Dizi

2019’da Gündemden Düşmeden Herkesin Konuştuğu 10 dizi

Aslında hepimiz farklı hayatlar yaşasak da çoğu zaman aynı şeyleri konuşuyor, aynı şeylere gülüp aynı şeylere üzülüyoruz. Birçoğumuz popüler dizileri izleyip bir araya geldiğimizde dizileri konuşmak için can atıyoruz. Ancak Twitter, izlediğimiz dizi hakkında pek çok kişinin yorumunu görüp aynı zamanda fikrimizi paylaşabilmemiz için çok daha kolay bir yol. Twitter’da bu yıl en çok konuşulan, trend’i uzun süre meşgul eden ve milyonlarca tweet atılan dizileri paylaştı. Eğer hala izlemedikleriniz varsa çok geç olmadan izleyin.

10. Narcos

Kolombiya’nın ve hatta dünyanın en büyük uyuşturucu kartelinin başındaki isim olan Pablo Escobar’ın hayatını konu alan dizi 2015 yılında yayınlanmaya başlamıştı. Şu an 3.sezonu bulunan Narcos her yıl en çok konuşulan dizilerin arasına girmeyi başarıyor.

9. The Walking Dead

2010 yılında yayınlanmaya başlayan The Walking Dead dizisi 10 sezondan oluşuyor. The Walking Dead karakterleri ve konusuyla dikkat çekiyor. 10. sezonu 2019’un son günlerinde(6 Ekim’de) yayınlandı. Bu yüzden 2019’un en çok konuşulanları arasına girmeyi başarmıştır.

8. Family Guy

Family Guy, Seth MacFarlane tarafından yaratılan FOX’da yayınlanan ABD animasyon televizyon dizisidir. Dizi genel olarak kurgusal şehir Quahog, Rhode Island’da yaşayan Peter ve Lois, çocukları Meg, Chris ve Stewie ve antropomorfik köpekleri Brian’dan oluşan Griffin ailesini konu alır. İlk olarak 1999’da yayınlanan ve 20 yılı devirmeyi başaran Family Guy 18.sezonuyla 15 Aralık’ta başladı.

7. Catfish: The TV Show

Amerikan belgesel dizisi ola ve MTV’de yayınlanan Catfish: The TV Show ülkemizde pek de ünlü sayılmaz. Ancak dünya genelinde konuşulmayı ve dikkat çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Belgesel dizi ,sanal flörtleşmelerin gerçekleri ve yalanlarını ortaya seriyor. Bu açıdan bakınca aslında konu oldukça dikkat çekici.

6. Love Island

Yine konusu itibariyle dünyada en çok konuşulan diziler arasında giren Love Island, bir diziden çok cinsellikle ilgili bir yarışma aslında. İngiltere’de yayınlanan tv show, tüm dünyada büyük bir ilgiyle izleniyor. Aslında özetle eskiden izlediğimiz “Biri Bizi Gözetliyor” programının cinsellik ağırlıklı versiyonu diyebiliriz.

5. Grey’s Anatomy

2005 yılında başlayan ve tam 16 sezonu bulunan Grey’s Anatomy, Emmy ve Altın Küre ödüllü hastane konulu ABD yapımı televizyon dizisi . 16. sezonunun 26 Eylül 2019’da yayınlanmasıyla elbette yılın en çok konuşulanları arasına girdi.

6. La Casa De Papel

Son yılların en çok konuşulan dizisi şüphesiz ki La Casa De Papel. Yayınlandığı tarihten itiberen her fragmanı, her sahnesi adeta olay oldu. Her yerde Dali maskesiyle dolaşmak, kırmızı tulumlar giymek moda oldu. Çok konuşuldu, çok paylaşıldı.. Görünen o ki 2020’nin de en çok konuşulanlarından biri olacak La Casa De Papel.

3.The Simpson

The Simpsons, Matt Groening tarafından Fox Broadcasting Company için yaratılan animasyon televizyon durum komedisidir. Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin satirik bir parodisidir. Toplamda 670 civarı bölümü bulunan animasyon dizisinin 31 sezonu bulunuyor.

2. Stranger Things

Stranger Things, ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi. Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir. 80’ler ruhunu günümüze taşıyan ve ilk sezonundan itibaren birçok kişinin favorisi olmayı başaran Stranger Things’in 3. Sezonu Temmuz 2019’da yayınlandı. Hem öncesindeki heyecan ve merak, hem de 3.sezonun yayınlanmasından sonraki yorumlar diziyi en çok konuşulanlarda ikinci sıraya taşıdı.

1.Game Of Thrones

İlk sırada Game of Thrones’un yer alması eminiz ki kimseyi şaşırtmamıştır. Zaten normal şartlarda da her sezonuyla heyecan yaratan ve dillerden düşmeyen dizi bu yıl final bölümüyle karşımızdaydı. 8. sezonuyla hayranlarına veda eden Game Of Thrones Final Bölümü ile herkesi büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Hatta final bölümü tekrar çekilsin diye imza kampanyası başlatanlar bile oldu. Bu süreçte spoiler’lar, espriler, memeler havada uçuştu. Kısacası Game of Thrones bu listede tahta oturmayı fazlasıyla hak etti…

Categories: Dizi

Tagged as: , , , ,