Oyun

2019’un En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları Ve Oyunları

2019 Yılında Twitch’te En Çok İzlenen Oyunlar:

Twitch'te en çok izlenen oyunlar

Yıl içerisinde pek çok farklı oyun piyasaya sürüldü ve bazıları bir süre oynandıktan sonra yok olup gitti. 2019 yılı içerisinde Twitch üzerinden en çok izlenen oyunlar ise yine bildiğimiz isimler oldu. Verilere geçecek olursak Fortnite’ın izlenme oranlarında geçtiğimiz yıla kıyasla yaşanan %28’lik düşüş ve GTA V’in izlenme oranlarında yaşanan %277’lik artış oldukça şaşırtıcı gözüküyor.

League of Legends, 990 milyon saat ile listede birinci sırada yer alıyor. Geçtiğimiz yıl 1,2 milyar saat izlenmeye ulaşan Fortnite ise bu yıl 884 milyon saat izlenerek 2. sıraya geriledi. 

Ayrıca 2019 yılında ilk 10’a girmeyi başarabilen tek yeni oyun, geçtiğimiz şubat ayında piyasaya sürülen hayatta kalma oyunu Apex Legends oldu. Oyun, 294 milyon saat ile 8. sırada yer alıyor. Listenin belki de en şaşırtıcı oyunu ise ilk 10’a dahi girmeyi başaramayan PUBG. Bir hatırlatma olarak PUBG, geçtiğimiz yıl listenin 5. sırasında yer alıyordu.

2019 Yılında Twitch’te En Çok İzlenen Yayıncılar:

En çok izlenen Twitch yayıncıları

2019 yılı boyunca en çok izlenen yayıncıların istatistiklerinde büyük değişimler meydana geldi. Listenin zirvesinde 22 milyon saatlik izleme ile Fortnite yayıncısı Tfue bulunuyor. Tabii ki Tfue’nun zirveye oturmasında Shroud ve Ninja’nın Mixer’a geçmiş olmasının büyük etkisi bulunuyor. Bu iki isme parantez açmak gerekirse her ikisi de geçtiğimiz dönemlerde Mixer’a geçmiş olmalarına rağmen listenin ilk 5 sırasında kendilerine yer edinmeyi başardılar.

Yayınlanan tam rapor, en iyi kadın yayıncılar ve en çok izlenen yeni oyunlar gibi pek çok farklı analizi içerisinde barındırıyor. Bu rapora ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Categories: Oyun, Teknoloji

Tagged as: , ,