Genel

2010’lu Yılların En Çok Dinlenen Sanatçısı DRAKE!

2010’lu yılları geride bıraktık.İngilizce’de “decade” şeklinde bahsedilen 10 yıllık bu süreyle alakalı istatistikler, rekor veya bilgilerin de ardı arkası kesilmiyor son günlerde doğal olarak. Bunlardan biri de Spotify’ın açıkladığı “Most Streamed Artists of the Decade” yani “2010’lu yılların en çok dinlenen sanatçıları”. Sevin veya sevmeyin, sözlerini kendinin yazdığına inanın veya inanmayın, şöyle bir gerçek var ki Drake çok başarılı. Zira, Spotify’ın açıkladığı bu listede Drake toplamda 28 milyar stream ile ik sırada yer alıyor. Onu sırasıyla Ed SheeranPost MaloneAriana Grande ve Eminem takip ediyor.

Drake

Listenin şarkılar bölümünün zirvesinde ise Drake’den değil de Ed Sheeran’dan bir şarkı olduğunu görüyoruz. Başarılı İngiliz sanatçının Shape of You isimli şarkısı, 2010’lu yılların en çok dinlenen şarkısı konumunda. Stream sayılarına 2010’lu yıllar değil de sadece 2019 olarak bakarsak Drake ilk 5’te bile yer almıyor çünkü kendisi bu seneyi biraz sessiz geçirdi diyebiliriz. 2019’un en çok stream edilen sanatçıları sırasıyla şu şekilde: Post MaloneBillie EilishAriana GrandeEd SheeranBad Bunny.

Latin müziğinin son yıllardaki yükselişi de gördüğünüz gibi devam etti ve bu yıl, ilk 5’te Latin rap yapan bir sanatçı yer almayı başardı. 2019 yılının en çok dinlenen albüm ve şarkılarına baktığımızda ise albümde Billie Eilish’in ilk albümü olan “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”, şarkıda ise Shawn Mendes ile Camila Cabello ikilisinin kaydettiği Senorita‘yı görüyoruz.

Categories: Genel, Müzik

Tagged as: ,