son örneği de Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Oluklu Yaylası’nda görüldü. Annesi kurt saldırısı sonucunda telef olan danaya 15 gündür Aktolga isimli at annelik yapıyor. Sütü danaya yetecek kadar olmasa da verdiği annelik hissi, güven ve korunma ikilinin arasında bir bağ oluşmasına yetiyor.

15 gündür emziriyor

Sivas’ın Zara İlçesine bağlı Yayıközü köyü Oluklu Yaylası’nda köy muhtarı Abdullah Solak’a ait annesi olmayan danayı 15 gündür “Aktolgalı” isimli at emziriyor.

Annesi, dana 40 günlükken telef oldu

Abdullah Solak, yaptığı açıklamada, Dana 40 günlükken annesinin yaylada kurdun saldırısına uğrayarak telef olduğunu anlattı.

‘Bir gün baktık, dana atı emiyor’

Solak, danayı atın sahiplendiğini belirterek, “Dana aç olduğu için atta da süt var, tayı yeni sütten kestiğinden annelik duygusu ortaya çıkmış. Bir gün baktık, dana atı emiyor. Sabah ve akşam yarımşar saat, hemen hemen her gün danayı emziriyor.

Aktolga isimli at, 15 gündür danaya annelik yapıyor

Atın sütü çok değil ama danaya bir barınma oluyor

Hindistan ABD Merkezli Uygulamaları Kısıtlamaya Başladı
Hindistan ABD Merkezli Uygulamaları Kısıtlamaya Başladı Hindistan hükümeti aldığı karar ile devlet …
6 Yıllık Çalışmayla Uçak Motorunu Karavana Dönüştüren Adam
Steve Jones, emekliye ayrılan bir The 1967 Vicker VC10 model uçağın motorunu …
TOGG’dan Türkiye’nin Otomobili İçin Kurulacak Fabrikayla İlgili Video
TOGG, Bursa Gemlik’te kurulacak Türkiye’nin Otomobili fabrikasının süreciyle ilgili önemli bir video …
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Okulların Açılmasıyla İlgili Yeni Paylaşım
Okulların açılmasıyla ilgili pek çok kişiden farklı ses gelirken Milli Eğitim Bakanı …

Dana, atın sütünün dışında yem ve yayılarak takviye gıda da alıyor

Solak, danayı atın sahiplendiğini belirterek, “Dana aç olduğu için atta da süt var, tayı yeni sütten kestiğinden annelik duygusu ortaya çıkmış. Bir gün baktık, dana atı emiyor. Sabah ve akşam yarımşar saat, hemen h

emen her gün danayı emziriyor.Solak, danayı atın sahiplendiğini belirterek, “Dana aç olduğu için atta da süt var, tayı yeni sütten kestiğinden annelik duygusu ortaya çıkmış. Bir gün baktık, dana atı emiyor. Sabah ve akşam yarımşar saat, hemen hemen her gün danayı emziriyor.Solak, danayı atın sahiplendiğini belirterek, “Dana aç olduğu için atta da süt var, tayı yeni sütten kestiğinden annelik duygusu ortaya çıkmış. Bir gün baktık, dana atı emiyor. Sabah ve akşam yarımşar saat, hemen hemen her gün danayı emziriyor.Solak, danayı atın sahiplendiğini belirterek, “Dana aç olduğu için atta da süt var, tayı yeni sütten kestiğinden annelik duygusu ortaya çıkmış. Bir gün baktık, dana atı emiyor. Sabah ve akşam yarımşar saat, hemen hemen her gün danayı emziriyor.

Kaynak